X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

بهای جهانی طلا همچنان رو به کاهش

دسته بندي : اقتصاد
تاريخ : ۲۶ فروردین
بازديد : 539

طلا 170x170 بهای جهانی طلا همچنان رو به کاهش

حرکت به سمت بهبودی در اقتصاد آمریکا، سبب کاهش بهای طلا شده است. کاهش قیمت جهانی طلا و افزایش ارزش دلار، بازتابی از بهبود اقتصادی در اقتصاد آمریکاست.

به گزارش «تابناک» به نقل از بلومبرگ، بهبود فراتر از حد انتظار اقتصاد آمریکا، عامل کاهش بهای جهانی طلا شده و در صورت تداوم، این رویه روند کاهش قیمت طلا خواهد شد.

این خبر در حالی منتشر شده است که رویترز نیز در این راستا، از افزایش رشد اقتصاد آمریکا خبر داده و رشد اقتصاد کانادا را نیز فراتر از انتظار به تصویر کشیده است.

بنا بر این گزارش، تا پیش از سال ۲۰۰۶، ثروت‌های ناشی از سفته بازی، فضای اقتصاد آمریکا را پر کرده و به باور بسیاری از کارشناسان اقتصادی، این ثروت‌های کاذب عامل اصلی رونق اقتصاد آمریکا شده بود.

اما آنچه عملا سبب شد، اقتصاد آمریکا رکود طولانی را تجربه کند، از بین رفتن ثروت‌های کاذب ناشی از نابود شدن رفتارهای سفته بازانه بود. چنین کاری سبب شد، اقتصادی که بر پایه ثروت‌های کاذب و بدون پشتوانه تولیدی جان گرفته بود، بناگاه فروپاشد و با بیکاری، کاهش تولید و بحران مالی بزرگی رو‌‌به‌رو شود، چرا که با از بین رفتن ثروت‌های کاذب و سقوط بانک‌ها و نهاد‌های مالی، ثروت‌های حقیقی نیز کاهش خواهد یافت؛ به بیان ساده، بحران مالی، بخش حقیقی را نیز تحت تأثیر خویش قرار داده و پیامدهای رکودی عظیمی را برای اقتصاد آمریکا به بار نشاند.

بخوانید :   آیا خروج شرکت هیوندای کره جنوبی از ایران صحت دارد؟

آنچه در این چند روزه کاهش قیمت طلا به ذهن می‌رسد، این است که آمریکا با آگاهی بر اینکه، تنها ثروت واقعی (ثروت ناشی از تولید) است که اقتصاد آمریکا را نجات خواهد داد، گامی در راستای ارتقای تولید خویش برداشته و این عملکرد و توجه دولت آمریکا، سبب شده است، طلایی که تا دیروز به علت شرایط بد اقتصادی توسط مردم ذخیره می‌شد، وارد بازار شده و پول آن در خدمت تولید واقعی قرار بگیرد؛ بنابراین، کاهش بهای طلا، نشان از افزایش عرضه طلا برای تبدیل آن به پول برای رونق ثروت واقعی دارد.

آینده بازار طلا:

پس از انتشار آمار مربوط به رشد تولید در آمریکا، شاخص پانصد شرکت برتر بازار به شدت افزایش یافته و به بالاترین میزان خود در چهار سال گذشته رسیده است.

در همین راستا همان گونه که گفته شد، کاهش قیمت طلا را دیدیم؛ بنابراین، بر پایه آنچه گفته شد، تا هنگامی که چشم‌انداز مثبت برای بهبود اقتصاد آمریکا باقی بماند، باید منتظر تداوم کاهش قیمت جهانی طلا باشیم.

نکته‌ای که نباید از آن غفلت کرد، این است که ثروت واقعی جایی برای ثروت کاذب باز می‌کند؛ به این معنا که ممکن است در صورت تداوم رشد اقتصادی آمریکا، تقاضا برای طلا ـ به علت آنچه گفته شد ـ ایجاد شود؛ البته این سخن در بلندمدت محقق خواهد شد، آن هم هنگامی که رشد اقتصاد آمریکا در چند سال پیاپی تداوم داشته باشد.

بخوانید :   اعلام تعرفه های جدید عوارض خروج ، تعویض پلاک ، تعویض گواهینامه و ...
loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي