دانلود فیلم خارجی رایگان

ایران نامزد برگزاری مسابقات جهانی کشتی 2015 شد

دسته بندي : ⚽ ورزش,اخبار ورزشی
تاريخ : 13 ژانویه

ایران نامزد برگزاری مسابقات جهانی کشتی ۲۰۱۵ شد/«کشتی زنان»، علامت سوال بزرگ میزبانی تهران!

 

ایران نامزد برگزاری مسابقات جهانی کشتی 2015 شد, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

در حالی که ایران نمی‌تواند میزبان مسابقات کشتی زنان باشد، فدراسیون کشتی ایران برای میزبانی مسابقات جهانی ۲۰۱۵ کاندیدا شده است.

مسابقات جهانی کشتی هر ساله در سه رشته آزاد، فرنگی و زنان به میزبانی یک کشور به طور همزمان برگزار می‌شود که فدراسیون جهانی کشتی شهر تهران را به عنوان یکی از پنج کاندیدای برگزاری مسابقات جهانی کشتی در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد.

این در حالی است که از سال ۲۰۰۵ مسابقات جهانی آزاد، فرنگی و زنان هر سه در یک کشور و به طور همزمان برگزار می‌شود. حال باید دید فدراسیون کشتی ایران که کاندیدای میزبانی شده است، شرایط خاصی برای برگزاری مسابقات زنان دارد یا قصد دارد مسابقات زنان را در صورت موافقت فیلا به کشور دیگر واگذار کند. البته ایران در ابتدا باید میزبانی را به دست آورد و سپس به فکر حل مشکل کشتی زنان باشد.

به جز تهران، شهرهای لاس‌ وگاس (آمریکا)، پاناما سیتی (پاناما)، دهلی نو (هند) و سوچی (روسیه) کاندیداهای مسابقات جهانی ۲۰۱۵ هستند.

به گزارش ایسنا، ایران برای آخرین بار در سال ۲۰۰۲ میزبان مسابقات جهانی کشتی بوده است. البته مسابقات جهانی با جام جهانی متفاوت است. در مسابقات جهانی تمام کشورهای جهان حضور دارند ولی در جام جهانی تنها ۱۰ تیم برتر دنیا به صورت تیم به تیم با هم مسابقه می‌دهند که ارزش و اعتبار این پیکارها کمتر از مسابقات جهانی است.

تهران در اسفندماه امسال جام جهانی ۲۰۱۳ در هر دو رشته آزاد و فرنگی را میزبانی می‌کند. مسابقات جهانی (آزاد، فرنگی و زنان) ۲۰۱۳ هم در مجارستان برگزار می‌شود.

 

گردآوری: گروه ورزش گهر

منبع: ایسنا

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي