جزئیات حمله به سفارت ایران در آلمان

دسته بندي : سیاست,⭐ اخبار
تاريخ : 9 آذر

تعرض کنندگان که تعداد آنها حدود ۲۰ نفر بود در شرایطی به ساختمان سفارت ایران در برلین تعرض کردند که شعارهای آنها مبنی بر اینکه ˈغزه با موشک های ساخت ایران پیروز شدˈ به خوبی نشان می داد که از سوی محافل صهیونیستی برای این اقدام حمایت و پشتیبانی شده بودند.

تعرض به ساختمان نمایندگی سیاسی ایران در آلمان درحالی عصر امروز انجام شد که پلیس آلمان نیز برغم اینکه در تماس های مکرر در جریان این اقدام گرفته بود، همکاری خوبی بعمل نیاورده و با تاخیر در صحنه حاضر شد.

جزئیات حمله به سفارت ایران در آلمان, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

تعرض کنندگان با وجود تعداد کم، کاملا مجهز و با استفاده از تجیهزات کامل دست به این اقدام زده بودند به طوری که با استفاده از وسایلی همچون نردبان تاشو و سیم چین های قوی در کوتاه ترین زمان موفق به عبور از نرده های بلند و سیم خاردار محافظ آن شده و وارد محوطه سفارت شدند.

نکته قابل توجه دیگر اینکه تعدادی خبرنگار و روزنامه نگار نیز به هنگام تعرض معاندین به سفارت ایران،در محل حضور داشتند که نشان دهنده برنامه ریزی قبلی و پشتیبانی از یک ناحیه خاص در رابطه با این حمله بوده است.

با ورود با تاخیر نیروهای پلیس به ساختمان سفارت، تعدادی از تعرض کنندگان موفق به فرار شدند اما به گفته منابع پلیس، ۱۲ نفر از متعرضین دستگیر شده اند.

همچنین یک منبع آگاه در گفتگو با واحد مرکزی خبر در برلین با بیان این مطلب افزود: حمله منافقین به سفارت کاملا برنامه ریزی شده و با اطلاع پلیس انجام شد بطوری که پلیس آلمان هشدار سفارت در این زمینه را نادیده گرفت و حتی در زمان حمله در ساعت ۱۵ به وقت محلی ،‌ یک خودرو پلیس در نزدیکی سفارت نظاره گر این تجاوز منافقین بود و هیچ واکنشی از خود نشان داد.

 

 

 

منبع: ایرنا

 

گردآوری: گروه خبر گهر

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي