ایران نامزد برگزاری مسابقات جهانی کشتی 2015 شد

ایران نامزد برگزاری مسابقات جهانی کشتی 2015 شد/«کشتی زنان»، علامت سوال بزرگ میزبانی تهران!

 

ایران نامزد برگزاری مسابقات جهانی کشتی 2015 شد

در حالی که ایران نمی‌تواند میزبان مسابقات کشتی زنان باشد، فدراسیون کشتی ایران برای میزبانی مسابقات جهانی 2015 کاندیدا شده است.

مسابقات جهانی کشتی هر ساله در سه رشته آزاد، فرنگی و زنان به میزبانی یک کشور به طور همزمان برگزار می‌شود که فدراسیون جهانی کشتی شهر تهران را به عنوان یکی از پنج کاندیدای برگزاری مسابقات جهانی کشتی در سال 2015 معرفی کرد.

این در حالی است که از سال 2005 مسابقات جهانی آزاد، فرنگی و زنان هر سه در یک کشور و به طور همزمان برگزار می‌شود. حال باید دید فدراسیون کشتی ایران که کاندیدای میزبانی شده است، شرایط خاصی برای برگزاری مسابقات زنان دارد یا قصد دارد مسابقات زنان را در صورت موافقت فیلا به کشور دیگر واگذار کند. البته ایران در ابتدا باید میزبانی را به دست آورد و سپس به فکر حل مشکل کشتی زنان باشد.

به جز تهران، شهرهای لاس‌ وگاس (آمریکا)، پاناما سیتی (پاناما)، دهلی نو (هند) و سوچی (روسیه) کاندیداهای مسابقات جهانی 2015 هستند.

به گزارش ایسنا، ایران برای آخرین بار در سال 2002 میزبان مسابقات جهانی کشتی بوده است. البته مسابقات جهانی با جام جهانی متفاوت است. در مسابقات جهانی تمام کشورهای جهان حضور دارند ولی در جام جهانی تنها 10 تیم برتر دنیا به صورت تیم به تیم با هم مسابقه می‌دهند که ارزش و اعتبار این پیکارها کمتر از مسابقات جهانی است.

تهران در اسفندماه امسال جام جهانی 2013 در هر دو رشته آزاد و فرنگی را میزبانی می‌کند. مسابقات جهانی (آزاد، فرنگی و زنان) 2013 هم در مجارستان برگزار می‌شود.

 

گردآوری: گروه ورزش گهر

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه