بان کی مون از دکتر روحانی برای سفر به نیویورک دعوت کرد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر روزشنبه در تماس تلفنی با بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد پیرامون آخرین تحولات منطقه‌یی و بین‌المللی به ویژه اوضاع مصر رایزنی کرد.

 بان کی مون از دکتر روحانی برای سفر به نیویورک دعوت کرد

در این گفت‌وگوی تلفنی که راه‌های برون رفت از این بحران از طریق تلاش‌های منطقه‌یی و بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ضمن محکومیت کشتار مردم بی‌دفاع مصرف خواستار توقف خشونت‌ها و خونریزی‌ها شد.

 

ظریف با ابراز نگرانی درباره وضعیت مصر، شرایط را در این کشور خطیر و فاجعه‌بار توصیف کرد و ضرورت تمرکز تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیی از گسترش بیش از پیش تنش‌ها و یافتن راه‌های مسالمت‌آمیز برای کمک به کاهش بحران در مصر را مورد تاکید قرار داد.

 

بان‌کی‌مون نیز در این تماس تلفنی، تلاش‌های سازمان ملل در جهت کمک به کاهش و پایان بحران در مصر و یافتن راه‌های مسالمت‌آمیز حل مساله را تشریح کرد.

 

دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن بیان تبریک خود و دیگر مقامات این سازمان به مناسبت انتصاب دکتر ظریف به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، از حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی، رییس جمهور کشورمان برای حضور در اجلاس آتی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دعوت کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه