تمایل آمریکا برای تعامل مستقیم با ایران پس از پیروزی روحانی

تاريخ : 16 ژوئن

اعلام رسمی پیروز یازدهمین دوره انتخابت ریاست جمهوری ایران بارتاب گسترده ای در کشورهای دیگر داشته به طوری که آمریکا از آمادگی خود برای تعامل مستقیم با تهران خبر داده است.

تمایل آمریکا برای تعامل مستقیم با ایران پس از پیروزی روحانی, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

کاخ سفید در بیانیه ای از تمایل آمریکا برای تعامل مستقیم با دولت ایران برای حل بحث هسته ای خبر داد.

احترام آمریکا به انتخاب مردم ایران

روزنامه واشنگتن پست از احترام آمریکا به انتخاب مردم ایران خبر داد و کاخ سفید آن را نشانه تمایل مردم به شکل بخشیدن به آینده خود دانست.

“جی کارنی” سخگوی کاخ سفید با گفتن تبریک مشارکت مردم ایران، به تکرار ادعاهای همیشگی آمریکا پرداخت.

جی کارنی

فرانس ۲۴ نیز در گزارشی از تمایل پایتخت کشورهای مختلف برای برقراری روابط با ایران بعد از اعلام پیروزی روحانی خبر داد و نوشت: بدنبال پیروزی حسن روحانی شاهد بروز عکس العمل های مثبت از چند کشور مختلف بودیم.

در ادامه این گزارش آماده است: در حالیکه طرفداران حسن روحانی مشغول شادمانی درخیابان ها بودند چند کشور جهان از تمایل خود برای برقراری رابطه با پیروز انتخابات ریاست جمهوری ایران خبر دادند. به محض آنکه خبر پیروزی روحانی منتشر شد طرفداران وی با تجمع در خیابان های پایتخت به برگزاری جشن و پایکوبی پرداختند.

فرانسه و انگلیس و موضوع سوریه

به نوشته فرانس ۲۴، فرانسه و انگلیس نیز با اظهاراتی مثبت در خصوص نتایج انتخابات ایران از تمایل خود برای کار با حسن روحانی و بهبود روابط با ایران خبر دادند.

در همین رابطه “لوران فابیوس” وزیر خارجه فرانسه گفت : من آماده همکاری با رئیس جمهور منتخب جدید ایران نه تنها درباره پرونده هسته ای این کشور بلکه در مورد بحران سوریه هستم.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس نیز در اظهارتی از روحانی خواست تا ایران را در مسیر متفاوتی نسبت به گذشته قرار بدهد.

تبریک بان کی مون

“بان کی مون” دبیر کل سازمان ملل متحد نیز پیروزی حسن روحانی در انتخابات را تبریک گفت و از نحوه برگزاری انتخابات در ایران تمجید کرد.

ایران همان ایران است

اما روزنامه هاآرتض در گزارشی نوشت: برای دولت اسرائیل، ایران هیچگاه تغییر نمی کند.

به نوشته این روزنامه ایران بعد از انتخابات فرصت خروج دیپلماتیک از مشکلات را دارد اما “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر و “موشه یعلون” وزیر جنگ اسرائیل نظر متفاوتی دارند.

این روزنامه در ادامه به صحبت های روزهای گذشته نتانیاهو در لهستان و یعلون در واشنگتن در خصوص انتخابات ایران و اینکه نتیجه آن تغییری در رفتار این کشور ایجاد نمی ند پرداخته است.

منبع: mehrnews.com

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي