دانلود فیلم خارجی رایگان

بلیط لحظه آخری چیست ؟

تاريخ : 11 دسامبر

آیا می دانید بلیط لحظه آخری چیست؟ می دانید از چه سایت هایی باید بلیط لحظه آخری تهیه کنید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلیط لحظه آخری این بخش گهر را تا پایان مطالعه نمایید.

بلیط لحظه آخری چیست ؟

بلیط لحظه آخری چیست ؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

خرید بلیت های چارتر قلق خودش را دارد. باید چند بار خرید کنید تا بالاخره متوجه شوید که بهترین موقع برای خرید بلیط هواپیما چه زمانی است ؟ فقط به یکی از این لم ها اشاره کنیم تا ببینید حرفه ای های عرصه خرید بلیت چارتر به چه چیزهایی توجه نمی کنند. همین را داشته باید که فقط تا دو ساعت قبل از پرواز می توانید بلیت بخرید و یک ثانیه دیر کنید، مثل دو هفته پیش که یکی از اعضای سرویس راهنمای بازار، بلیت ارزان قیمت خود را از دست داد، ناکام می مانید. بقیه این داستان را در گزارش ما از بازار بلیط چارتر هواپیما بخوانید.

چارتر را به بلیط می گویند یا هواپیما؟

بلیط چارتر توسط بعضی از شرکت ها و دفاتر خدمات مسافرتی فروخته می شود. بعضی از آژانس های مسافرتی برای مدتی مشخص تمام یا قسمتی از صندلی ها را برای بعضی از مسیرهای هوایی از شرکت های هواپیمایی اجاره می کنند و بلیط این صندلی ها را به مسافران آن می فروشند.

به این آژانس ها چارترکننده می گویند و به شرکت های هواپیمایی که  صندلی هایش را اجاره می دهد، چارتر شونده می گویند. در این مواقع، بلیط را مستقیم نمی خرند، بلکه از چارتر کننده  مخصوص آن بلیط ، خریداری می کنند. بهای بلیط چارتر را نیز  آژانس چارتر کننده تعیین می کند.

گروهی از مسافران هوایی که به بلیت چارتر نیاز دارند. در روزها و تعطیلات عادی، معمولا مسافران، تکراری هستند. مثلا افرادی هستند که همیشه اول هفته برای کار خود به شهرستان های بزرگ می روند و چهارشنبه شب یا پنجشنبه وقتی کارشان تمام می شود به شهرستان محل زندگی خانواده خود باز می گردند. آنها مسافران همیشگی ایرلاین ها هستند. بنابراین تعداد سفرهای هوایی در هفته ها و روزهای عادی سال، تعداد مشخصی می باشد ولی وقتی تعطیلاتی سر می رسد و مسافران زیاد می شوند، برخی مواقع تعداد پروازها با تعداد مسافران برابر نیست. در نتیجه کمبود بلیط پیش می آید. آژانس های گردشگری هوشیاری به خرج می دهند و بلیت های ایرلاین ها را از قبل اجاره می کنند و به مسافرانی که تازه می خواهند دو سه روز قبل از سفر خود، بلیت بخرند، می فروشند.

چه روزهایی بلیت گران می شود؟

بهای بلیط های چارتری  در  روزهای متفاوت بسته به شرایط چارتر کننده متفاوت است. بعضی از مسیرها در مناسبت ها و مقاطع زمانی خاص مثلا عید نوروز یا فصل تابستان پرتردد می شوند. نکته جالبی که در رابطه با بلیط چارتر باید بدانید این است که فرقی ندارد که در کدام مقطع از تقویم گردشگری باشید، تحت هر شرایطی اگر پرواز چارتر خالی بماند، هزینه خالی بودن پرواز را آژانس چارتر کننده باید بپردازد.

بنابراین هم در شرایط زمانی متفاوت، بهای چارتر تغییر می کند. گاهی اوقات هر چه به زمان پرواز نزدیک تر شویم، بهای بلیت چارتر پایین تر می آید.

قیمت بلیط چارتر ساعت به ساعت فرق دارد. مزیت بزرگ بلیت چارتر در متغیر بودن بهای بلیت است. آژانس ها مجبورند برای به دست آوردن هزینه های چارترشان، به هر ترتیب که شده بلیت های شان را بفروشند، به همین دلیل گاهی می توانید در فصل های کم سفر، بلیت هایی با قیمت بسیار مناسب پیدا کنید. مثلا در اسفند ماه که بیشتر مردم مشغول تدارک دیدن برای سال جدید و تمیزکاری و خریدهای عید نوروزند، یکی از بهترین زمان ها برای بلیت چارتر کیش است. در عوض اگر تا شب عید نوروز یا شب هر تعطیلی دست دست کنید، باید بلیت چارتر را به قیمت بالایی بخرید؛ قیمتی که گاهی مواقع از قیمت رسمی آن مسیر پروازی هم بیشتر است.

دو عیب بزرگ بلیت چارتر

اول اینکه نمی توانید بلیت چارتر را به راحتی استرداد کنید یا تاریخ آن را تغییر دهید. در پروازهای چارتر یا امکان برگرداندن بلیت را ندارید یا اگر در بعضی شرایط این امکان را داشته باشید میزان جریمه لغو بلیط بسیار بالا است و گاهی معادل هزینه خود بلیت تمام می شود. یعنی مثلا اگر به هر دلیلی بلیت چارتر را لغو کنید، ممکن است آژانس تمامی پولی را که برای بلیت پرداخته اید، برای خودش نگه دارد و هیچ هزینه ای به شما نپردازد.

دوم این که درست است که شما از آژانس، بلیت چارتر می خرید اما اگر مشکلی در پروازتان به وجود بیاید، مثلا اگر پروازتان تاخیر داشته باشد، بارتان گم شود، پروازتان لغو شود و … مسئولیت این مشکلات بر عهده آژانس نیست بلکه بر عهده شرکت هواپیمایی است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي