دانلود فیلم خارجی رایگان

درمان خون دماغ شدن در فصل گرما

تاريخ : 28 می

در فصل گرما موارد خون دماغ شدن افراد زیاد می شود. در این مطلب درباره درمان خون دماغ شدن در فصل گرما و راهکارهای جلوگیری از آن و همچنین درمان آن برای شما توضیحاتی قرار میدهیم.

درمان خون دماغ شدن در فصل گرما

درمان خون دماغ شدن در فصل گرما, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

گرمازدگی 

با بیان اینکه در فصل گرما و در زمان قرارگیری فرد زیر نور آفتاب احتمال بروز خون دماغ شدن بیشتر می‌شود، در این مورد پزشک مختصص می گوید : گرما موجب انبساط و گشاد شدن رگ‌ها شده و بر اثر کوچک ترین ضربه و یا وجود خشکی در بینی، فرد مستعد بروز خون دماغ است.

خشکی بینی ، دستکاری بینی و ضربه به سر و بینی را از جمله علل شایع خون دماغ شدن عنوان کرد و افزود : فشار خون بالا و استفاده از داروهای رقیق کننده خون نیز می‌تواند در بروز خون دماغ موثر باشد.

نظر متخصص گوش، حلق و بینی در این خصوص : در برخی موارد نادر هم وجود تومور می‌تواند عاملی برای بروز خون دماغ باشد.

پزشک متخصص در خصوص راهکار بند آوردن خون دماغ نیز می گوید : افراد باید هنگام خون دماغ شدن بینی خود را سفت گرفته و یخ بر روی پیشانی و گردن خود بگذارند و ۱۰ دقیقه به همین حالت بمانند که خون دماغ بند بیاید.

درمان خون دماغ شدن در فصل گرما, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

راهکارهای هنگام خون دماغ شدن

بالا بردن سر هنگام خون دماغ که بسیار مرسوم است می تواند بسیار خطرناک باشد، زیرا در این هنگام خون وارد حلق فرد می‌شود و سپس به داخل ریه می رود که در مواردی متاسفانه منجر به مرگ فرد می شود .

این کار بویژه در کودکان و سالمندان می‌تواند خطرناک باشد، زیرا بلعیدن حجم زیادی خون برای این افراد دشوار است و امکان دارد خون به جای حلق، وارد نای آنها شود.

دکتر متخصص گوش، حلق و بینی با بیان اینکه موارد خون دماغ شدید یا خفیف است، می گوید : در هر دو مورد فرد باید توسط پزشک معاینه شده تا در وهله اول سلامت مخاط بینی و یا وجود جسم خارجی در بینی (بیشتر در مورد کودکان صدق می‌کند) بررسی شود.

در گام بعدی نیز باید بحث دستکاری بینی یا خشکی مخاط بینی بررسی شود و به طور معمول در این موارد با تجویز برخی پمادها و چرب کردن بینی با اسپری‌ها و پمادهای مخصوص مشکل برطرف می‌شود.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي