با بهترین سواحل گردشگری در دبی آشنا شوید

سواحل گردشگری در دبی

گردشگری در دبی به خودی خود، بخش عمده ای از هدف گردشگران محسوب می گردد. این سواحل امروزه به عنوان یکی از بهترین و دیدنی ترین جاذبه ها در آسیا شناخته می شوند که در ادامه مقاله به معرفی زیباترین این سواحل می پردازیم.

با بهترین سواحل گردشگری در دبی آشنا شوید

 

دبی، شهر آسمان خراش‌ها، ساختمان‌های پر زرق و برق و تفریحات گوناگون است. این شهر شگفت انگیز به دلیل قرار گرفتن در حاشیه خلیج فارس، از سواحل زیبا و فوق العاده‌ای برخوردار است. سواحل دبی محل مناسبی برای تفریحات دریایی، آفتاب گرفتن و ورزش‌های ساحلی محسوب می‌شود. ما در این مطلب قصد داریم بهترین سواحل دبی را به شما معرفی کنیم تا در صورت سفر به این شهر در انتخاب خود دچار سردرگمی نشوید.

بهترین سواحل گردشگری در دبی

ساحل الممزار

این ساحل از نظر وسعت بزرگترین ساحل دبی به شمار می‌رود. ساحل الممراز امکانات تفریحی متنوعی دارد. در این ساحل امکان شنا در استخرهای طبیعی نیز در آن فراهم شده است؛ دوش، صندلی، چتر آفتاب‌گیر و اجاق کباب گزینه‌هایی هستند که در اختیار گردشگران قرار داده شده است. از دیگر امکانات رفاهی موجود در این ساحل می‌توان به وجود فروشگاه‌های خوراکی، غریق نجات، اجاره ویلای خصوصی و وجود ساحل ویژه زنانه اشاره کرد. ساحل الممراز در برخی روزهای خاص، کاملا در اختیار بانوان است. البته قبل از رفتن به ساحل الممزار به خاطر داشته باشید برای ورود به این ساحل باید هزینه ورودی پرداخت کنید.

ساحل جمیرا

جمیرا یکی از معروف‌ترین سواحل دبی است. این ساحل با داشتن شن‌های طلایی و محیطی تمیز و زیبا همراه با وجود درختان نخل و فضای سبز وسیع، محبوب‌ترین ساحل دبی محسوب می‌شود. بنابراین اغلب گردشگران ساحل جمیرا را برای تفریحات آبی خود انتخاب می‌کنند. این ساحل جز سواحل مسکونی دبی نیز محسوب می‌شود. در نمای ساحل جمیرا، برج جمیرا و برج العرب قابل مشاهده هستند. در این ساحل نیز دوش، صندلی، چتر آفتاب‌گیر و مسجد وجود دارد.

ساحل برج

کمی با فاصله از نقطه مرکزی ساحل جمیرا بخش ساحلی وجود دارد که برج العرب را در خود جای داده است و نمای بسیار زیایی از این برج را می‌توان در این بخش از ساحل مشاهده کرد. این ساحل به دلیل چشم‌انداز زیبایی که هنگام غروب خورشید دارد، بسیار معروف شده است. بنابراین اکثر گردشگران در هنگام غروب خود را به این ساحل می‌رسانند تا این لحظات رویایی را از این ساحل تماشا کنند. در حال حاضر ساحل برج از امکانات رفاهی زیادی ندارد، اما ایده‌های مختلفی برای ساخت امکانات رفاهی در آن مطرح شده است.

ساحل جبل علی

جبل‌علی نیز یکی از معروف‌ترین سواحل دبی است. نکته جالب این است که گردشگران اجازه دارند در ساحل جبل‌علی چادر بزنند، بنابراین اکثر افراد ماجراجو سعی می‌کنند حداقل یک شب را در این ساحل کنار دریا و زیر نور ستارگان بگذرانند. وجود شن‌های طلایی و نرم این ساحل سبب شده تا خیلی از مردم به دوچرخه سواری و حتی اتوموبیل‌رانی در این ساحل بپردازند. درکنار این ساحل یک هتل پنج ستاره به همین نام وجود دارد. بسیاری از امکانات رفاهی و ورزشی برای تفریح در ساحل جبل‌علی در اختیار گردشگران قرار گرفته است.

ساحل روس

ساحل روس یکی از سواحل دبی است که اغلب گردشگران روس و آسیایی شرقی در آن رفت‌ و آمد دارند. به همین دلیل این ساحل به نام ساحل روس شهرت یافته است. در این ساحل امکانات زیادی برای گردشگران وجود ندارد. اغلب این ساحل را برای انجام فعالیت‌های ورزشی مانند پیاده‌روی یا دویدن، دوچرخه سواری، والیبال و … انتخاب می‌کنند. این ساحل بخشی از ساحل جمیراست، اما برخی آن را از دیگر سواحل جمیرا مجزا می‌دانند.

ساحل کایت

ساحل کایت یکی از متفاوت ترین سواحل دبی است که همه روزه، صدها بادبادک در آن به هوا برده می‌شود و جلوه جذابی به آسمان این ساحل می‌بخشد. کودکان و نوجوانان معمولا علاقه فراوانی به این ساحل پیدا می‌کنند و ساعت‌ها می‌توانند در این مکان تفریحی سرگرم شوند. امکانات رفاهی این ساحل بسیار محدود است تا جایی که هنگام رفتن به این ساحل باید تمام وسایل و خوراکی‌های مورد نیاز خود را همراه داشته باشید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه