مطالب پيشنهادي

ترین های جام جهانی در یک هشتم نهایی

دسته بندي : ⚽ ورزش,اخبار ورزشی
تاريخ : 4 جولای
بازدید : 578

ترین های جام جهانی در یک هشتم نهایی

مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با مشخص شدن ۸ تیم به پایان رسید که در زیر به مرور آمار و ارقام این مرحله می‌پردازیم:

در مرحله یک هشتم نهایی جام بیستم ۱۸ گل به ثبت رسید و ۱۹ پنالتی اعلام شد که ۱۳ تای آن از خط دروازه عبور کرد.

۱۱گل این مرحله در طول ۹۰ دقیقه و ۷ گل در وقت اضافی به ثمر رسید.

ترین های جام جهانی در یک هشتم نهایی, جدید 1400 -گهر

در مجموع ۵ بازی از ۸ بازی مرحله یک هشتم به وقت اضافه کشیده شد که ۳ بار نتیجه مسابقه در دقیقه ۱۲۰ و ۲ بار هم پنالتی‌ها برنده را مشخص کرد.

در ۲ مسابقه‌ای که ضربات پنالتی تعیین کننده برنده میدان بود برزیل و شیلی با گل کردن ۵ ضربه از ۱۰ پنالتی و کاستاریکا و یونان با به ثمر رساندن ۸ ضربه گل از ۹ پنالتی نتیجه دیدارهای خود را مشخص کردند که این آمار بیانگر موفقیت ۷۰ درصدی پنالتی‌ها بوده است.

در میان دروازه‌بان‌های حاضر در مرحله یک هشتم جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل “جولیو سزار” با مهار ۱+۲ پنالتی که یکی از آن‌ها را “گونزالو فارا” بازیکن شیلی به تیر دروازه کوبید به عنوان موفق‌ترین دروازه‌بان در ضیافت پنالتی‌ها لقب گرفت و “تیم‌ هاوارد” دروازه‌بان تیم ملی آمریکا با وجود شکست تیمش برابر بلژیک با مهار کردن ۱۶ ضربات مهاجمان تیم حریف توانست رکورد بیشترین مهار توپ در یک بازی در ادوار مختلف جام جهانی را به خود اختصاص دهد.

در این مرحله مصاف آلمان و الجزایر به عنوان بهترین بازی این مرحله معرفی شد که بعد از ۱۲۰ دقیقه بازی نفس‌گیر به پیروزی آلمان منجر شد و لقب بدترین بازی مرحله یک هشتم را می‌توان به دیدار یونان و کاستاریکا اختصاص داد که تیم کاستاریکا با وجود اخراج بازیکن خود و ۱۰ نفره بودن و ارائه بازی ضعیف تیم یونان را از پیش رو برداشت.

کلمبیا بهترین تیم این مرحله از رقابت‌های جام جهانی بود که با قدرت اروگوئه بدون “سوارز” را حذف کرد.

هلند نیز با به ثمر رساندن گل در دقیقه ۸۸ و پنالتی دقیقه ۹۳ بازی یک بر صفر باخته در برابر مکزیک را به سود خود خاتمه داد تا خوش‌شانس‌ترین تیم لقب گیرد.

در مرحله یک هشتم “جیمز رودریگز” کلمبیایی با به ثمر رساندن ۲ گل و ۵ گله شدن، به تنهایی به صدر جدول گلزنان جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل رسید.

 

منبع: jamnews.ir

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي