مطالب پيشنهادي

جزییات جدید از ماجرای قتل وحید مرادی شرور معروف

دسته بندي : اخبار,حوادث
تاريخ : ۱۴ اسفند
بازديد : 545

وحید مرادی ، شرور معروفی بود که بعد از به‌ قتل‌ رساندن دوستش و زخمی‌ کردن سه نفر به زندان افتاد؛ جزییات جدید از ماجرای قتل وحید مرادی شرور معروف در مطلب زیر دنبال کنید.

جزییات جدید از ماجرای قتل وحید مرادی شرور معروف

357606 Gahar ir جزییات جدید از ماجرای قتل وحید مرادی شرور معروف

پرونده قتل شرور معروف تهران که در زندان به قتل رسیده‌ بود، به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

بر اساس مدارک موجود در پرونده، وحید یک سال قبل بعد از چند سال حبس به اتهام ضرب‌ و جرح در نهایت از زندان آزاد شد و حسین، دوستش، به اتفاق دوستان دیگرشان در یک پنت‌ هاوس در ولنجک تهران برای او پارتی آزادی گرفتند. زمانی که وحید به محل میهمانی رفت، بعد از اینکه مشروب خورد و کاملا مست شد، به حسین و سه برادرزاده‌اش حمله کرد و آنها را با چاقو زد. ضربات به‌ قدری مهلک بود که در این میان حسین جانش را از دست داد و سه نفر دیگر زخمی شدند.

وحید هنگام فرار به ترکیه در منطقه مرزی دستگیر شد. او در اعترافاتش گفت: قصدی برای کشتن حسین نداشتم. او دوست من بود و قرار بود خوش بگذرانیم، اما کری‌ خوانی‌ها و قمه‌ کشیدن‌ها و مستی من باعث شد کنترل خودم را از دست بدهم و حمله کنم و از اتفاقی که افتاده ‌است پشیمان هستم.

 

446603 Gahar ir جزییات جدید از ماجرای قتل وحید مرادی شرور معروف

سابقه درگیری های دسته جمعی وحید مرادی شرور

پرونده وحید نشان می‌داد او چندین فقره سابقه ‌درگیری‌های دسته‌ جمعی دارد و سرکرده گروه‌ های اشرار بود و در اینستاگرام برای افراد کری می‌خواند و با قمه با آنها درگیر می‌شد. با توجه به شخصیتی که بازپرس از وحید سراغ داشت و احتمال این را می‌داد که با توجه به شهرت او در میان اشرار برایش خطری ایجاد شود، دستور نگهداری وحید در انفرادی را صادر کرد، با این‌ حال وحید این تأمین جانی را قبول نکرد و از بازپرس خواست تا زمانی که محاکمه شود به بند عمومی برود.

بخوانید :   اعلام آمار نجومی طلاق در کشور + آمار ازدواج

حضور وحید در بند عمومی بدون حاشیه نبود. به گفته زندانیان و بر اساس گزارش‌هایی که از زندان ارسال شده‌ است، او بلافاصله بعد از حضور در بند عمومی یک باند از اشرار را تشکیل داده و برای خودش گروهی را درست کرده‌ بود و نوچه‌ پروری می‌کرد. وحید با جمع‌ کردن زندانیانی که طرفدارش بودند، از آنها خواسته بود تا زندانیان ضعیف را وادار به خروج از بند کنند. به گفته نوچه‌ هایش، او همیشه می‌گفت که بالا جای شیران است و پایین جای کفتاران.

این رفتار وحید مشکلاتی را به وجود آورد و او میان زندانیانی که قدرت زیادی داشتند و وحید می‌خواست آنها را به زانو درآورد باعث ناراحتی شده‌ بود، به همین دلیل هم نقشه قتل او را طراحی کردند.

127203 Gahar ir جزییات جدید از ماجرای قتل وحید مرادی شرور معروف

گزارش زندان از روز حادثه قتل وحید

بر اساس گزارش زندان، در روز حادثه به مأموران حفاظت خبر رسید که وحید تعدادی از نوچه‌ هایش را که تیزی و آب‌ جوش داشتند در بند جمع کرده تا به زندانیان دیگر حمله کند. او قصد داشت این درگیری را به بندهای دیگر هم بکشد که مأموران حفاظت از زندان با کمک‌ گرفتن از گارد ویژه از بیشتر به‌ هم‌ ریخته‌ شدن زندان جلوگیری کردند و اجازه ادامه درگیری در بندهای دیگر را ندادند.

بخوانید :   مرگ نو عروس با رنگ موی بلوند در آرایشگاه

این در حالی بود که در بند وحید همچنان درگیری ادامه داشت. در این میان چند زندانی محکوم به قصاص با تیزی به سمت وحید که به دلیل درگیری هوادارانش با دیگران تنها شده بود، حمله و ضربات سنگینی را به او وارد کردند که باعث مرگش شد.

وضعیتی که وحید و زندانیان درگیر با او درست کرده‌ بودند به‌قدری حاد بود که دوربین‌های مداربسته هم با اینکه صحنه قتل وحید را ضبط کردند، اما امکان اینکه تشخیص داده شود کدام‌یک از مهاجمان به وحید ضربه زدند وجود نداشت. در این میان سه زندانی که زمان قتل اطراف وحید بودند بازداشت شدند. اولین زندانی به پلیس گفت: من به‌خاطر قتل در زندان بودم و موفق به جلب رضایت شده بودم و قرار بود به زودی آزاد شوم.

787574 Gahar ir جزییات جدید از ماجرای قتل وحید مرادی شرور معروف

بخشی از ماجرای قتل وحید مرادی شرور

از وقتی وحید وارد زندان شده بود، همه‌ جا را به‌ هم ریخته بود. او زندانیان را به‌ شدت کتک می‌زد، غذای ما را می‌گرفت، اذیت می‌کرد و می‌گفت آن‌ طور که من می‌گویم باید عمل کنید. اگر کسی اعتراض می‌کرد، از وحید و هوادارانش کتک می‌خورد و با تیزی و آب‌ جوش او را شکنجه می‌کردند.

روز حادثه هم وحید برای اینکه ما را سرجایمان بنشاند، از هوادارانش خواست که با تیزی و آب‌ جوش به ما حمله کنند و بند را به هم بریزند و درگیری را وارد بندهای دیگر کنند. او می‌خواست قدرت‌ نمایی کند. من با او درگیر شدم، اما ضارب نبودم.

بخوانید :   هزینه ثبت نام ازمون مشاوران ۹۸

متهم دیگر به نام خسرو گفت: من به اتهام قتل در زندان بودم. سال ۸۵ یک نفر را کشتم. رضایت گرفتم و آزاد شدم و بعد یکی از آشنایان را با اسلحه کشتم که در آن پرونده هم رضایت گرفتم، اما در زندان ماندم و آزادم نکردند. من ضارب وحید نبودم. با او درگیر شدم، اما تیزی را کسی دیگر زد.

متهم سوم نیز همین ادعا را مطرح کرد. بااین‌حال با توجه به گفته‌ های زندانیان و تصاویر به‌ دست‌ آمده از دوربین‌های مداربسته، پلیس خسرو را به‌عنوان متهم اصلی پرونده معرفی کرد و با صدور کیفر خواست پرونده به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهم به زودی محاکمه می‌شود. این درحالی است که مادر وحید با این ادعا که پسرش مظلومانه کشته شده، از سوی خودش و نوه‌اش برای قاتل درخواست قصاص کرده‌ است.


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي