مطالب پيشنهادي

تاثیر کمربند لاغری در لاغری و کاهش وزن

دسته بندي : سلامت,سلامت جسمی
تاريخ : ۸ دی
بازديد : 514

یکی از روش های لاغری و کاهش وزن استفاده از کمربند لاغری است. اما آیا تاثیر کمربند لاغری در لاغری و کاهش وزن چگونه است؟ گهر در این بخش در همین مورد صحبت می کند.

تاثیر کمربند لاغری در لاغری و کاهش وزن

mataleb www.gahar .ir 08.10.97 1 تاثیر کمربند لاغری در لاغری و کاهش وزن

یک متخصص تغذیه معتقد است: لاغری نتیجه مصرف انرژی مازاد انباشته شده است و استفاده از کمربندهای لاغری انرژی مصرف نمی‌کند.

دکتر ضیاءالدین مظهری گفت: کاهش سایز دور شکم با استفاده از کمربندهای حرارتی امکان‌پذیر است اما با توجه به دانش تغذیه، این کاهش سایز را لاغری نمی‌نامند چرا که دفع آب بدن به کاهش سایز منجر شده است و چربی اضافه همچنان در بدن وجود دارد.

وی به میزان بالای آب در بدن انسان اشاره کرد و گفت: در بدن افراد رشد یافته نزدیک به ۶۰ درصد آب به شکل جاری و میان بافتی وجود دارد که نقش انتقال مواد مغذی به رگ‌ها و دفع مواد زائد از سلول‌ها را بر عهده دارد و لاغر شدن از طریق کمربندهای لاغری و امکانات این چنینی تنها تغییر مرئی در حجم آب در بدن افراد است.

مظهری ادامه داد: جریان الکتریسیته موجب انقباض و انبساط عضلات می‌شود که این موجب کاهش آب سلول‌ها در اندام‌های چاق بدن می‌شود و چربی‌ها به حال خود باقی می‌مانند.

این متخصص تغذیه در رابطه با تناسب بین میزان مصرف مواد غذایی و استفاده از آن، گفت: اگر این تناسب برقرار شود چاقی از بین خواهد رفت و اگر انرژی بیشتری استفاده شود، فرد انرژی‌های انباشته شده خود را از دست می‌دهد.

بخوانید :   قرص wellwoman + موارد مصرف و عوارض

نایب رییس انجمن علمی پیشگیری از چاقی، به تبلیغات گسترده تولیدات تکنولوژی و لاغری اشاره کرد و گفت: این تبلیغات به دلیل استفاده تجاری شرکت‌ها از افراد بی‌حوصله است و اگر می‌توانست نقشی اساسی در لاغری داشته باشد، کشورهای غربی که در استفاده از تکنولوژی پیشرو هستند، از چاقی عمومی نجات پیدا می‌کردند.

گفته می شود کمربند های لاغری لرزش دار باعث کاهش چربی های دور کمر می شود، این موضوع تا چه حد صحت دارد؟

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: برخلاف تبلیغات صورت‌گرفته کمربندهای لاغری فقط چربی را جابه جا و در بین اعضای دیگر توزیع می‌کنند و موجب لاغری فرد نمی‌شود.

او اظهار داشت: مکانیسم اثر کمربندهای لاغری این است که با ایجاد یک حرارت موضعی نسبت به جابه‌جایی چربی‌ها در نقاط کمری اقدام می‌کند. کار اصلی این کمربندها لاغرکردن نیست بلکه جابه‌جایی چربی است.

وی افزود: لاغر کردن توسط این کمربندها ادعایی بیش نیست. این کمربندها با افزایش حرارت، چربی را جابه‌جا می‌کنند و به جای دیگر منتقل و توزیع می‌کند به همین علت به افراد به چند جای خود مانند کمر حساس هستند و تجمع چربی در اینجاها نیز زیاد است. توصیه می‌کنیم به جای کمربند لاغری ورزش کنند.

بخوانید :   کاهش وزن و لاغری بدون بازگشت

این متخصص داخلی تصریح کرد: ۲ نوع ورزش وجود دارد یکی استاتیک است و یکی هوازی. ورزش استاتیک برای گرم‌کردن بدن است و ورزش‌های هوازی ورزش‌هایی است که به دنبال مصرف اکسیژن چربی‌ها می‌سوزد.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود افرادی که برای لاغرکردن به بدنسازی روی می‌آورند ابتدا با وسایلی مانند هالتر و طناب‌های کششی گرم کنند و سپس شروع به دویدن کنند. این دویدن موجب سوزاندن چربی می‌شود. در برخی جاها به فرد لباس‌های مخصوص می‌پوشانند تا حرارت از بدن خارج نشود و چربی‌ها آب شود البته فرد نباید آب بخورد.

همچنین خاطرنشان کرد: فرد در مرحله اول لاغری آب از دست می‌دهد. آنهایی که ادعا می‌کنند ظرف چند روز۱۰ کیلو وزن کم می‌کنند این ۱۰ کیلو آب است.

وی گفت: رژیم غذایی مناسب این است که در هفته بیش از ۲ کیلو وزن کم نکنیم. چرا که لاغری ناگهانی موجب چین و چروک‌های متعدد می‌شود و این چین‌ها دیگر برطرف نمی‌شود اما اگر فرد به تدریج شروع به کم‌کردن وزن کند نه چین و چروک در بدنش اتفاق می‌افتد و نه دچار عوارض لاغری می‌شود.

شما کاربران عزیز آسمونی به کمربندهای لاغری اعتقاد دارید؟ آیا تجربه استفاده از آن را داشته اید؟

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+