بازتاب جهانی سقوط هواپیما در تهران

تاريخ : 20 مرداد

بازتاب جهانی سقوط هواپیما در تهران

شبکه خبری راشاتودی روسیه نوشت: «بخش حمل‌ونقل هوایی ایران به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی از سوی کشورهای غربی در رنج بوده و شاهد حوادث بسیار زیادی از این نوع بوده است.»

 بازتاب جهانی سقوط هواپیما در تهران, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

الجزیره نیز نوشت: «صنعت هواپیمایی ایران به‌دلیل یک‌سری تحریم‌های مالی ایالات‌متحده و هم‌پیمانانش بسیار ضعیف بوده و به خاطر نبود قطعات یدکی و تعمیرات استاندارد در وضعیت نابسامانی قرار دارد. این کشور به‌خاطر عدم همکاری شرکت‌های هواپیمایی معتبر جهان، مجبور شده است بر تکنولوژی و تولیدات روسی و اوکراینی تکیه کند.»

بی‌بی‌سی نیز ضمن انتشار این خبر نوشت: «ایران هنوز هم از بسیاری از هواپیماهای پیش از انقلاب استفاده می‌کند. از زمانی که روابط تهران-واشنگتن به‌خاطر مساله گروگان‌گیری قطع شده است جمهوری اسلامی ایران نتوانسته خدمات استاندارد و به‌روزی به شهروندان خود در حمل‌ونقل هوایی ارایه دهد. طی ۲۵ سال گذشته، بیش از ۲۰۰ هواپیما سانحه دیده که در حدود دوهزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.»

شبکه خبری‌ ای‌بی‌سی‌نیوز نیز نوشت: «ایران سال‌هاست متحمل سخت‌ترین تحریم‌های صنایع هوایی از سوی کشورهای غربی است. کارشناسان می‌گویند حمل‌ونقل هوایی ایران به طور مزمنی به دلال‌های قطعات وابسته بوده و اکنون یکی از ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان است. این کشور از زمان سقوط اتحادشوروی، به واردات هواپیما از کارخانه‌های قدیمی روسی وابسته بوده است.»

شبکه خبری فاکس‌نیوز نیز گزارش داد: «جمهوری اسلامی ایران نسبت به تحریم‌های صنعت هوایی کشورشان معترض بوده و همواره کمپانی‌های ما و دولت‌های غربی را در این‌باره تحت فشار قرار می‌دهند. اکنون سال‌هاست که هواپیماهای مسافربری ایران کارایی خود را از دست داده‌اند.»

رسانه‌های دیگری نیز از قبیل شیکاگو تریبیون و شبکه سی‌بی‌اس، لوموند و… نیز این حادثه را پوشش خبری دادند.
منبع: شرق

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي