مطالب پيشنهادي

داعش قصد ترور پاپ را دارد!

دسته بندي : اخبار,بین الملل
تاريخ : 27 آگوست
بازديد : 749

داعش قصد ترور پاپ را دارد!

یک روزنامه ایتالیایی به نقل از سرویس امنیتی ایتالیا از قرار داشتن پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در لیست ترورهای داعش خبر داد. به گزارش عصر ایران، روزنامه “ال تمپو” ایتالیا نوشت: سازمان‌های امنیتی ایتالیا به پاپ درباره سوءقصد احتمالی به جانش هشدار داده‌اند. پاپ فرانسیس اخیراً اعلام کرد حاضر است برای پایان دادن به جنگ و خونریزی در شمال عراق به این منطقه سفر کند و میان گروه‌های درگیر میانجیگری کند.
داعش قصد ترور پاپ را دارد!, جدید 1400 -گهر

در گزارش روزنامه ال تمپو آمده است: سازمان‌های اطلاعاتی ایتالیا می‌گویند داعش پاپ را به اتهام “اشاعه مطالب دروغین” در جهان تهدید به مرگ کرده است. این روزنامه ایتالیایی در گزارش خود می‌نویسد سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف در هفته‌های گذشته به نهادهای امنیتی ایتالیا درباره طرح ترور احتمالی پاپ از سوی داعش هشدار داده‌اند و حتی برخی سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای غربی به منظور افزایش ترتیبات امنیتی پاپ مأمورانی به واتیکان فرستاده‌اند.

طبق گزارش ال تمپو در هفته‌های گذشته ۵۰ شهروند ایتالیایی برای جنگ در عراق و سوریه به داعش پیوسته‌اند. داعش اخیراً تهدید کرده است در شهرهای اروپایی و آمریکایی دست به عملیات تروریستی خواهد زد. از نظر بسیاری از ناظران جذب شهروندان کشورهای مختلف اروپایی از سوی داعش یک زنگ خطر جدی برای امنیت این کشورهاست و نشان می‌دهد این گروه می‌تواند چالشی جدی برای امنیت کشورهای غربی باشد.

منبع: روزنامه جمهوری اسلامی

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي