ترمز گرانی بلیت قطار کشیده شد

همین چند روز پیش بود که با گران شدن بلیت قطار سریعا ماموران تعزیرات وارد عمل شده و جلوی آنرا گرفتند.

ترمز گرانی بلیت قطار کشیده شد

خبرگزاری مهر: رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی اعلام کرد: بلیت قطارهای مسافری فعلا بدون هیچ‌گونه افزایش قیمتی به مشتریان عرضه می‌شود.

سید حسن موسوی‌نژاد درباره آخرین وضعیت نرخ فروش بلیت قطار گفت: شرکت‌های خصوصی فعال حمل و نقل مسافری راه‌آهن فروش بلیت قطار را در حال حاضر با توجه به ادعای سازمان حمایت حقوق مصرف‌کننده و تولید‌کننده با تخفیف به مشتریان عرضه می‌کنند تا این مشکل با مذاکرات طرفین برطرف شود.

وی با بیان اینکه هیأت مدیره شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران پس از نشست‌های فراوان کارشناسی با اعضای انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی با شناور شدن نرخ بلیت قطار و افزایش به طور متوسط 8 درصدی نرخ بلیت موافقت کرد، افزود: این تصمیم براساس ماده 9 قانون دسترسی آزاد به شبکه حمل و نقل ریلی مصوبه سال1384 مجلس شورای اسلامی گرفته شده است و انتظار داریم این ظرفیت‌های قانونی در بررسی‌های نهایی برای تعیین نرخ بلیت قطارهای مسافری لحاظ شود.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا اظهار کرد: برای نرخ‌گذاری نهایی بررسی‌های مشترک میان فعالان حمل و نقل ریلی و سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده ادامه دارد و تا تصمیم گیری نهایی فعلا قیمت بلیت با تخفیف و بدون هیچ گونه افزایشی عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه تخفیف اعمالی از سوی شرکت‌های حمل و نقلی در مقطع کنونی همان مواردی است که براساس نرخ‌گذاری شناور در ایام غیر پیک تعیین شده بود، یاداور شد: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با توجه به هزینه بالای قطارهای مسافری، هزینه سنگین تعمیر و نگهداری قطار‌ها،‌ احتساب ترددهای یک‌سر خالی و ضریب اشغال پایین صندلی‌ها در ایام غیرپیک، با این افزایش نرخ موافقت کرد. علاوه بر این، در سالیان گذشته هیچ سرمایه‌گذاری جدیدی در حوزه ریلی صورت نگرفت که علت فقر سرمایه‌گذاری توجیه‌پذیر نبودن آن و ضرر و زیان شرکت‌های ریلی است در نتیجه راه حل نهایی این است که تعیین قیمت به بازار واگذار شود.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه