دانلود فیلم خارجی رایگان

ثبت نام عتبات دانشگاهیان ۹۸

تاريخ : 17 ژوئن

دانشگاهیان مشتاق سفر زیارتی و ثبت نام عتبات دانشگاهیان ۹۸ را در مطلب زیر با ما همراه باشید و از چگونگی ثبت نام و اطلاع رسانی ثبت نام حج با خبر شوید.

ثبت نام عتبات دانشگاهیان ۹۸

ثبت نام عتبات دانشگاهیان ۹۸, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زائرین به نقل از گزارش خبرگزاری ، حجت‌ الاسلام مرتضی مطهری‌پور؛ رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در نشست خبری بیست‌ و یکمین دوره عتبات دانشگاهیان اظهار داشت:
آغاز ثبت‌ نام این دوره عتبات همزمان با سالروز ورود حضرت مسلم بن عقیل (ع) به کوفه بود و امیدواریم ما نیز بتوانیم سفیران خوبی برای ترویج فرهنگ زیارت در فضای عمومی دانشگاه ها و جامعه باشیم.
وی با بیان اینکه یکی از اهداف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بحث پیگیری مطالبات امام راحل و مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری درخصوص نسل جوان، دانشگاه اسلامی و ارتقای فضای معنوی دانشگاه‌هاست، تصریح کرد:
مهم‌ترین نکته مقام معظم رهبری در جمع دانشگاهیان به ویژه اساتید، رابطه با پروردگار است که یک نقطه کلیدی است. تربیت جوان‌های انقلابی در محیط‌های دانشگاهی، نقش اساتید در بالندگی دانشگاه و ارزش‌های دینی، تاثیر‌گزاری روش و منش اساتید در تربیت جوانان و تلاش در گسترش جبهه حق از دیگر نکات مدنظر مقام معظم رهبری است.
مطهری پور افزود: در این دنیای پرهیاهو که سعی می‌کنند پیوند جوانان را با ارزش‌های متعالی ضعیف نشان دهند در ۲۴ ساعت آغاز، شاهد ثبت‌نام ۱۱۲۰۰ مشتاق زیارت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بودیم و تا این لحظه حدوداً ۱۴۰۰۰ نفر ثبت‌ نام کرده‌اند که این نشان دهنده توجه ویژه دانشگاهیان نسبت به اهل بیت(ع) و اشتیاق وافر به حضور در اعتاب مقدسه دارد باید این فرصت را برای ارتقای سطح اخلاق، معنویت و کاهش آسیب‌های اجتماعی قدر بدانیم و بهره‌گیری صحیحی از آن داشته باشیم.

ثبت نام دانشگاهیان برای عمره 

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان تصریح کرد: در دوره‌های نوزدهم و بیستم عتبات دانشگاهیان که در سال ۹۷ برگزار شد، مهم‌ترین چالش در اوایل سال ۹۷ افزایش هزینه‌های سفر با توجه به تغییرات ارزی بود که به فضل پروردگار و عنایات اهل بیت (ع) در دوره بیستم جبران شد و در مجموع دو دوره بیش از ۱۱۰۴۰۰ نفر ثبت‌نام کننده داشتیم.
وی افزود: در مجموع در سال ۹۷، ۱۴۵۰۰ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور در قالب ۴۰۵ کاروان به عتبات عالیات اعزام شدند که به نسبت تعداد ثبت‌نام‌کنندگان می‌طلبد ایجاد فرصت‌های بیشتر و بهتر برای حضور این بزرگواران فراهم شود.
مطهری‌پور گفت: براساس نظرسنجی‌ها در دو دوره قبل، بیش از نیمی از افراد زائر اولی بودند.۴۳ درصد از زائرین دوره گذشته دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر بودند. ۵۲ درصد از زائرین دوره قبل تا به حال، به عتبات مشرف نشده بودند و سفر اولی بودند.۶۲ درصد از زائرین را نیز زائرین متأهل تشکیل دادند.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ادامه داد: در کنار زیارت، برنامه‌های جانبی را به همراه بسته‌ های فرهنگی که پاسخگوی نیازهای فکری و معنوی دانشجویان در دستور کار داشتیم و در همایش احلی من العسل مروری بر وقایع عاشورا و روایت‌ گری صحنه‌های عاشورا و ارتباط با دفاع مقدس صورت می‌گرفت.
برنامه حرشناسی، بازدید از بیت امام، آشنایی با نجف در مرقد صافی صفا و … از دیگر برنامه‌های عتبات دانشگاهیان است.

وی از آغاز ثبت‌نام بیست‌ویکمین دوره عتبات دانشگاهیان از شنبه هجدهم خرداد‌ماه در سایت لبیک خبر داد و گفت:

ثبت‌نام بیست‌ و یکمین مرحله اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات از روز شنبه آغاز شده و تا ۲۷ خرداد‌ماه در سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir ادامه خواهد شد و همچنین قرعه‌کشی ۳۰ خرداد‌ماه انجام و برگزیدگان از سایت لبیک اعلام می‌شوند.

عتبات دانشگاهیان ۹۸

در بیست‌ویکمین دوره عتبات دانشگاهیان،۱۳ هزار نفر از زائرین دانشگاهی در قالب ۳۵۰ کاروان از ۲۷ تیرماه تا ۱۵ مهرماه به عتبات عالیات اعزام خواهند شد که از این میان ۲۶۸ کاروان به صورت هوایی و ۸۲ کاروان به صورت زمینی مشرف خواهند شد.
طبق زمان‌ بندی تعیین شده در کل این دوره دانشجویان متأهل، اساتید و کارکنان زمینه سفرشان مهیاست اما دانشجویان دختر از ۲۷ تیر لغایت اول شهریور‌ماه اعزام می‌شوند و اعزام پسران دانشجو از اول شهریور تا ۱۵ مهر‌ماه انجام خواهد گرفت.
مطهری‌پور با بیان اینکه برای دانشگاهیانی که به صورت هوایی به عتبات عالیات اعزام شوند وام قرض‌ الحسنه سه میلیون تومانی و برای زائرین زمینی، وام یک و نیم میلیون تومانی در نظر گرفته شده است، افزود: این وام بعد از نهایی شدن ثبت‌نام، در اختیار زائرین دانشگاهی قرار خواهد گرفت.
زارع، معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نیز در پایان این نشست درخصوص قیمت عتبات در این دوره خاطرنشان کرد:
هزینه سفر عتبات عالیات بر اساس ارز نیمایی محاسبه می‌شود بنابراین با نوسان قیمت ارز شاهد افزایش یا کاهش قیمت خواهیم بود اما حدود قیمت هوایی در این دوره ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سفر زمینی ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود و در ایام خاص زیارتی مانند عرفه شاهد افزایش ۱۵ درصدی هزینه خواهیم بود.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي