درخواست رئال برای برگزاری فینال در نیوکمپ

دسته بندي : جنگ نرم
تاريخ : 28 فوریه
رئال مادرید از فدراسیون فوتبال اسپانیا تقاضا خواهد کرد که فینال رقابت‌های کوپا‌دل‌ری در نیوکمپ برگزار شود.

به گزارش فارس،باشگاه قصد دارد همان‌کاری را انجام دهد که فدراسیون فوتبال اسپانیا سال گذشته برای حل مشکل برگزاری فینال بین دو تیم اتلتیک بیلبائو و بارسلونا انجام داد و در نظر داشت این مسابقه را در سانتیاگوبرنابئو برگزار کند؛ یعنی انتخاب زمینی بی‌طرف و ورزشگاهی با حداکثر گنجایش.

اگر درخواست آنها مورد موافقت قرار نگیرد، مادرید پیشنهاد خواهد داد که فینال در مستایا (در والنسیا) یا ورزشگاه المپیک (در سویا) برگزار شود.

سال گذشته باشگاه رئال‌ مادرید تحت فشار قرار گرفت که میزبان فینال رقابت‌های کوپا‌دل‌ری باشد؛ اما باشگاه تمایل زیادی به دیدن جشن قهرمانی حریف‌دیرینه‌اش در خانه خود نداشت و در پایان هم این بازی در ویسنته کالدرون در ورزشگاه خانگی اتلتیکو مادرید برگزار شد و اتلتیک با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب بارسلونا شد.

اکنون باشگاه رئال مادرید بر این باور است که فدراسیون باید از همان معیاری که سال گذشته برای انتخاب ورزشگاه میزبان فینال به کار برد، استفاده کند و نیوکمپ ورزشگاهی بی‌طرف و بزرگترین استادیوم اسپانیا با گنجایش ۹۹ هزار نفر است. در مقابل مستایا ۵۲ هزار نفر و ورزشگاه المپیک ۵۷ هزار نفر گنجایش دارد.

انریکه سرزو، رئیس باشگاه اتلتیکو مادرید پیش از این اعلام کرد که با توجه به آخرین رویارویی دو تیم در فینال (۱۹۹۲) که سانتیاگو برنابئو میزبان بود، این بار نوبت ویسنته کالدرون است که پذیرای دو تیم باشد.

در پایان این فدراسیون خواهد بود که حرف آخر را می‌زند و پس از آن هم باشگاه بارسلونا باید موافقت خود را اعلام کند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي