جانشین کی روش چه کسی است؟

دسته بندي : ⚽ ورزش,گوناگون
تاريخ : 25 دی

فکر کردن در مورد جانشین کی روش چه کسی است؟  یا از همین حالا برای جام جهانی بفکر مربی باشید، یکی از بحث هایی است که در تمامی شبکه های ورزش و روزنامه ها-مجله های ورزشی مطرح می شود و درباره ی آن صحبت ها می شود.

جانشین کی روش چه کسی است؟

جانشین کی روش چه کسی است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

جانشین کارلوس کی روش چه کسی خواهد بود ؟ 

نزدیک شدن به جام جهانی و تمام مسائلی که حول محور کارلوس کی روش به وجود آمده، پر بیراه نیست اگر حدس بزنیم به آخرین روزهای مرد پرتغالی در ایران نزدیک می شویم. کی روش با همه نقاط مثبت و منفی احتمالا در آستانه قطع همکاری همیشگی با فوتبال ایران پس از جام جهانی قرار دارد و بد نیست در این موقعیت، به گزینه هایی که می تواند پیش روی فوتبال ما باشد فکر کنیم.

یکی از مهم ترین انگیزه های نوشتن چنین لیستی، شخص وینفرد شفر است. مرد سفیدموی آلمانی که کارنامه ای شبیه به یک جهان گرد در فوتبال دارد، در روزهای اول حضور در ایران و حتی پیش از آن، با استقبال خوبی روبرو نشد. به همین بهانه در سه دسته مختلف، گزینه های مربیگری در تیم ملی را بررسی می کنیم.

برسد به دست فدراسیون فوتبال؛ ۳۷ مربی که پس از جام جهانی می توانند جانشین کارلوس کی روش شوند

جانشین کی روش چه کسی است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مربیان شاغل در لیگ ایران

مربیان شاغل در لیگ ایران که بیشتر منظور مربی های خارجی است. برانکو ایوانکوویچ و وینفرد شفر مربیان کارکشته ای هستند که کارنامه مشخصی دارند. برانکو در سه سال حضور در لیگ برتر، دو بار قهرمان شده و یک بار تنها کمی تا قهرمانی فاصله داشته است.

در مورد شفر نیز همانطور که پیش تر توضیح داده شد، با یک مرد با کلاس و حرفه ای سر و کار داریم که خیلی زود توانست تیم به هم ریخته علیرضا منصوریان را با همان ابزارهای موجود به تیمی مدعی تبدیل کند. او حالا فوتبال ایران را بهتر می شناسد و با خریدهایش در تابستان پیش رو، برای فصل آتی در لیگ و آسیا آماده می شود.

جانشین کی روش چه کسی است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

جانشین مربی تیم ملی از زبان کارلوس کی روش

بنا به گزارشی مربیانی که با تیم های ملی مختلف بالاتر از صد برد کسب کرده اند، تعدادشان زیاد نیست. در فوتبال جهان ۶ مربی هستند که توانسته اند با تیم های ملی مختلف بالاتر از ۱۰۰ برد ملی کسب کنند و یکی از آنها کارلوس کی روش است. سرمربی تیم ملی ایران در مجموع در تیم های ملی مختلفی که کار کرده ۱۰۲ پیروزی در کارنامه خود به ثبت رسانده که در کنار میلان ماچالا، زاگالو، له روی، پریرا و بورا میلوتینوویچ پرافتخارترین مربیان ملی جهان نام گرفته اند.

جانشین کی روش چه کسی است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

از این رو فدراسیون فوتبال امروز جشنی به مناسبت ورود کی روش به باشگاه صدتایی های تیم های ملی برگزار کرد. نکته قابل توجه این مراسم حضور خبرنگاران و اهالی رسانه بودند. اختلافاتی که میان خبرنگاران و کی روش پیش آمد و باعث شد تا نشست خبری هفته گذشته سرمربی تیم ملی از سوی اکثر رسانه ها تحریم شود، حاشیه هایی را ایجاد کرد. امروز اما اصحاب رسانه به جشن صدمین برد ملی کی روش رفتند و جالب اینکه سرمربی تیم ملی نیز با روحیه ای خوب و اصطلاحا آغوش باز پذیرای خبرنگاران شد.

جانشین کی روش چه کسی است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

در این مراسم کی روش یک پیراهن که روی آن کارنامه اش ثبت شده بود را به مسن ترین خبرنگار حاضر اهدا کرد و با روحیه ای بالا خطاب به خبرنگاران حرف هایی را زد. او علاوه بر مصاحبه ای که انجام داد، به شوخی اعلام کرد جانشینش در تیم ملی بعد از جام ملت های آسیا مشخص شده است. وقتی با پرسش خبرنگاران درباره اینکه فرد مورد نظر کی روش چه کسی است، مواجه شد، با خنده اعلام کرد: «همان کسی که گفته دوست دارد من اخراج شوم.» البته کی روش در آخر اعلام کرده شوخی کرده و این موضوع واقعی نیست.

جانشین کی روش چه کسی است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

یکی از اتفاقات جالب این نشست بدون تردید روحیه بالای کی روش بود؛ سرمربی پرتغالی که در گذشته این پیروزی ها را روی نیمکت پرتغال، آفریقای جنوبی، ایران و … کسب کرده خوب می داند بخش عمده موفقیت ها را در دوران حضور در کشور ما به دست آورده و البته که در چنین جشنی با رفتاری متفاوت از روزهای گذشته حاضر شد. کی روش مدام لبخند به لب داشت و با روحیه ای بالا در کنار خبرنگارانی قرار گرفت که نقدهای زیادی به رفتار او طی روزهای گذشته داشته اند.

کی روش در طول مراسم بارها از انگیزه اش برای قهرمانی با تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا سخن گفت و البته که یک مساله مهم را نیز جا نینداخت. اینکه بعد از ۴ بار صعود به جام جهانی با تیم های مختلف آرزویش پنجمین صعود به جام جهانی است و این مهم شاید با ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ محقق شود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي