مطالب پيشنهادي

بنرهای فیلم اکسیدان پایین کشیده شد

تاريخ : ۳۰ خرداد
بازديد : 735

در این قسمت از بخش فرهنگی پورتال گهر جزییات خبر  بنرهای فیلم اکسیدان پایین کشیده شد را در ادامه می خوانید

فیلم اکسیدان بنرهای فیلم اکسیدان پایین کشیده شد

بنرهای فیلم اکسیدان پایین کشیده شد

این تهیه‌کننده سینما در آستانه‌ی اکران عمومی «اکسیدان» با بیان این مطلب گفت:
شورای پروانه نمایش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این سال‌ها نشان داده است که شورایی است که با وسواس، دقت و سخت‌گیری فیلم‌ها را بازبینی و برای آنها پروانه نمایش صادر می‌کند و در صورت لزوم اصلاحیه‌های جدی هم به فیلم‌ها می‌دهد که پس از انجام اصلاحیه‌ها آن فیلم، قابل نمایش می‌شود. طبعا اتفاقی که در زمینه فیلم «اکسیدان» افتاده، دوستان در حوزه هنری نظرات و اصلاحیه‌های اضافه‌تری داشتند؛ حجم و ساختار اصلاحیه‌ها نسبتاً زیاد بود و ساختار فیلم را بهم می‌ریخت و علی‌رغم رایزنی‌ها سرانجام اعلام کردند که فیلم در سینماهای تحت پوشش حوزه هنری به نمایش درنخواهد آمد.

منوچهر محمدی تصریح کرد:
برای من به شخصه آنچه علامت سوال بزرگی است، این است که پروانه نمایش ارشاد دارای یک مشخصات و ویژگی‌هایی است که نکته مهم آن درج مشخص زمان فیلم با قید دقیقه و ثانیه است و تهیه‌کننده به هیچ‌وجه نمی‌تواند بعد از صدور پروانه نمایش به هر دلیلی فیلم را کم یا اضافه کند و اگر این اتفاق بیفتد وزارت ارشاد می‌تواند نسبت به این اتفاق، مدعی شود. به نظرم این روند یک بن‌بست جدی برای تهیه‌کنندگان سینماست که به پروانه‌ی وزارت ارشاد تمکین می‌کند و دیگر نمی‌تواند به درخواست نهادهای دیگر دست به ساختار و زمان فیلم بزند. فکر می‌کنم با این روند به یک مشکل حقوقی جدی برخواهیم خورد پس در این زمینه باید وزارت ارشاد به فکر یک راه حل جدی باشد چون معتبرترین مجوزی که از نظر قانونی مبنای کار نمایش عمومی در سینماهای کشور است، پروانه نمایش وزارت ارشاد است، اگر این پروانه اعتبار خودش را از دست بدهد سینما دچار چالش می‌شود.

بخوانید :   عکسهای آتلیه ای المیرا عبدی با میکاپ جدید (دختر اکبر عبدی)

وی در پاسخ به اینکه آیا در مجلس می‌توان قانونی را در این زمینه تصویب کرد، گفت:
طبق قانون مصوب مجلس در مورد حوزه فرهنگ و سینما، وزارت ارشاد مرجع تشخیص است و مجوزها برعهده ارشاد است و هیچ مرجع دیگری از نظر قانونی نمی‌تواند این کار را انجام دهد بنابراین چون ارشاد مسوول این ماجراست، می‌تواند پیگیری جدی داشته باشد.

محمدی در پاسخ به اینکه آیا وزارت ارشاد پاسخی یا واکنشی در این زمینه داشته است، گفت:
باید صبر کرد و دید که در روزهای آینده، وزارت ارشاد در این زمینه چگونه واکنش نشان خواهد داد.

منوچر محمدی درباره اینکه آیا سینما «آزادی» را طبق قرارداد برای اکران داشته‌اند، گفت:
ما با سینما آزادی قرارداد داشتیم و این قرارداد در شورای صنفی نمایش ثبت شده است اما متاسفانه با تصمیم اخیر حوزه هنری این فیلم در آن سینما اکران نخواهد شد.

بخوانید :   با جاذبه های جمهوری چک آشنا شوید

او در پاسخ به اینکه آیا خسارتی به آنها پرداخت خواهد شد، گفت:
در روزهای آینده به این مساله رسیدگی خواهد شد.

تهیه‌کننده فیلم «اکسیدان» درباره‌ی دلایلش برای بازگشت دوباره به ساخت فیلم‌های طنز و فضای آثاری چون «مارمولک» گفت:
به هر صورت در این جامعه زندگی می‌کنم و روزمره با مردم ارتباط دارم، از طرف دیگر وضعیت سینما هم وضعیت گیشه‌ی خوبی نیست. به نظرم مشکلات اجتماعی اقتصادی مردم باعث شده که جامعه به نشاط احتیاج داشته باشد و به همین دلیل در طول سال‌های گذشته مخاطبین از فیلم‌هایی استقبال کردند که از فشار روانی آنها کاسته است. اساساً من فکر می‌کنم باید دست‌اندرکاران سینما و مسوولین به این مهم فکر کنند چون فیلم‌های طنز می‌توانند به آرامش روانی جامعه کمک کند، مردم در طول روز با گرفتاری‌های مختلفی درگیرند و نیاز دارند که جایی تخلیه روانی شوند.

محمدی در پایان گفت:
به نظر بسیاری از کارشناسان فیلم‌های سال گذشته در جشنواره‌ی فجر فضای تلخی داشتند به همین خاطر ما سعی کردیم که یک فیلم طنز بسازیم و امیدواریم که دوستان دیگر هم امسال فیلم طنز بسازند تا یک تعادل در سینما برقرار باشد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+