دانلود فیلم خارجی رایگان

خواص بی نظیر سیرابی

تاريخ : 24 می

خیلی از افراد سیرابی دوست ندارند ، چه به خاطر بوی آن و یا به خاطر شکل و شمایلش ، در ادامه می خوانید از خواص بی نظیر سیرابی

خواص بی نظیر سیرابی, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

یک متخصص تغذیه با اشاره به اینکه خوردن سیرابی به حفظ سلامتی بدن کمک می‌کند گفت: مصرف سیرابی برای جلوگیری از ریزش مو و ابتلا به سرطان موثر است.

مرتضی صفوی گفت:‌

معده گوسفند شامل چهار قسمت سیرابی،‌ شیردان، هزارلا و نگاری است که خوردن سیرابی برای سلامتی بدن توصیه می‌شود. در مقایسه  با گوشت، پروتئین آن بیشتر است. همچنین آمینواسیدهای ضروری بدن با خوردن سیرابی تأمین می‌شود.

مصرف ۱۰۰ گرم سیرابی ۸ درصد نیاز بدن به کلسیم را رفع می‌کند، همچنین مصرف این میزان سیرابی حاوی ۷ گرم پروتئین و ۴ گرم چربی است.

آهن سیرابی همچون گوشت قرمز برای رفع کم‌خونی مناسب است و هر ۱۰۰ گرم سیرابی ۵ میلی‌گرم آهن دارد.

سلنیوم موجود در سیرابی آنتی‌اکسیدان مناسبی برای بدن است که سبب جلوگیری از ابتلاء به سرطان می‌شود.

کلسترول موجود  در سیرابی به دلیل اینکه چربی پایینی دارد مثل گوشت قرمز خطر‌آفرین نیست و می‌توان گفت کلسترول سیرابی از گوشت گاو ، گوسفند و مرغ کمتر است.

عنصر روی موجود در سیرابی سبب بلندی قد و پرپشتی مو شده و مانع ریزش موی سر می‌شود و در واقع ۱۰۰ گرم سیرابی ۱۱ درصد نیاز روزانه بدن را به روی تأمین می‌کند. این مسئله برای تولید اسپرم، افزایش حس چشایی، بویایی و تقویت سیستم ایمنی بدن نیز حائز اهمیت است.

سیرابی همچنین حاوی انواع ویتامین‌ها شامل ویتامین B1، B2، B6،B12 بوده و ویتامین A آن نیز زیاد است. بنابر این خوردن آن برای افراد و حفظ سلامتی حائز اهمیت است. البته باید توجه کرد که سیرابی را باید قبل از پخت به خوبی بشوییم و از نظر بهداشتی نسبت به تمیزی آن مطمئن شویم.

۱۰۰ گرم سیرابی ۱۳۰ کالری دارد و نسبت به آجیل و قند کالری آن کمتر بوده بنابراین مصرف آن مناسب است.

خوردن پرزهای سیرابی در صورتی که به خوبی شسته شده باشند مشکلی ندارد، فقط افراد باید توجه داشته باشند که برای مصرف سیرابی بهتر است آن را با آب لیمو سرو کنند تا جذب آهن آن افزایش یابد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي