دانلود فیلم خارجی رایگان

خبرهایی از منهدم شدن پهپاد اسرائیل!

تاريخ : 2 سپتامبر

خبرهایی از منهدم شدن پهپاد اسرائیل!

خبرهایی از منهدم شدن پهپاد اسرائیل!, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) درباره دلیل اینکه چرا پهپاد جاسوسی اسرائیل تا نقطه انهدام به پرواز خود ادامه داد، گفت: علت این بود که قصد داشتیم در ابتدا آن را به سلامت به زمین بنشانیم؛ چراکه دستور پدافند به سلامت نشاندن اینگونه پهپادهاست.

 روزنامه جمهوری اسلامی گفت‌وگویی با امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی انجام داده است که گزیده‌های آن را در زیر می‌خوانید:

– پدافند هوایی در حال حاضر در بیش از ۳۶۰۰ نقطه از کل کشور گسترش یافته است. همچنین ما بنای ۵ هزار نقطه گسترش را داریم که هم بتوانیم نقاط کور پدافندیمان را پوشش دهیم و هم از دستاوردهایمان همان‌گونه‌ای که دلمان می‌خواهد دفاع کنیم.

– ما امروز مدعی هستیم و اعلام می‌کنیم که اگر سامانه‌ای و پرنده‌ای را کشف می‌کنیم، نه راداری از کشورهای خارجی خریده‌ایم و نه با موشک و توپخانه‌ای آنها را منهدم می‌کنیم که از کشورهای خارجی خریداری شده‌اند.

– رادار “شهاب” را متفاوت‌تر از سایر رادارهای موجودمان به صحنه آورده‌ایم و تست و رهگیری کردیم. این رادار در آزمایشات به شایستگی، خود را نشان داد. در حال حاضر این رادار در نقاط کشور گسترش پیدا کرده است.

– رادار “ثامن” کاملاً در داخل کشور طراحی و تولید شده است. این رادار یک بخش بسیار خوب برای جلوگیری از غافلگیری دارد. این رادارها از جهت “طیف‌های فرکانسی” کاملاً با هم متفاوت هستند و در حقیقت ما با جنگ الکترونیک به شکل مکانیکی و تکنیکی مقابله کرده، به آن فکر کرده و سامانه‌های آن را به صحنه آورده‌ایم.

– (درباره جزئیات نابودی پهپاد اسرائیلی “هرمس”) : قصد داشتیم این پهپاد اسرائیلی را سالم به زمین بنشانیم، این پهپاد جاسوسی در ارتفاع ۳۷۰۰ متری معادل ۱۲ هزار و ۵۰۰ پا فقط با شلیک یک موشک از سامانه پدافندی کشور منهدم شد. کشف و شناسایی این پهپاد جاسوسی و پنهانکار چندین مرحله عظیم را طی کرد.

– پهپاد اسرائیلی “هرمس” هم‌ارتفاع هواپیماهای مسافربری بود که در همان لحظه در جوار آن در حال عبور بودند، ما اجازه دادیم تا این پهپاد به داخل بیاید و ۴۳ دقیقه آن را رهگیری کردیم چون نمی‌خواستیم اتفاق ناگواری برای پروازهای کشوریمان بیفتد. هم کشف این پرنده به خوبی صورت گرفت و هم دستور انهدام آن به موقع صادر شد. مهم‌تر از همه اینکه، این پهپاد جاسوسی ظرف کمتر از دو دقیقه قبل از ورود به منطقه هسته‌ای منهدم شد.

– علت اینکه چرا این پهپاد جاسوسی تا نقطه انهدام به پرواز خود ادامه داد، این بود که قصد داشتیم در ابتدا آن را به سلامت به زمین بنشانیم؛ چراکه دستور پدافند به سلامت نشاندن اینگونه پهپادهاست. قصد ما این بود که پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را همچون “آر کیو ۱۷۰” سالم به زمین بنشانیم، از این رو مدت ۴۱ دقیقه در حال رهگیری و رصد آن بودیم و در همان زمان و موقعیت خاص که مدنظر بود آن را با شلیک یک موشک منهدم کردیم.

– در طول مدتی که ما این پهپاد را رهگیری کرده بودیم، خود آن متوجه نشده بود، والا شاید تصمیم به فرار می‌گرفت یا خودش را منفجر می‌کرد. اما یگان پدافند هوایی مستقر در نطنز که نزدیک‌تر بود، توانست در یک اقدام بدون نقص و بدون اینکه مشکلی برای دیگر پروازها بوجود بیاید، آن را منهدم کند.

– امروز در عرصه‌های موشکی،‌ راداری و شنود الکترونیکی قریب به ۷۰۰ شعبه دانشگاهی از دانشگاه‌های کشور با ما همکاری دارند. این نخبگان کسانی هستند که انواع و اقسام پذیرش‌ها را از دانشگاه‌های معتبر دنیا دریافت کرده‌اند اما راضی به این شده‌اند که در کشور عزیز جمهوری اسلامی ایران و در زادگاه خودشان بمانند و برای صنعت دفاعی کشورمان تلاش کنند.

– از صفر تا ۱۰۰ طراحی و تولید رادار شهاب را که سال گذشته وارد شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور شد، نخبگانمان انجام دادند. این رادار در نوع خود و در خاورمیانه یک رادار کم نظر است. با همین رادار است که خیلی از پهپادهای دشمن شناسایی می‌شود.

منبع : سیمرغ

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي