بهترین روش ها برای گرفتن خلافی خودرو چیست

تاريخ : 27 جولای

گرفتن خلافی خودرو

خلافی خودرو، یکی از دغدغه هایی است که دارندگان وسایل نقلیه همواره با آن دست و پنجه نرم می کنند. اطلاع از میزان خلافی کمک بزرگی به پرداخت آن خواهد کرد و در سال های اخیر شرایطی ایجاد شده است تا متقاضیان بتوانند خلافی خودرو خود را به صورت آنلاین پرداخت نمایند.

بهترین روش ها برای گرفتن خلافی خودرو چیست, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

از نقل و انتقال خودرو گرفته تا اعمال قانون توسط پلیس راهنمایی رانندگی، همگی نیازمند دانستن میزان تخلفات رانندگی است. در گذشته‌ای نه چندان دور لازمه این استعلام، رفتن به مراکز پلیس +۱۰ و گذراندن زمانی طولانی در جهت گرفتن چند برگه و سپس پرداخت آن بود. اما با گسترش تکنولوژی و پیشرفت خدمات پلیس راهور گرفتن خلافی ماشین از طریق اینترنت، پیامک، تلفن و اخیرا کدهای USSD امکان پذیر است.

استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت

 • کافی به سایت پلیس راهور کشور مراجعه کرده و با وارد کردن شماره بارکد پستی مندرج در پشت کارت (مطابق با عکس زیر ) خودرو خود اقدام به دریافت خلافی خودرو کنید.
 • دقت داشته باشید 
 • بدلیل حجم بالای داده ها و عدم ارتباط آنلاین به بانک اصلی ،درحال حاضر بهنگام رسانی اطلاعات بصورت هفتگی مصوب و اجراگردیده است.
 • بعد از استعلام میزان تخلفات می‌توانید از طریق ارتباط با درگاه بانک ملی و با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت اقدام به پرداخت مبلغ جرائم خود نمائید .
 • در صورت پرداخت مبلغ جرائم از طریق این سایت اطلاعات با تاخیر ۷۲ ساعت در سامانه مرکزی پلیس راهور درج خواهد شد که در بروزرسانی بعدی اطلاعات تخلفات سایت قابل رویت خواهد بود.

بهترین روش ها برای گرفتن خلافی خودرو

گرفتن خلافی خودرو از طریق VIN و کد USSD

برای گرفتن خلافی خودرو از طریق این کد‌های دستوری به مانند تصاویر زیر عمل نمایید. کد *۱۱۰# را گرفته و سپس کلید سبز را فشار دهید. با تصویری به مانند تصویر شماره ۱ روبرو خواهید شد که باید گزینه شماره ۲ یعنی خدمات راهور را انتخاب نمایید.  پس از انتخاب گزینه ۲، منوی ۴ گزینه‌ای مربوط به خدمات پلیس راهور در صفحه گوشی پدیدار میشود که باید گزینه اول، یعنی استعلام خلافی خودرو را انتخاب کنید.  با انتخاب این گزینه باید کد VIN که همان (شماره‌ ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو است که با IR شروع می‌شود) را وارد کنید. دقت کنید که حتما به زبان انگلیسی و حروف لاتین را به صورت بزرگ وارد کنید که دچار مشکل نشوید.
در این مرحله ۲ انتخاب دارید؛ اگر فقط مبلغ خلافی خودرو را می‌خواهید عدد ۱ را انتخاب کنید و مبلغ را مشاهده کنید. اگر شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی خودرویتان را می‌خواهید عدد ۲ را واردکنید. با داشتن این شناسه‌ها می‌توانید از طریق سایت اکثر بانک‌ها و یا دستگاه ATM خلافی خودروی خود را پرداخت کنید.
توجه:
دقت داشته باشید در صورت درخواست برای دریافت پیامک حاوی خلافی خودرو مبلغ ۳۵۰ تومان بابت پیامک از شما کسر خواهد شد.

استعلام خلافی خودرو از طریق پیامک (پیام کوتاه  SMS) 

متقاضیان عزیز بمنظور دریافت و استعلام خلافی خودرو خود می توانند طبق تصاویر زیر عمل کرده و میزان جرایم رانندگی ،خلافی ماشین و همچنین نمرات منفی خود را دریافت نمایند.دقت داشته باشید که از عدد صحیح VIN و یا شماره ۸ رقمی بارکد را به سامانه پیامکی ارسال نمایید در غیر اینصورت جوابی دریافت نخواهید کرد

بدین منظورپشت کارت خودرو خود را مشاهده کنید، یک کد ۱۷ رقمی به شکل عمودی حک شده است. ابتدای این کد با IR آغاز می‌گردد.

اکنون می بایست این کد را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ از طریق SMS ارسال کنید.
پس از گذشت مدت زمان کوتاهی مقدار جریمه ماشین و تعداد دفعات آن برای شما ارسال می‌شود.
توجه: هزینه هر پیامک ۳۵۰ تومان می‌باشد.

گرفتن خلافی ماشین با استفاده از تلفن

برای دریافت تلفنی خلافی ماشین خود با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس گرفته و میزان جرائم و تخلفات رانندگی خود را دریافت نمایید. همچنین می توانید با شماره گیری ۰۹۶۲۲ که شماره تلفنبانک ملی می‌باشد، نسبت به پرداخت خلافی خودروی خود اقدام نمایید.

پرداخت خلافی خودرو از طریق پیامک (دو روش)

 • روش اول
برابر اعلام معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، با توجه به فعال بودن سیستم دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت، صورت وضعیت خلافی خودرو از طریق ارسال VIN مندرج در پشت کارت خودرو و درج یک کراکتر ستاره در آخر آن به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ و امکان الکترونیکی قبوض بدون مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی میسر شد.
به مثال زیر توجه کنید
*۱۲۳۴۵۶۷۸
این عدد را به همراه ستاره به ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ اس ام اس کنید.
 • روش دوم
همچنین می‌توانید با ارسال کارکتر # کد ۸ رقمی مندرج در کارت ماشین * و ارسال آن به ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ شناسه قبض و شناسه پرداخت را دریافت نمایید.
مثال
* IRBDN24Z2G1011201 #
این ترکیب را به ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید.

استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق اینترنت

کافی است کد گواهینامه رانندگی خود را در سامانه نمره منفی گواهینامه وارد کنید. همچنین پس از وارد کردن کد امنیتی مانند تصویر نمره منفی گواهینامه خود را دریافت خواهید کرد.

استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق اس ام اس

برای استعلام پیامکی نمره منفی گواهینامه کافی است شماره گواهینامه را به شماره پیامک ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال فرمائید .

استعلام تصادفات رانندگی خودرو

این اطلاعات مربوط به تصادفاتی می باشد که منجر به ترسیم کروکی با پلاک ملی شده و سایر تصادفات سازشی یا توافقی در مجموعه قید نگردیده است .

 

 • تصادفاتی که با پلاک غیر ملی رخ داده در سایت بارگذاری نگردیده است .
 • کد VIN خودرو را در سامانه استعلام تصادفات رانندگی خودرو وارد نمایید.
مدارک مورد نیاز خلافی خودرو در مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ سراسر کشور (مراجعه حضوری)
برای دریافت خلافی خودرو در مراکز پلیس + ۱۰ به مدارک زیر نیازمندید. هر چند که در سال‌های اخیر راه‌های بسیار ساده تری مانند ارسال پیامک و اینترنت جایگزین مراجعه حضوری گردیده است.
 • کارت خودرو یا سند خودرو یا بیمه نامه خودرو
 • توجه: افرادی که مبلغ خلافی (صورت وضعیت خودرو) آنها بیش از ۱۰ میلیون ریال (یک میلیون تومان) باشد می‌بایست به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایند.
 • تعرفه اجرائیات: ۴۴،۰۰۰ ریال (چهار هزار و چهارصد تومان(
 • تعرفه رسیدگی غیر حضوری اجرائیات (بررسی کسر خلافی): ۳۳،۰۰۰ ریال (سه هزار و سیصد تومان(
 • بابت هر ردیف خلافی قابل اعتراض ۳،۰۰۰ ریال (سیصد تومان) دریافت می‌شود.

توجه: در صورتی که خلافی متقاضی بیشتر از ۳ برگ باشد به ازاء هر برگ اضافه مبلغ ۳،۰۰۰ ریال (سیصد تومان) دریافت می‌شود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي