توصیه های طلایی برای چربی سوزی و تقویت حافظه

توصیه های طلایی برای چربی سوزی و تقویت حافظه

باشگاه خبرنگاران، تغذیه و نحوه زندگی از جمله موارد بسیار مهم و تاثیرگذار در سلامت و کیفیت زندگی انسان است. کارشناسان و متخصصین در طول سالهای متمادی به دنبال راه هایی برای افزایش حافظه بشر و یا مبارزه با امراض در انسان بودند. در این مطلب شما را با مطالبی در مورد افزایش قدرت حافظه و “چربی سوزی” آشنا می کنیم.

اگر می خواهید در زمان انجام فعالیت ذهنی از سرعت واکنش بهتری برخوردار باشید و هوش خود را نیز تقویت کنید به سراغ این خوراکی ها بروید.

آدامس

همیشه سعی کنید تا قبل از شروع فعالیتهای ذهنی که به تمرکز زیاد و همچنین سرعت انتقال بالا نیاز دارد ، آدامس بجوید.بر اساس تحقیقات انجام شده این عمل تمرکز شما را افزایش می دهد.

شیر

اگر به دنبال این هستید که به خوبی مسائل گذشته را به یاد آورید شیر بنوشید. بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه “مایان” نوشیدن شیر به صورت روزانه این قدرت را در حافظه افزایش می دهد.

مواد قندی سریع الجذب

بر اساس مطالعات انجام شده که نتایج آن در نشریه “تغذیه کلینیکی آمریکا” منتشر شده است ، استفاده از قندهایی مثل عسل و شکلات که سریع جذب می شوند در افزایش سرعت محاسباتی مغز اثری مثبت دارند.

اما اگر به دنبال مبارزه با چربی های اضافه در بدن خود هستید به شما توصیه می کنیم که به این نکات توجه کرده و از آن استفاده کنید.

ورزش صبحگاهی

سعی کنید که صبح ها سحر خیز باشید و قبل از میل کردن صبحانه به ورزش بپردازید. این عمل میزان کالری سوزی شما را افزایش می دهد.

شروع هر وعده با گریپ فروت

قبل از شروع به خوردن در هر وعده یک عدد از این میوه را میل کنید زیرا بر اساس مطالعات صورت گرفته مصرف این میوه به مصرف سریعتر و بیشتر چربی های ذخیره در بدن منجر می شود.

استفاده از مواد طبیعی

تا جایی که می توانید از مواد خوراکی طبیعی که کمترین میزان از مواد شیمیایی در آن به کار رفته است استفاده کنید. این عمل باعث تقویت متابولیسم بدن شده و در امر چربی سوزی به شما کمک می کند.

زندگی اجتماعی فعال تر

تحقیقات منشتر شده در مجله “سلولهای متابولیسم” نشان می دهد که افرادی که زندگی اجتماعی فعال تری داشته و با دوستان و اقوام خود بیشتر معاشرت دارند می توانند چربی سوزی بهتری داشته باشند.

 

گردآوری: گروه سلامت گــهــر

منبع: باشگاه خبرنگاران

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه