مطالب پيشنهادي

بهترین سن برای ازدواج و تشکیل خانواده

دسته بندي : خانواده,سبک زندگی
تاريخ : ۱۷ آذر
بازديد : 762

بهترین سن برای ازدواج و تشکیل خانواده

what age is the best age to get married بهترین سن برای ازدواج و تشکیل خانواده

بهترین سن برای ازدواج و تشکیل خانواده

وقتی که پای ازدواج به میان می آید ، بحث داغ سن ازدواج مطرح می شود . اما واقعا چه سنی بهترین سن برای ازدواج و تشکیل خانواده است ؟

بسیاری از جوانان و والدین آن ها بر این باورند که سالهای آخر بین بیست تا سی سال ، بهترین زمان برای ازدواج است . اما برخلاف این اعتقاد برخی بررسی های کارشناسی و پژوهش مشاهداتی ما نشان می دهد که ازدواج در سنین بین ۲۰ تا ۲۵ سالگی بهترین سن برای تشکیل یک خانواده پایدار است.

 

گذراندن سالهای پایانی دانشگاه و شروع کار در کنار شریک زندگی می تواند کمک کننده و هیجان انگیز باشد . خود من (پژوهشگر و نویسنده مقاله) وقتی در دانشگاه تحصیل می کردم ازدواج کردم . من و همسرم به سادگی عاشق هم شدیم و به همین سادگی پیمان بستیم که تا آخر عمر در کنار هم بمانیم . واقعا به همین سادگی!

 

اما ازدواج شاد در همه سنین به این سهولت نیست . پس اگر کسی را پیدا کردید که دوستش دارید و ارزش ها و نظراتتان شبیه هم است ، تردید نکنید که شریک زندگیتان را یافته اید . در این مقاله به علل عمده موفقیت ازدواج های سنین ابتدای دهه بیست زندگی می پردازیم.

بخوانید :   نکاتی در مورد شستن لباس زیر که نمی دانستید

داشتن یک همراه برای تشکیل یک زندگی پایدار شادی آور و با ارزش است.

 

هر چه قدر زود تر شریک زندگیتان را بیابید و ازدواج کنید زندگی پر ثبات تری خواهید داشت . یکی از شرکت کنندگان در این بررسی که در سن ۲۲ سالگی ازدواج کرده است می گوید : “جوان که بودم احساس کردم فرد مناسب زندگیم را یافته ام . او نه پر رو و گستاخ بود نه دروغگو و نه کسی که نقش بازی کند و نه یک بازنده شکست خورده . ما با اطلاع خانواده ها برای سه سال نامزد بودیم . در این مدت بیشتر او را شناختم . او با من خیلی خوب رفتار می کرد ، من را می خنداند و خوشحال می کرد ، مستعد و کوشا بود و ارزش ها و تمایلاتش شبیه من بود . خوب چرا باید چنین فردی را برای آنکه مثلا هنوز برایم زود است که ازدواج کنم رها کنم و چند سال بعد به دنبال مشابهش بگردم؟!”

 

پس وقتی فرد مناسبتان را یافتید با او ازدواج کنید . فقط به خاطر اینکه در جامعه و اطرافیان و دوست وآشنا اعتقاد بر این است که سالهای اول دهه بیست برای ازدواج خیلی زود است ، ازدواج را به تاخیر نیندازید . مدت مشخصی با فردی که به نظرتان مناسب است با اطلاع خانواده معاشرت کنید و بعد ازدواج کنید و با زندگی عاشقانه و پایدار خود دیگران را متوجه کنید که نظرشان درست نبوده است.

بخوانید :   روش تکثیر گل کاغذی

 

دیرتر ازدواج کردن ضمانت خوشبختی بیشتر نیست.

مدیر مدرسه آموزش مهارت های زندگی در دانشگاه بریگهام در باره یافته ها و تجربیاتش چنین می گوید : “به نظر نمی رسد افرادی که در سالهای آخر دهه بیست و پس از آن ازدواج کرده اند، زندگی مشترک شاد تر و موفق تری نسبت به زوجینی که در سالهای اولیه دهه بیست زندگی مشترکشان را شروع کرده اند داشته باشند . طبق آمار این مرکزخوشبخترین زوج ها بین سنین ۲۲ تا ۲۵ سالگی ازدواج کرده اند.”

 

او همچنین می افزاید : “چیزی که به عقیده من اتفلق افتاده اینست که با توجه به مشکلاتی که ازدواج های بسیار زود هنگام (سنین نوجوانی و اوایل بلوغ) دارد ، افراد گمان می کنند که وقتی کارشناسان سنین بلاتر را برای ازدواج مطرح می کنند برای سنین ۲۰ سال به بالا هم صدق می کند . یعنی فکر می کنن که اگر ۲۲ سالگی نسبت به ۱۶ سالگی برای ازدواج مناسب تر است پس ۲۷ سالگی هم از ۲۲ سالگی بهتر است و مثلا ۳۰ سالگی از ۲۷ سالگی ، در حالیکه قضیه سنین بالاتر از بیست قضیه کاملا متفاوت است.

 

البته به هر حال این وظیفه بزرگتر ها و مشاورین و والدین است که جوانان را با ارزش های زندگی و مسیولیت پذیری و احترام به حقوق متقابل آشنا نمایند تا جوانان بتوانند بهتر انتخاب کنند و زندگی مشترک خوشحالتر و پایدارتر داشته باشند . اینکه به فرزندانمان بیاموزیم : اهمیت آشنایی های اولیه هدفمند و با فکر،زوج های موفق دورو برمان چه راه و روشی در زندگی شان دارند .

بخوانید :   مناسب ترین سن بارداری برای داشتن اولین فرزند

 

اجازه دهید بفهمند که زندگی مشترک می تواند چه قدر شاد و پر بار باشد،لازم نیست برای شروع زندگی مشترک منتظر حل تمام مشکلات و دغدغه های زندگی باشید یک همراه خوب می تواند به شما کمک کن تا در کنار هم بهتر و راحت تر بر مشکلات زندگی فایق آیید.

و نکته آخر اینکه انتظارات مالی هم در سنین پایین کمتر و اصولا با سنین بالای ۳۰ متفاوت است و ازدواج در سنین ۲۰  تا ۲۵  از این منظر هم ساده تر و با مشکلات کمتری همراه است


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي