دانلود فیلم خارجی رایگان

آشنایی با جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ روسیه

تاريخ : 16 دسامبر

سن پترزبورگ یکی از شهرهای بزرگ و پر جاذبه کشور روسیه است. برای آشنایی با جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ روسیه این بخش گهر را تا پایان مطالعه نمایید.

آشنایی با جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ روسیه

آشنایی با جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ روسیه, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

آرمیتاژ مجموعه‌ هماهنگی‌ ازساختمان‌ها را دربردارد که‌ توسط‌ معماران‌ چیره‌دست‌ در اواخر سده‌ ۱۸ و اوایل‌ سده‌ ۱۹ میلادی‌ بناشده‌ است‌. این کاخ‌ ‌ که‌ در سال‌های‌ ۱۷۵۴ تا ۱۷۶۲  بنا شده‌ است‌، ساختمان‌ دوطبقه‌ عظیمی‌ است‌که‌ دورتادور آن‌ را ستون‌های‌ غول‌پیکر احاطه‌ کرده‌اند. تنوع‌ فرم‌ها و مجسمه‌های‌ فراوان‌ و تزیینات‌ و گچ‌بری‌های‌ پرنقش‌ و نگار و رنگ‌آمیزی‌ دلشاد، تصویرهای‌ زیبایی‌ را به‌وجود آورده‌اند که‌ گواه‌ بر عظمت‌ وشکوه‌ این‌ کاخ‌ است‌.

موزه‌ معروف‌ «ارمیتاژ» که‌یکی‌ از غنی‌ترین‌ و بزرگ‌ترین‌ موزه‌های‌ جهان‌ است‌ موزه ارمیتاژ که برای نگهداری مجموعه هنری خانواده سلطنتی ساخته شده و بزرگترین موزه روسیه و سومین موزه بزرگ جهان بعد از موزه انگلستان و موزه لوور بشمار می‎رورد در حال حاضر مجموعه بزرگی از آثار هنری اروپای غربی، روسیه و خاور میانه را در خود جای داده است..یکی‌ از ویژگی‌های‌ خاص‌ این‌ موزه‌ غرفه‌ فرهنگ‌ و تمدن‌ ایران‌ با اشیاء گرانبها و عتیقه‌، آثار هنری‌،تاریخی‌ و باستانی‌ بسیاری‌ که‌ از تمدن‌ و فرهنگ‌ ایران‌ در آنجا به‌ نمایش‌ گذاشته‌ شده‌ است‌. وجود «موزه‌آرمیتاژ» در محل‌ کاخ‌ زمستانی‌ ارزش‌ و اهمیت‌ این‌ بنا را دو چندان‌ ساخته‌ است‌.

در سال‌های‌ ۱۸۱۹ تا ۱۸۲۹ در سمت‌ مقابل‌ میدان‌ کاخ‌ و روبروی‌ کاخ‌ زمستانی‌، بنایی‌ برای‌ ستاد کل‌و وزارت‌ امور خارجه‌ ساخته‌ شد که‌ به‌ وسیله‌ طاق‌ نصرت‌ به‌ کاخ‌ زمستانی‌ وصل‌ می‌گردید. این‌ ابنیه‌ضمن‌ تجسم‌ سیمای‌ پرارزش‌ و زیبای‌ معماری‌ کلاسیک‌، سبک‌ باروک‌ را در خود تلفیق‌ کرده‌ و معمار آن‌توانسته‌ است‌ آنها را در یک‌ مجموعه‌ هماهنگ‌ ارائه‌ نماید. طاق‌ نصرت‌ نیز همانند ستون‌ افتخار داخل‌میدان‌ به‌ نام‌ «الکساندر فسکایا» به‌ پاس‌ پیروزی‌ لشکریان‌ روسیه‌ بر ناپلئون‌ در جنگ‌ ۱۸۱۲ برپا شده‌است‌. این‌ ستون‌ افتخار از سنگ‌ یکپارچه‌ گرانیت‌ و به‌ ارتفاع‌ ۵/۴۷ متر در وسط‌ میدان‌ منظره‌ ساختمان‌هاو ابنیه‌ اطراف‌ را کامل‌ نموده‌ و زیبایی‌ خاصی‌ به‌ میدان‌ داده‌ است‌.

سن‌ پترزبورگ‌ همچنین‌ دارای‌ پارک‌ها و مراکز دیدنی‌ و تفریحی‌ فراوانی‌ است‌ که‌ هرکدام‌ در نوع‌خود بسیار جذاب‌ می‌باشند. این‌ شهر به‌ داشتن‌ خیابان‌های‌ عریض‌ مانند خیابان‌های‌ ساحلی‌ «نوا» و«نفسکی‌ پروسپکت‌» معروف‌ و مشهور است‌. بیشتر ابنیه‌ زیبای‌ سده‌ ۱۸ و ۱۹ میلادی‌ این‌ شهر از آسیب‌محفوظ‌ مانده‌ است‌. کلیسای‌ این‌ شهر، مرکز کلیسای‌ ارتدوکس‌ است‌. از آثار دیگر و جالب‌ این‌ شهرکلیسای‌ جامع‌ «سن‌ ایزاک‌» متعلق‌ به‌ سال‌ ۱۸۵۸ و مجسمه‌ سوار بر اسب‌ پتر کبیر (سین‌ سوار) است‌.قدیمی‌ترین‌ بناهای‌ این‌ شهر قلعه‌ «قدیس‌ پطرس‌» و «قدیس‌ بوس‌» می‌باشد که‌ در سال‌ ۱۷۰۳ ساخته‌شده‌ و در جزیره‌ای‌ در رود «نوا» قرار دارد.

این‌ قلعه‌ها در دوره‌ روسیه‌ تزاری‌ از زندان‌های‌ مخوف‌ سیاسی‌بود و نویسندگان‌ و روشنفکران‌ برجسته‌ای‌ چون‌ «داستایوفسکی‌» و «چرینشوفسکی‌» در آنجا زندانی‌بودند. این‌ قلعه‌ها اکنون‌ به‌ موزه‌ تبدیل‌ شده‌ است‌. از دیگر نقاط‌ دیدنی‌ سنت‌پترزبورگ‌ می‌توان‌ «کلیسای‌جامع‌ سن‌ پطروسن‌ پل‌»، «کاخ‌ زمستانی‌ پطر کبیر»، «ستون‌ یادبود الکساندر»، «صومعه‌ الکساندرنفسکی‌»، «موزه‌ روسیه‌»، «موزه‌ آکادمی‌ هنرها»، «موزه‌ تاریخ‌ نشر سنت‌ پترزبورگ‌»، «موزه‌ تاریخ‌ سیاسی‌روسیه‌»، «موزه‌ هنرهای‌ تئاتر و موسیقی‌»، «موزه‌ انسان‌شناسی‌»، «موزه‌ نژادشناسی‌» و «جانورشناسی‌» واپراها و باله‌ها و دراماتئاترهای‌ متعدد را نام‌ برد.

شب های سفید سنت پترزبورگ white-nights-in-st-petersburg :

شب های سفید شهر سن پترزبورگ یکی از مهم ترین دیدنی ها و در این حال جاذبه های گردشگری در پایتخت شمالی روسیه به شمار می روند.شب های سفید سن پترزبورگ که هر ساله از اوایل خرداد آغاز می شود در حقیقت یک پدیده طبیعی است و به علت طولانی بودن روزها در مناطق نزدیک به قطب شمال کره زمین به وجود می آید.شهر سن پترزبورگ که از موقعیت جغرافیایی ویژه ای برخوردار است . شمالی ترین شهر پرجمعیت جهان به شمار می رود و هر سال در اوایل تابستان به علت بسیار طولانی شدن زمان تابش آفتاب در تاریکی شب فرو نمی رود و همه مدت شبانه روز یا هوا روشن است و یا گرگ و میش صبحگاهی دارد که به همین علت شب های اوایل فصل تابستان در این شهر شب های سفید نام گرفته است .

شب های سفید در سن پترزبورگ یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر بزرگ و تاریخی روسیه نیز به شمار می رود.به گزارش پارس ناز سن پترزپورگ که پرجمعیت ترین شهر اروپا پس از لندن پاریس و مسکو است هر ساله حدود هشت میلیون نفر گردشگر و جهانگرد را به خود جذب می کند که بیشتر این گردشگران در فصل تابستان و برای دیدن همین پدیده نادر یعنی شب های سفید به این شهر سفر می کنند.

تراکم بیش از حد میهمانان غیر محلی در این شهر و کمبود و گرانی هتل ها و استراحتگاه های مناسب یکی از مهم ترین مشکلاتی است که گردشگران و علاقه مندان این شهر در فصل تابستان با آن دست به گریبان می شوند.طولانی شدن بیش از حد روشنایی روز و وجود نداشتن تاریکی شب بر ساکنان بومی این شهر تاثیر منفی ای گذاشته است و سبب بروز پدیده کم خوابی می شود.با وجود این مشکلات ساکنان بومی شهر سن پترزبورگ از فصل شب های سفید به عنوان بهترین زمان برای پیاده روی طولانی مدت و آشنایی با زیبایی های شهرشان استفاده می کنند.

موزه هرمیتاژ بزرگترین موزه جهان hrmytazh-museum :

بزرگترین موزه جهان است که در زبان فرانسه به معنی جای خلوت میباشد.این موزه در ابتدا کاخ زمستانی تزارها بود که در زمان دختر پطر کبیر ساخته شد و بعدها توسط کاترین کبیر گسترش یافت و به مرور کلکسیونی از نفیس ترین اشیا جهان و محل نگهداری کلکسیون شخصی کاترین گشت.در زمان جنگ جهانی برای درامان ماندن اشیا آنها را به سیبری منتقل کردند و پس از جنگ دوباره آنها را به اینجا برگرداندند.در زمان لنین در این مجموعه به روی مردم گشوده شد تا به عنوان موزه از آن استفاده شود.این موزه عظیم دارای ۱۰۵۷ سالن مختلف و۳۰۰۰۰۰۰ اثر است.تخمین زده شده که اگز برای دیدن هر قطعه این موزه تنها یک دقیقه وقت صرف کنید ۱۱ سال طول میکشد تا کل موزه را ببینید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي