تیم‌های برنده و بازنده جام جهانی 2018 روسیه کدامند؟

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 3 ژوئن

وقتی از برنده‌ها و بازنده‌های جام جهانی حرف می‌زنیم لزوما منظور تیم‌هایی نیستند که بتوانند تا مرحله نیمه‌نهایی یا فینال صعود کنند و بازیکن برنده کسی نیست که حتما گل بزند، بلکه مفاهیم برنده و بازنده در جام جهانی معنای گسترده‌تری پیدا می‌کند. حتی طرفداران هر تیم هم می‌توانند در یکی از دو گروه برنده و بازنده جام جهانی قرار بگیرند.

پیش بینی تیم‌های برنده و بازنده جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم‌های برنده و بازنده جام جهانی 2018 روسیه کدامند؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

تیم های برنده و بازنده در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

از همان روز قرعه کشی جام جهانی بعضی تیم‌ها برنده محسوب شدند و برخی دیگر بازنده. حتی فارغ از نتایج بازی‌ها، مثلا تیم میزبان را می‌شود برنده رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دانست. با هم نگاهی می‌اندازیم به تیم‌های برنده و بازنده جام جهانی امسال از منظرهای مختلف:

 

تیم‌های برنده‌ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

روسیه

به میلیاردها دلاری فکر کنید که دستاورد برگزاری جام جهانی در این کشور خواهد بود. پول‌هایی که از طریق کمک‌های فدراسیون فوتبال، اسپانسرها و بخصوص توریست‌ها به روسیه تزریق می‌شود. پیش بینی مسابقات فوتبال جام جهانی نشان می‌دهد که تیم ملی فوتبال روسیه یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های حاضر در جام جهانی است و احتمال صعودش حتی از گروه خودش هم خیلی سخت است. گروهی که دو کشور عربی عربستان و مصر در آن حضور دارند.

حتی اگر بازی افتتاحیه‌اش مقابل عربستان را با هزاران هوادار روسیه در استادیوم ببرد باز هم جلوی تیم مصر با حضور محمد صلاح ستاره لیورپولی که به عنوان بهترین بازیکن لیگ انگلستان شناخته می‌شود بازی دشواری دارد. تازه از همه سخت‌تر بازی سوم مقابل اروگوئه است که جذاب‌ترین تیم این گروه محسوب می‌شود.

هرچند فشار هواداران خودش ممکن است یک نکته منفی محسوب شود اما در عوض، آنها در زمین خودشان بازی می‌کنند و با شرایط آب و هوایی که با آن آشنایی دارند. روسیه در میان تیم‌های حاضر در جام جهانی پایین‌ترین رده را در جدول فیفا دارد درنتیجه، دو رقابت اول برایشان کار دشواری است. حتی حضورشان در راحتترین گروه جام جهانی هم کمکی برایشان محسوب نمی‌شود. اما تا همین جا برنده جام جهانی ۲۰۱۸ هستند. بدون هیچ دردسر و بازی مقدماتی در جام جهانی حضور دارند و احتمالا بزرگترین دردسرشان حفظ امنیت خواهد بود. با تیمی که دارند کسی توقع چندانی ندارد که حتی به مرحله بعد صعود کنند.

تیم‌های برنده و بازنده جام جهانی 2018 روسیه کدامند؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

بازیکنان تیم فوتبال انگلستان

انگلستان

کلید اصلی موفقیت انگلستان همیشه اجتناب کردن از مشکلات است. این مشکلات به دو شکل نمایان می‌شوند. یکی سخت‌ترین بازی‌ها از نقطه نظر قدرت تیم‌ها، مثلا روبه‌رویی با تیم ملی برزیل که همیشه نمادی از قدرت در فوتبال بودند و یا رویارویی با تیم‌هایی که از نظر تاریخی انگلستان با آنها دچار مشکل بوده و در فوتبال هم این مشکلات، بازی‌ها را تبدیل به چالش‌های بزرگ کرده‌اند: بازی با تیم‌های آرژانتین، آلمان و حتی ایسلند در این دسته قرار می‌گیرد.

گرت ساوث‌گیت توانسته از هر دوی این موقعیت‌های دشوار طفره برود. حالا آنها در گروهی هستند که صدرنشین‌اش بلژیک است. سبک بازی و بازیکنان بلژیک کاملا با انگلستان متفاوت است. بلژیکی‌ها فقط یک‌بار انگلستان را در سال ۱۹۳۶ شکست دادند و بازی مقابل شیطان‌های قرمز (لقب تیم بلژیک)، با اینکه جزو تیم‌های قدرتمند جام جهانی ۲۰۱۸ هستند فاکتور ترسناکی برای انگلستان محسوب نمی‌شود. انگلستان در گروهی افتاده که خیلی راحت می‌تواند از آن صعود کند.

 

برزیل

با توجه به جدول گروه بندی جام جهانی ۲۰۱۸ یکی دیگر از نتایج رده‌بندی که باعث شد خیلی‌ها نفس راحتی بکشند گروهی بود که برزیل در آن قرار گرفت. برزیلی که صاحب پنج عنوان قهرمانی جام جهانی است حالا رقابتش را برای کسب ششمین عنوان در گروهی شروع کرده که صعود از آن کار دشواری بنظر نمی‌رسد. بعد از باخت مفتضحانه ۷ بر یک مقابل آلمان در جام جهانی قبلی فشار زیادی روی تیم است که بتواند دوباره با استایل جدیدی به میدان برود. با وجود بازیکنی مثل نیمار بعید است جلوی کاستاریکا و صربستان مشکلی داشته باشند. می‌ماند بازی اول‌شان که مقابل سوییس است و شاید سخت‌ترین بازی محسوب شود. با این همه استعدادی که در حال حاضر در تیم ملی فوتبال برزیل وجود دارد خیلی عجیب خواهد بود اگر از این گروه صعود نکنند.

 

تیم‌های بازنده جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

آرژانتین

با اینکه تیم آرژانتین تعداد زیادی بازیکن در سطح جهانی دارد و آنها مجبور شدند برای رسیدن به جام جهانی روسیه و جلوگیری از حذف‌شدن‌شان به سختی تلاش کنند، ولی فقط آن کلاس بازی لیونل مسی در بازی مقابل اکوادور بود که توانست آنها را به جام جهانی برساند. آنها در یکی از سخت‌ترین گروه‌های جام جهانی افتاده‌اند.

مسی و دوستانش مقابل ایسلند می‌توانند با چالش واقعی روبه‌رو شوند. ایسلندی که به مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶ رسید. به علاوه نیجریه و کرواسی ممکن است در حال حاضر اعتماد به نفس کافی نداشته باشند اما اگر آرژانتین می‌خواهد از این مرحله صعود کند باید کاملا دراماتیک پیشرفت محسوسی در فاصله تا شروع جام‌جهانی داشته باشند.

تیم‌های برنده و بازنده جام جهانی 2018 روسیه کدامند؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸

ایران

وقتی قرعه‌کشی انجام شد اسم گروه خودمان را گروه مرگ گذاشتیم. هرچند در رده‌بندی جدول فیفا رتبه ایران به نسبت مراکش بهتر است اما به هر حال امید چندانی به صعود در گروهی که پرتغال و اسپانیا در آن حضور دارند وجود ندارد. ایران البته جلوی مراکش شانس خواهد داشت تا یکی از معدود پیروزی‌هایش را در جام جهانی کسب کند.

 

فرانسه

شاید گفتن‌اش در حال حاضر عجیب باشد اما تیم فرانسه روی کاغذ شانس چندانی برای صعود ندارد. آبی‌ها قبلا هم در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی این تجربه را داشته‌اند که روی کاغذ در مقابل اروگوئه و مکزیک و تیم میزبان همه چیز به نفع‌شان بوده اما مجبور شده‌اند با اولین پرواز به خانه‌شان برگردند.

دیدیه دشامپ مربی تیم فرانسه هنوز نتوانسته به طرز موثری استعدادهای تیم فرانسه را در یک کانال درست هدایت کند. فرانسه نیاز به یک فشار درست و حسابی رو به جلو دارد که بتواند اگر از گروهش صعود کرد با آرژانتین، نیجریه، ایسلند یا کرواسی روبه‌رو شود.

 

طرفداران افتتاحیه

فقط کشورها نیستند که می‌توانند در فهرست برنده‌ها و بازنده‌های جام جهانی قرار بگیرند. یکی از بازنده‌های امسال آنهایی هستند که عاشق دیدن مراسم افتتاحیه و آتش‌بازی تورنمنت‌های ورزشی هستند. اما امسال روس‌ها نشان دادند که در این موارد یکی از بدترین میزبانان هستند. آنها افتتاحیه پرزرق و برقی قبل از بازی تدارک ندیده‌اند. از یک جهت خوب است چون بازی زودتر شروع می‌شود اما از طرف دیگر کمتر کسی برای دیدن بازی‌های گروه A و بخصوص بازی روسیه و عربستان از خودش اشتیاق نشان می‌دهد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي