Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

جزئیات طرح ترافیک جدید

دسته بندي : اخبار,گوناگون
تاريخ : ۱۹ فروردین
بازديد : 335

جزئیات طرح ترافیک جدید در تهران از  ۱۵ فروردین ۹۷ آغاز شده است.

traffic tarh جزئیات طرح ترافیک جدید

طرح ترافیک جدید برای بعضی از افراد خوب  و برای بعضی به صرفه نیست. در ادامه جزئیات کامل و قیمت طرح ترافیک جدید را می خوانید.

طرح ترافیک جدید از ماه آینده در پایتخت اجرا می‌شود تا پرونده فروش آرم طرح ترافیک برای همیشه بسته شود و عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک برپایه زمان، میزان سفر و دفعات محاسبه شود. با اینکه بارها و بارها اخبار متعددی از شاخص های تاثیرگذار بر تعیین نرخ عوارض تردد منتشر شده اما هنوز سوالات متعددی در مورد رقم نهایی عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک مطرح می شود که مدیر کل واحد صدور آرم، جزئیات نحوه محاسبه و نرخ عوارض را تشریح کرد.

 با تشریح جزئیات نرخ عوارض وسایل نقلیه تردد در محدوده طرح ترافیک براساس شاخص زمانی و آلایندگی گفت: اگر وسیله نقلیه‌ای چند بار توسط دوربین‌ها در یک روز مشاهده شود، اولین ورود و آخرین خروج ملاک محاسبه خواهد بود و دقت داشته باشید که ضریب زمانی و ضریب آلایندگی در این نوع خودروها ملاک تعیین عوارض خواهد بود.

اگر خودرویی ورودش بعد از ساعت ۱۰ صبح و خروجش قبل از ساعت ۱۶ ثبت شود، در صورتی که دارای معاینه فنی برتر باشد عوارضش برای آن روز ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان خواهد بود.

اگر خودرویی ورودش بعد از ساعت ۱۰ و خروجش قبل از ساعت ۱۶ ثبت شده باشد اما دارای معاینه فنی عادی باشد، عوارض یک روز تردد برای این خودرو ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود.

اگر ورود خودرویی به داخل محدوده طرح ترافیک قبل از ساعت ۱۰ و خروجش قبل از ساعت ۱۶ باشد اگر دارای معاینه فنی برتر باشد عوارضش ۱۹ هزار و ۲۰۰ تومان خواهد بود.

ورود خودرویی به داخل محدوده طرح ترافیک قبل از ساعت ۱۰ و خروجش قبل از ساعت ۱۶ باشد اگر دارای معاینه فنی عادی باشد نرخ عوارض برای این خودرو ۲۴ هزار تومان خواهد بود.

اگر ورود خودرویی قبل از ساعت ۱۰ و خروج آن نیز بعد از ساعت ۱۶ باشد اگر این خودرو معاینه فنی برتر داشته باشد نرخ عوارض ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود.

اگر ورود خودرویی قبل از ساعت ۱۰ و خروج آن نیز بعد از ساعت ۱۶ باشد اگر این خودرو با این شرایط دارای معاینه فنی عادی باشد ۳۶ هزار تومان عوارض برای آن محاسبه می‌شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس جدولی که در این لایحه است ضریب آلایندگی خودروهای برقی یا هیبریدی ۰٫۱، ضریب خودروهای دارای معاینه فنی ۰٫۸ و سایر وسایل نقلیه ۱ خواهد بود.

به پیشنهاد صدراعظم نوری مقرر شد که به عبارت “سایر وسایل نقلیه” در ضرایب معاینه فنی عنوان شود سایر وسایل نقلیه دارای معاینه فنی معمولی که با رای اکثریت آراء این ماده ۲ نیز به تصویب رسید.

همچنین اعضای شورای شهر پیشنهاد دادند که با توجه به تفاوت طول روز در نیمه اول و دوم سال به معاونت حمل و نقل شهرداری اجازه داده شود که ساعت اجرای طرح را منوط به شرایط فصل تغییر دهد.

در تبصره ۲ ماده ۲ آمده است که شهرداری تهران مکلف است به منظور کنترل آلودگی هوا در شرایط وارونگی و تجاوز شاخص آلودگی از عدد ۱۰۰ و همچنین رعایت سقف تعیین شده جهت ورود و تردد وسایل نقلیه در محدوده‌های مصوب به افزایش نرخ پایه حداکثر به میزان ۵۰ درصد اقدام کند . این تبصره نیز با رای اکثریت آرا به تصویب رسید.

همچنین بر اساس ماده سوم، عوارض تردد وسایل نقلیه برای جانبازان بالای ۲۵ درصد، بیماران خاص، افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی با اعمال ضریب ۰٫۵ (نیم) محاسبه می‌شود و همچنین وسایل نقلیه با پلاک ویلچر (ژ) نیز معاف از این عوارض خواهند بود.

بر اساس پیشنهاد مسجدجامعی و تعدادی از اعضای شورا نرخ عوارض تردد برای خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان خبری که فعالیت‌شان منطبق با آئین‌نامه‌ایست که در معاونت حمل و نقل و کمیسیون حمل و نقل شورا تایید خواهد شد از تخفیف ۵۰ درصدی یا ضریب نیم برخوردار خواهند شد.

اعضای شورای شهر  با اکثریت آراء به این ماده رای دادند.

بر اساس ماده هشتم شهرداری تهران موظف شد به منظور جبران عوارض ناشی از ورود و تردد غیرمجاز خودروها در محدوده طرح ترافیک نسبت به شناسایی خودروها اقدام کرده و عوارض پرداخت نشده را به آخرین نشانی که در نزد اداره راهنمایی و رانندگی است اعلام کند و دارندگان خودرو نیز موظف هستند حداکثر ظرف ۱۰ روز عوارض را پرداخت کنند.

کلیات این لایحه امروز پس از بررسی به تصویب اعضای شورای شهر رسید و بر  این اساس شهرداری مکلف است که طرح جدید ترافیک را از ۱۵ فروردین سال ۹۷ تنها در محدوده طرح ترافیک فعلی اجرایی کند.

 

بخوانید :   رئیس جمهور نمایندگان مجلس را نتوانست قانع کند و کارت زرد گرفت!
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي