دانلود فیلم خارجی رایگان

جزئیات چگونگی پرداخت عیدی و پاداش کارکنان دولت

دسته بندي : اجتماعی,⭐ اخبار
تاريخ : 12 فوریه

جزئیات چگونگی پرداخت عیدی و پاداش کارکنان دولت

 

جزئیات چگونگی پرداخت عیدی و پاداش کارکنان دولت, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

معاون اول رییس جمهوری مصوبه پرداخت سقف ۶۰۳ هزار تومان به عنوان عیدی کارمندان دولت را برای اجرا ابلاغ کرد و براین اساس هیچ یک از مدیران دستگاه های دولتی اجازه پرداخت مبلغ عیدی بیش از این رقم را ندارند.

به گزارش ریسک نیوز،از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری این مصوبه را برای اجرا به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.

براساس مصوبه هیات وزیران که هفته گذشته در جلسه هیات دولت به تصویب رسید، دستگاه های اجرایی موضوع ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده(۵) قانون محاسبات عمومی کشور، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه های اجرایی مشمول قوانین خاص مجازند به کارمندان خود(رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت ۶ میلیون و ۳۵ هزار ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۳ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه های اجرایی پرداخت کنند.

براساس تبصره۱، پرداخت هرگونه وجه دیگری به عنوان پاداش آخر سال(عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این بند توسط دستگاه های مزبور و تمام واحدهای وابسته و تابعه و سایر واحدهایی که اجرای مقررات در مورد آنها مستلزم ذکر نام است، ممنوع می باشد. سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت ها مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.
همچنین با تصویب هیات دولت در تبصره ۲ این مصوبه، پرداخت پاداش آخر سال(عیدی) موضوع این بند به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت، به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال ۱۳۹۳ خواهد بود. در هر حال میزان عیدی اینگونه افراد از پنجاه درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.
همچنین میزان پرداخت پاداش آخر سال(عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی و حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق های بازنشستگی و صندوق معذوریت و از کارافتادگی جهادکشاورزی و صندوق های بازنشستگی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی و سایر صندوق های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی، ۶میلیون و ۳۵ هزار ریال از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی ذی ربط قابل پرداخت است.
براساس این مصوبه، عیدی بازنشستگان مشمول صندوق بازنشستگی کشوری که در سال ۱۳۹۳ حق عائله مندی، اولاد و بیمه خدمات درمانی آنها را صندوق مذکور پرداخت نموده است، توسط آن صندوق قابل پرداخت است. سایر مواردی که مشمول صندوق های مندرج در بند(۲) نیستند از محل اعتبارات شرکت، سازمان یا دستگاه اجرایی ذی ربط قابل پرداخت است.
با تصویب هیات وزیران، خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب نامه، تمام وقت محسوب می شود. معلمان حق التدریس نسبت به ساعات تدریس، مشمول این تصویب نامه خواهند بود.
همچنین شرکت های دولتی موظفند از پرداخت هر مبلغی تحت عنوان پاداش آخر سال(عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این تصویب نامه به مدیران و اعضای هیات مدیره خودداری نمایند. مسوولیت اجرای این بند بر عهده مدیر عامل و سایر مدیران ذی ربط است.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي