جسد مومیایی رضا شاه در حرم عبدالعظیم واقعیت دارد؟ / عکس

دسته بندي : گوناگون,⭐ اخبار
تاريخ : 24 آوریل

عکس در فضای مجازی منتشر شده که بر اثر حفاری در حرم شاه عبدالعظیم برای ساخت سرویس بهداشتی ، حفاران به یک جسد مومیایی رسیده اند که این جسد شمایل آن و طرز خوابیدن آن شبیه جسد رضا شاه است!

ماجرای و عکس جسد مومیایی رضا شاه در حرم عبدالعظیم

جسد مومیایی رضا شاه در حرم عبدالعظیم واقعیت دارد؟ / عکس, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

عکس رضا شاه قبل از دفن و حالت قرار گرفتن دستش !

به دنبال اجرای طرح گسترش و توسعه بخش غربی آستان حضرت عبدالعظیم شهرری، تیغ‌های بیل‌مکانیکی به طور اتفاقی به جنازه‌ای برخورد کرد که به گفته برخی از مردم که شاهد این حفاری‌ها بودند، گویا جنازه #مومیایی‌شده بوده و در همان محل مقبره‌ تخریب‌شده #رضاشاه پیدا شده. مسوولان روابط عمومی با اظهار بی‌اطلاعی از جزییات ماجرا در این بخش، گفتند:

حین توسعه بخش غربی حرم عبدالعظیم اتفاقی افتاده که ما از کم و کیف آن کاملا بی خبریم. حفاری‌ها متوقف شده و ما نمی‌دانیم دقیقا از کدام بخش مثلا شورای تامین، امنیت ملی، اطلاعات یا بسیج ولی از افرادی در آن محل حاضر شده‌اند و عملیات را متوقف کرده‌اند. رضاشاه، سال ۱۳۲۴ در تبعید در ژوهانسبورگ از دنیا رفت.

گفته می‌شد که جنازه مومیایی‌شده او چهار سال بعد، به ایران آورده شده. جنازه رضاشاه را در مقبره بزرگی در شهرری دفن کردند. ▪صادق خلخالی، حاکم شرع اوایل انقلاب، در اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ با جرثقیل به سراغ این مقبره در حرم حضرت عبدالعظیم رفت و آن را تخریب کرد، بعد از تخریب، پیکر رضاشاه پیدا نشد و شایع شد که محمدرضا، پیکر پدر را مخفیانه در هنگام خروج از ایران(دی ماه ۱۳۵۷)، با خود برده. در طی سال‌های گذشته سرنوشت پیکر رضاشاه در هاله‌ای از ابهام مانده بود.

حسن خلیل آبادی رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با تایید خبر کشف جنازه‌ای مومیایی در حرم شاه عبدالعظیم به ایسنا گفته:پس از کشف این جنازه، آن را دوباره دفن کردند و مسؤولان آستان ضمن اطلاع‌رسانی به میراث فرهنگی منتظرند تا کارشناسان این حوزه به بررسی موضوع پرداخته و درباره آن اظهارنظر کنند. این در حالی است که مصیب رحیم زاده رئیس اداره میراث فرهنگی شهر ری دراین مورد کشف این جنازه اظهار بی اطلاعی کرد.

اگرچه خلیل‌آبادی رئیس‌کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران، می‌گوید که مسوولان آستان حضرت عبدالعظیم،‌ جسد مومیایی پیداشده در این آستان را دوباره دفن ‌کرده‌اند ولی منابع محلی می‌گویند این جنازه به خارج از حرم منتقل شده. جنازه مومیایی‌شده درست در همان مکانی پیدا شده،‌ مقبره تخریب‌شده رضاشاه پهلوی در آن‌جا واقع شده بود. همچنین گفتنی است که پیکر رضا شاه،‌پس‌از مرگش در جزیره موریس، به‌شکل مومیایی‌شده به ایران منتقل و دفن شده

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي