مطالب پيشنهادي

اگر پوست خوبی ندارید بخوانید

دسته بندي : سلامت,پوست و مو
تاريخ : 28 جولای
بازدید : 917

اگر پوست خوبی ندارید بخوانید

اگر پوست خوبی ندارید بخوانید, جدید 1400 -گهر

 

سطح پوست ما متخلل است، از این رو می تواند مقدار زیادی از موادی که به روی سطح آن قرار می گیرد را جذب نماید. بنابراین بهتر است تا حد امکان از مواد طبیعی یا ملایم استفاده کنید. پوست آینه سلامت درون ماست.

 اگر مقادیر زیادی غذاهای چرب یا آلرژی زا بخوریم پوستمان کدر، تیره و ناسالم خواهد بود و بر عکس اگر رژیم غذایی ما حاوی مقادیر فراوانی از غذاهای طبیعی و سالم باشد و در روز آب فراوان بنوشیم و ورزش کنیم دارای پوستی درخشنده و سالم هستیم که نشان می دهد برای خود ارزش قایلیم.

مراقبت از پوست با کمک مواد طبیعی و تازه چون روغن های طبیعی، آب سبزیجات و کمپرس روغن های سرد بدون عطر می تواند چهره شما را جوان و درخشنده نگه دارد.

روغن های طبیعی و عصاره گیاهان، مایعات معطری هستند که از تقطیر قسمت های مختلف گیاه چون گلبرگ، برگ و ساقه به دست می آیند و اساس هر نوع برنامه مراقبت پوستی اصولی به شمار می روند.

روغن های سرد نیز از میوه های مختلف و دانه های استخراج می گردند و شامل روغن زیتون، روغن بادام شیرین و روغن آواکادو و روغن جوجوبا هستند.

 استفاده همزمان از روغن های طبیعی و عصاره گیاهان می تواند پوستتان را صاف کرده و سلول های آن را تغذیه نماید به طوری که به شما صورتی سالم، درخشنده و زیبا ببخشد. برای آنکه پوستتان سالم، تمیز، صاف و نرم بماند باید هر روز و به طور منظم به مراقبت از پوست بپردازید.

اگر خواهان زیبایی هستید باید تنبلی را کنار بگذارید و مراقبت از پوستتان را بدون تعطیل و بی وقفه انجام دهید اما بخاطر داشته باشید همواره با پوستتان با ملایمت رفتار کرده و از کشیدن و ساییدن پوست خودداری کنید.

 اگر برای مراقبت از پوست خود از فرآورده های تجارتی بهره می گیرید سعی کنید تمام لوازم مختلف بهداشتی را از یک مارک انتخاب کنید تا با هم هماهنگی داشته و با یکدیگر به خوبی عمل کنند.

گرچه بهتر است بجای تهیه لوازم و وسایل تجارتی و شیمیایی از فرآورده های گیاهی و طبیعی استفاده کنید، زیرا علاوه بر اینکه بسیار ساده است از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه خواهد بود.

یک مراقبت جامع از پوست باید شامل حداقل سه گام باشد:

 – پاک کردن : برای پاک کردن پوستتان از شوینده های متناسب با نوع پوستتان استفاده کنید و هرگز صورتتان را با مواد صابونی نشویید.

 – تقویت کردن : اگر از کرمهای ضدچروک نیز استفاده کنید، کمک بزرگی به پوستتان می کنید. عصاره برخی از گیاهان در برخی از کرمها وجود دارد که خواص تقویتی برای پوست دارد.

 – مرطوب ساختن: از کرمهای مرطوب کننده بطور مرتب استفاده کنید. پوستتان برای طراوت و جوان ماندن به آب نیاز دارد. در تامین رطوبت به پوستتان کمک کنید.

 حتی اگر پوست چربی دارید از کرمهای مرطوب کننده مخصوص پوستهای چرب که بدون حس سنگینی به پوست، فقط رطوبت رسانی می کنند، استفاده کنید. برای تکمیل مراقبت از پوست نیز می توان از بخور، پوسته برداری و ماسک استفاده استفاده کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي