جاذبه های گردشگری عمان + راهنمای سفر به عمان

تاريخ : 16 سپتامبر

عمان یکی از کشورهایی است که در خاورمیانه واقع شده است. پایتخت عمان ، شهر مسقط می باشد. کشور عمان جزو ثروتمندترین کشورهای عربی نیز محسوب می شود. عمان دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است. برای آشنایی با جاذبه های گردشگری عمان این بخش گهر را بخوانید. در ادامه مطالبی در مورد جاذبه های عمان و راهنمای سفر به عمان می خوانید.

جاذبه های گردشگری عمان + راهنمای سفر به عمان

جاذبه های گردشگری عمان + راهنمای سفر به عمان, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

جاذبه های گردشگری عمان

عمان کشوری در سواحل خلیج فارس و در جنوب کشورمان ایران است. این کشور که پر از جاذبه های طبیعی و تاریخی است، رشد گردشگری بسیار خوبی دارد تا جایی که جزو یکی از مقصدهای محبوب شناخته می شود. مسافران زیادی از ایران به این کشور می روند و از جذابیت های متنوع آن لذت می برند. پایتخت عمان مسقط است که پر از مکان های دیدنی مناسب برای همه سلیقه ها می باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید به این کشور بروید، راهنمای سفر به عمان را که گهر برایتان آماده کرده را مطالعه کنید.

تجربیاتی که شما را در سفر به مسقط عمان یاری می‌کند

کشور عمان کشور پادشاهی بزرگی است که در بسیاری از نقاط آن رشته کوه های بزرگ و کوه های متعددی دیده می شود که همراه با دشت ها و جلگه ها مناطق دیدنی بسیار خوبی را به ارمغان آورده است. بلندترین رشته کوه عمان حجر نام دارد که در بین تپه ماهورهای بزرگی واقع شده است. راهنمای سفر به عمان نشان می دهد که این کشور دارای سواحل خوبی نیز می باشد. عمان در غرب با امارات و عربستان، از جنوب با یمن، از شمال به ایران (تنگه هرمز) همسایه است و از شرق به دریای عمان می رسد.

مختصری از تاریخ عمان

قدیمی ترین بقایای انسانی به جا مانده در عمان به عصر سنگی بر می گردد. کتیبه های سومری به کشوری به نام ماگان اشاره دارد. عمان زمانی تحت سلطه پادشاهی هخامنشی، پارتی (اشکانی) و ساسانی بوده است. در دوران حکمرانی «آلجلندی» اسلام وارد عمان شده‌است. عمان اسلام را پذیرفت و مردم عمان به این دین روی آوردند.

اطلاعات کلی در تور عمان

اختلاف ساعت با تهران: نیم ساعت از تهران جلوتر است

زبان: عربی

واحد پول: ریال عمان (به تاریخ امروز هر ۱ ریال عمان برابر یا ۱۰۶۵۰ تومان می باشد)

برق: برق شهری عمان ۲۴۰ ولت و ۵۰ هرتز است.

شماره اضطراری: ۹۹۹۹

فرودگاه: فرودگاه بین المللی مسقط، اصلی ترین فرودگاه عمان است.

آب و هوا عمان

آب و هوای عمان بیابانی گرمسیری است و می توان گفت که شبیه به شهرهایی مانند دبی و لاپاز (مکزیک) می باشد. تابستان بسیار گرم و مرطوب است و دمای هوا در طول روز به ۳۸ درجه سانتی گراد می رسد. بهار و پاییز نیز تقریبا گرم هستند که در شب دما حدود ۲۱ درجه سانتی گراد است.

بهترین زمان سفر

همانطور که حدس می زنید راهنمای سفر به عمان نشان می دهد که بهترین زمان بازدید این کشور فصل زمستان است. در ای فصل روزها حدود ۲۴ درجه و شب ها تقریبا ۱۶ درجه سانتی گراد دارند. همچنین رطوبت هوا در این فصل از دیگر زمان ها کم تر و در نتیجه هوای مطبوع تری در انتظار شماست. البته در این فصل نرخ تور و هتل ها به خاطر گردشگران بیشتر می شود.

هزینه های سفر به صورت کلی در تور عمان

عمان به خاطر اینکه یکی از گران ترین نرخ ارز در جهان را دارد، مقصد رو به گرانی محسوب می شود و البته با توجه به فصل سفر قیمت‌ها افزایش و یا کاهش خواهند یافت.

هزینه اقامت در تور عمان

راهنمای سفر به عمان نشان می دهد که هزینه اقامت بسته به نوع هتل متغیر است. هتل های سه ستاره از حدود شبی ۲۱۰ هزار تومان شروع می شوند. هتل های ۵ ستاره نیز از شبی حدود ۷۰۰ هزار تومان شروع شده و افزایش می یابند.

هزینه خورد و خوراک در تور عمان

میانگین هزینه غذا در رستوران ارزان: ۱۸ هزار تومان

میانگین هزینه غذا در رستوران متوسط رو به بالا: ۵۰ هزار تومان

میانگین هزینه غذا در فست فودهای زنجیره‌ای: ۲۳ هزار تومان

یک بطری آب ۰٫۳۳ لیتری: ۹۰۰ تومان

غذا در تور عمان

عمان یکی از مقاصد خوب برای شکم گردی است. غذاهای متنوعی در این کشور یافت می شوند که می توان از بین آن ها کباب های مخصوص را نام برد. غذاهای عمانی معمولا کمتر تند هستند و در مقادیر زیاد سرو می شوند. یکی از خوبی های عمان این است که به خاطر نزدیک بودن به دریا، غذاهای دریایی بسیار خوب از جمله کوسه که بسیار خوشمزه است را می توانید در این کشور پیدا کنید. شیرینی های عمانی نیز بسیار معروف هستند و حلوای عمانی جزو شیرینی های خوب آن به حساب می آید. راهنمای سفر به عمان به شما نشان می دهد که خرماهای عمان بین بهترین خرماهای جهان به حساب می آیند.

حمل و نقل بین شهرها در تور عمان

هواپیما: عمان ایر معمولا برای دو فرودگاه کشور (مسقط و صلاله) پروازهایی دارد. اما به دیگر شهرها که فرودگاهی ندارند را باید با روش دیگری دسترسی پیدا کنید.

اتوبوس: بهترین راه برای تردد بین شهرهای بزرگ در عمان را می توان استفاده از اتوبوس دانست. اتوبوس ها معمولا راحت و به صرفه هستند، اگرچه سرعت خیلی زیادی برای رسیدن به شهرها ندارند.

تاکسی: معمولا تاکسی های بین شهری هزینه های زیادی برایتان دارند.

حمل و نقل عمومی در تور عمان

تاکسی: تاکسی هایی به رنگ سفید و نارنجی برای حمل و نقل در مسقط موجود هستند. معمولا تاکسی ها از تاکسیمتر استفاده نمی کنند و قیمت مذاکره ایست. مورد دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که اگر قیمت پایینی به شما پیشنهاد شد معمولا در طول راه مسافر دیگری نیز سوار می کند و مانند کشور خودمان اگر می خواهید آن تاکسی را دربست کنید باید هزینه چهار نفر را بپردازید.

مینی بوس: مینی بوس هایی نیز در مسقط برای حمل و نقل موجود هستند که به رنگ سفید و نارنجی دیده می شوند. به این مینی بوس ها “baisa” می گویند.

برخی از شهرهای مهم گردشگری در تور عمان

شهرهای مهمی که می توان در راهنمای سفر به عمان ذکر کرد مسقط، صلاله، نیزوا، خصب و … هستند.

برخی از جاذبه های مهم گردشگری در تور عمان

شهر مسقط: پایتخت عمان جذابیت های خاص خود را نظیر مرکز تولید گاز و نفت عمان دارد که بازدید از آن بسیار پیشنهاد می شود.

قلعه رفصه: در شهرستان صور واقع است و یکی از مهم ترین قلعه های عمان به حساب می آید.

غار مجلس الجن: این غار که در فلات سلما واقع شده که اکنون بهعنوان دومین غار عمیق جهان شناخته می شود.

قلعه نخل: در شهرستان نخل و در منطقه باطنه واقع شده است.

جاذبه های گردشگری عمان بسیار زیاد هستند و بازدید از آن‌ها بسته به نوع سفرتان و اینکه از چه شهرهایی تمایل به بازدید دارید، بستگی دارند. پس در این راهنمای سفر به عمان به همین چند مورد کوچک بسنده می کنیم.

برخی از سواحل تفریحی در تور عمان

ساحل القرم، مسقط یکی از ساحل های خوب کشور عمان می باشد.

شهر صلاله نیز دارای سواحل خوبی است.

ساحل الجصه

ساحل استان مسندم

بایدها و نبایدها در تور عمان

– حتما از غذاهای محلی این کشور که گاهی ترکیبی از غذای عربی و هندی هستند امتحان کنید.

– عمانی ها مردم مهمان نوازی هستند پس اگر یک ماشین کرایه کردید و بعد از یک روز او شما را به صرف شام دعوت کرد، بهتر است آن را بپذیرید.

– پوشش شما خوب است که خیلی متفاوت با لباس های مردم آن جا نباشد.

– راهنمای سفر به عمان همچنین توصیه می کند که اگر در ماه مبارک رمضان به این کشور سفر کردید در طول روز در مکان های عمومی از خوردن و نوشیدن چیزی پرهیز کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي