جراحی سینه و عوارض جانبی عمل

تاريخ : 25 جولای

همه چیز درباره جراحی سینه

جراجی سینه نیز یکی از جراحی هایی است که امروزه در میان برخی از خانم ها رواج یافته است. ماموپلاستی نام علمی این جراحی بوده و عمدتا به منظور اعمال تغییر شکل و ظاهر سینه زنان انجام می گیرد.

جراحی سینه و عوارض جانبی عمل, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

  • این عمل جراحی به دو نوع اصلی تقسیم می‌شود:
    ۱. ماموپلاستی تقویتی، که معمولا برای افزایش سایز، تغییر شکل یا تغییر ساختار سینه ها انجام می‌گیرد. همچنین این نوع فرآیند شامل پیوند جراحی دستگاه ایمپلنت پستان می‌شود. البته باید بگوییم که جراحی پروتز سینه نیز می تواند باهدف افزایش سایز و زیبایی پستان ها انجام شود.
    ۲. ماموپلاستی کاهشی، که معمولا برای کاهش سایز، تغییر شکل یا ساختار سینه ها انجام می‌گیرد. این نوع فرآیند شامل حذف بافت اضافی پستان می‌شود

نگاهی به جراحی کوچک کردن سینه (مزیت ها و معایب)

جراحی کوچک کردن سینه معمولا در خانم‌هایی با پستان‌های بزرگ و سنگین انجام می‌شود که ناراحتی‌های قابل توجهی مثل درد گردن، درد بی حسی یا ضعیف شدن کمر که به دلیل وزن پستان‌ها می‌باشد را تجربه کرده اند. در طی این فرآیند پوست اضافی، چربی و بافت اضافی پستان برداشته می‌شود.
بعد از جراحی، کوچک شدن سینه می‌تواند موجب تغییر در حس پستان شود، همانطور که شیردهی را نیز مختل می‌کند. زمانی که برش بزرگ باشد، به صورتی که نوک پستان نیز پیوند بخورد، در هر دو حالت، تقریبا همه بیماران حس پستان و توانایی شیردهی را از دست می‌دهند. اگر شیردهی برای شما مهم است شاید بهتر باشد عمل کوچک کردن پستان را به بعد از زمانی که بچه دار شدید موکول کنید. بعد از کوچک کردن پستان، بیشتر خانم‌ها بیان می‌کنند که از علائمی که به دلیل بزرگ بودن پستان داشته اند خلاص شده اند.

آمادگی برای جراحی کوچک کردن سینه ها (نکات بسیار مهم)

  • قبل از فرآیند جراحی، هر بیمار باید با یک متخصص زیبایی مشاوره داشته باشد. وقتی آزمایش‌های پزشکی انجام گرفت و ممنوعیت دارویی و پزشکی وجود نداشت، آن وقت فرآیند جراحی می‌تواند انجام بگیرد.
  • همه برش‌ها قبل از عمل جراحی علامت گذاری می‌شوند و جزئیاتی قبل و بعد از عمل به بیمار توضیح داده می‌شود. روش‌های متفاوتی برای اینکه فرآیند جراحی چگونه انجام گیرد وجود دارد، اما انتخاب آن براساس ارزیابی شرایط، اولویت‌ها و امکانات انجام می‌گیرد.
  • این تفاوت‌ها شامل راه‌های برش دادن، بافتی که قرار است خارج شود و بافتی که قرار است به عنوان مبنای پستان جدید قرار گیرد می‌باشد.
  • جراحی خود به تنهایی ۳ تا ۴ ساعت طول می‌کشد و بیمار به وسیله تیم پزشکی کنترل می‌شود. پانسمان‌ها بعد از چند روز درآورده می‌شوند و بیمار به مراقبت‌های در منزل احتیاج دارد. معاینه‌های مهمی وجود دارد که روی زخم‌های بعد از عمل و بافت‌ها انجام می‌شوند، همچنین خون مردگی و تورم و قرینه بودن پستان‌ها باید برررسی شود.
  • فرآیند معالجه نیازمند پوشیدن لباس‌های مخصوص برای حمایت و نگه داری پستان‌ها در شرایط مناسب و مراقبت از آن‌ها می‌باشد. این وضعیت و ممنوعیت‌های زندگی حدودا ۴ هفته طول می‌کشد، اگرچه یک هفته بعد از عمل می‌توان به کار و زندگی عادی پرداخت.

درباره عوارض جانبی عمل سینه

هر عمل جراحی خطرات و عوارض جانبی خود را دارد. در اینجا می‌توانیم به مشکلاتی مثل ریکاوری آهسته، وضعیت معالجه، بوجود آمدن فاصله بین پستان ها، التهاب، خونریزی، کم شدن حس اطراف سینه ها و ممنوعیت در شیردهی اشاره کنیم. اگرچه خطرات قطعی وجود دارد، اما این خطرات می‌توانند کم شوند یا حتی با انتخاب روش جراحی مناسب و جراح با تجربه به طور کلی از آن‌ها اجتناب شود. مراقبت‌های بعد از عمل هم مهم و حیاتی هستند. نتیجه این عمل دائمی و ماندگار است اگرچه ممکن است بر اثر حاملگی، تغییرات هورمونی و یا شیردهی به آرامی تغییر یابد.

عمل جراحی کوچک کردن سینه چه مراحلی دارد؟

جراحی کوچک کردن سینه در بافت‌های موجود بر روی پستان شما با برداشت چربی اضافی، بافت غده‌ای و پوست انجام می‌گیرد. در بیشتر اوقات، چربی اضافی ممکن است به جای اینکه با روش‌های برش که در زیر توضیح داده می‌شود برداشته شود، با لیپوساکشن برداشته می‌شود. اگر سایز پستان به خاطر بافت چربی و پوست اضافی بزرگ باشد، تاثیری ندارد چراکه لیپوساکشن خود برای فرآیند کوچک کردن پستان انجام می‌گیرد. تکنیکی که برای کوچک کردن سایز پستان استفاده می‌شود می‌تواند به وسیله شرایط فردی، ساختار پستان ها، اینکه تا چه اندازه پستان کوچک شود، اولویت‌های شخصی تان و پیشنهاد جراح مشخص شود.

گام اول- بیهوشی

دارو‌ها برای راحتی شما حین عمل کوچک کردن سینه تهیه شده اند. این انتخاب‌ها شامل تسکین وریدی و بیهوشی عمومی می‌باشد. دکتر شما بهترین انتخاب را به شما پیشنهاد می‌کند.

گام دوم- برش بافت

مراحل برش بافت شامل سه مرحله اصلی می شود:

۱٫ برش یک الگوی دایره‌ای اطراف دور پستان‌ها:

نکته مهم: خط‌های بافت برش داده شده، به صورت خراش‌های دائمی و قابل مشاهده باقی می‌مانند، اگرچه معمولا به خوبی در زیر مایو یا سوتین پنهان می‌شود.

۲٫ برش یک الگو به شکل سوراخ کلید یا به شکل راکت در اطراف دور پستان و عمود به پایین به سمت قسمت پایینی پستان:

۳٫ برش یک بافت الگو به شکل T برعکس یا سپر

گام سوم- برداشتن بافت و تغییر موقعیت 

بعد از این که بافت ساخته شد، نوک پستان تغییر موقعیت می‌دهد. در صورت لزوم، قسمت دور نوک پستان به همراه پوست‌های اضافی اطراف آن برداشته می‌شود. زمانی که بافت پستان در حال کوچک شدن است، لایه زیرین برداشته شده و پستان شکل داده می‌شود. گاهی اوقات برای پستان‌های خیلی بزرگ نوسانی، نوک پستان و دور آن ممکن است برداشته شده و به قسمت بالاتر آورده شود.

گام چهارم- بستن بافت‌ها

این بافت‌ها کنار هم قرار گرفته اند تا یک پستان کوچک‌تر را شکل دهند. به منظور ساخت پستان جدید بخیه‌ها در زیر بافت‌های پستان قرار گرفته اند. بخیه ها، پوست چسبنده و چسب مخصوص جراحی پوست را می‌بندند. خط‌های روی بافت پستان دائمی هستند، اما در بیشتر موارد کم رنگ شده و می‌توانند به طور چشم گیری بهبود یابند.

گام پنجم- مشاهده نتایج

نتایج عمل جراحی کوچک کردن پستان سریعا قابل مشاهده است. در طول زمان تورم‌های بعد از جراحی بهبود می‌یابند و خط‌های بافت محو خواهند شد. رضایت شما از ظاهر جدیدتان باید ادامه یابد تا به بهبودی تان کمک کند.

پاسخ به سوالات متداول

۱. بعد از اتمام عمل جراحی، شدت درد سینه‌ها چقدر است؟

درد این عمل شدید نیست، اما این درد وجود دارد. میزان درد به حجم بافت برداشت شده و حجم جراحی نیز بستگی دارد. اما در مجموع، درد متوسطی در انتظار شماست.

۲. تا رسیدن به بهبودی کامل چقدر طول می‌کشد؟

معمولا، حدود ۲ هفته زمان برای بهبودی کامل نیاز است.

۳. آیا بعد از این جراحی احتمال ابتلا به کم خونی وجود دارد؟

خیر، بعد از انجام این جراحی شما نباید به کم خونی مبتلا شوید. حجم خونی که در طول این عمل جراحی از بدن شما خارج می‌شود حداکثر ۵۰۰ سی سی است، که این میزان باعث کم خونی نخواهد شد.

۴. آیا این عمل جراحی تحت حمایت بیمه‌های کشور ایران قرار می‌گیرد؟

اصولا، جراحی‌هایی که ظاهر قسمتی از بدن را تغییر دهند، و جنبه زیبایی داشته باشند، تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند. درباره جراحی سینه‌ها باید بگوییم که برخی عمل‌های ترمیمی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. برای مثال عمل بازسازی سینه تحت پوشش قرار می‌گیرد. افرادی که دارای سینه‌های بزرگ هستند، و نگران هزینه‌های درمان هستند، ابتدا به سازمان بیمه حمایت کننده خود مشورت کنند. اگر بزرگی سینه‌ها باعث ایجاد عوارضی در سایر قسمت‌های بدن شود، این احتمال وجود دارد که قسمتی از هزینه پوشش داده شود.

۵. هزینه جراحی کوچک کردن سینه چقدر است؟

طبق داده‌های انجمن جراحان آمریکا، یک عمل جراحی کوچک کردن سینه، به صورت میانگین، هزینه‌ای ما بین ۶۵۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار خواهد داشت. البته باید بدانید که هزینه‌ها در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است؛ آزمایش ها، طول جراحی، نوع جراحی، حجم بافت خارج شده و سایر فاکتور‌های مهم وابسته نقش مهمی در تعیین قیمت عمل جراحی سینه دارند. در ایران قیمت ثابتی برای متخصصان جراحی پلاستیک تعریف نشده است، و شهرت و تجربه هر متخصص جراحی پلاستیک باعث ارائه یک نرخ مخصوص از طرف هر دکتر شده است. در مجموع، به طور میانگین، می‌توان گفت که کوچک کردن سینه‌ها با هدف ترمیم یا زیبایی هزینه‌ای بالاتر از ۲۰ میلیون تومان دربر خواهد داشت.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي