انواع مشکلات پوستی و راه درمان آنها

انواع مشکلات پوستی و راه درمان آنها

انواع مشکلات پوستی و راه درمان آنها
انواع مشکلات پوستی و راه درمان آنها

بیماریهای پوستی بسیار مختلف و متعدد هستند ، اشکال و علل مختلفی هم دارند  در این مبحث به دو عامل مهم از عوامل بیماریهای پوستی میپردازیم :

1- بیماریهای پوستی – کبدی  2- بیماریهای پوستی – سودایی

بیماریهای پوستی – کبدی :

بسیاری از مشکلات و ناراحتیهای پوستی مربوط به خلل در کارکرد منظم کبد است . عوامل زیادی میتوانند باعث خلل در کارکرد عادی کبد باشند اما شایع ترین علتی که در کارکرد صحیح کبد خلل ایجاد مینماید وجود مواد زائد در خون و کبد میباشد . در ذیل به بعضی از مشکلات پوستی که این مواد زائد بوجود می آورند اشاره کرده و آنها را مورد بررسی قرار می دهیم .

– لک های معروف به پیری (لکه های قهوه ای روشن یا تیره ای که روی صورت ، پشت دست ها ، روی گردن و یا سینه  ظاهر می شوند ) عامل این نوع لکه ها مواد زایدی هستند که ابتدا وارد کبد شده و به مرور زمان توسط کبد دفع شده و به پوست منتقل میشوند و در نهایت در نقاطی از پوست ، لکه های قهوه ای رنگی را شکل می دهند . برای درمان و حتی پیشگیری از بروز این نوع لکه های پوستی مسلما باید عامل را برطرف کرد که همان مواد زاید وارد شده به کبد و خون هستند ، مقطر پاکسازی کبد پاپریکا یکی از محصولات شرکت پارسی طب هست که اختصاصا جهت پاکسازی کبد ساخته شده بنابراین توصیه میشه برای رفع این نوع لکه ها یک دوره کامل از مقطر پاکسازی کبد پاپریکا استفاده بشه .

– لک های بارداری (این لک ها بیشتر در گونه ها، پیشانی و چانه دیده می شود و در افراد سبزه مشخص است و حتی ممکن است در خانمهای مجرد نیز دیده شوند ) بروز این لکه ها معمولا در مواقع تغییرات ناگهانی خون در بدن اتفاق می افتد مثل دوران بارداری و یا در موارد تاخیر دوران قاعدگی – این نوع لکه ها فقط در افرادی بروز میکند که کبد و خون آنها دارای مواد زاید باشد بنابراین برای رفع آنها و یا پیشگیری از ایجادشان باید کبد و خون پاکسازی شود .

– کک مک یا فرکل : کک و مک یکی از مشکلات پوستی است که در میان اروپایی‌ها، مخصوصا افراد مو بور و چشم‌آبی شیوع بیشتری دارد – در یک تقسیم بندی کلی دو نوع کک و مک وجود دارد 1- کک و مک مادرزادی 2- کک ومک عارضی

در این بحث کک و مک عارضی یعنی کک ومکی که نبوده و بعدا پیدا شده مورد صحبت ما هست چراکه عامل ایجاد این نوع کک ومک هم مواد زایدی هست که وارد کبد شده و به مرورتوسط کبد دفع شده و به پوست رسیده اند ( کک ومک مادرزادی جزء این دسته نیستند چون عامل آن متفاوت است ( عامل ژنتیک ) ).

جوشهای سرسفید و سر سیاه : مشکلی که اکثرا جوانترها  با اون درگیر هستند ومتاسفانه داروها و کرمهای زیادی هم تهیه میکنند و مصرف میکنند اما نتیجه خوبی عایدشان نمیشود . در این مقوله سوالهای تکراری زیادی همیشه مطرح میشه که ما برای صرفه جویی در وقت سوالاها را مطرح و بعد پاسخ میدیم :

1- چه نوع کرم هایی برای رفع جوش موثر است ؟

2- کرم استفاده کردم جوشها کم شد ، اما چرا بعد از اینکه جوشها کمتر شدند بعد از مدتی دوباره زیاد می شوند؟

3- چرا با وجود شرایط یکسان در خانواده و حتی رژیم غذایی یکسان من جوش زیادی دارم اما بقیه جوش ندارند ؟

4- آیا گرمیجات عامل اصلی جوش های سر سفید هستند ؟

5- برای اینکه جوشها کاملا رفع بشوند و دوباره ایجاد نشود چه باید کرد ؟

در پاسخ به این سوالات عرض میشود علت اصلی بروز جوشهای سر سفید مواد زایدی هستند که در کبد و خون هستند و توسط کبد به پوست منتقل میشوند بنابراین هیچ کرمی نمیتواند بطور دائم جوشها را درمان کند درسنین جوانی قدرت کبد بیشتر است در نتیجه مواد زائد را با قدرت از خود دفع میکند بنابراین در افرادی که مسیر پوست بازتر است این مواد زائد به شکل جوش سرسفید ظاهر میشوند – وقتی هم جوشهای سرسفید کهنه شوند تبدیل به جوشهای سرسیاه میشوند .

ممکنه در شرایط یکسان روی پوست بعضی افراد جوش ایجاد شود و برای بعضی ایجاد نشود : این مورد بستگی به باز یا بسته بودن منافذ پوست افراد دارد اگر منافذ پوست باز باشد مواد زاید بصورت جوش ظاهر میشوند و اگر منافذ پوست بسته باشد به صورتهای دیگر از قبیل چربی زیر پوست – کبد چرب – گرفتگی عروق و یا چربی خون ظاهر میشود .

تصور اشتباهی که خیلی رایج است اینه که گرمیجات عامل اصلی جوشهای سر سفید است اما درواقع گرمیجات فقط باعث ظاهر شدن جوشها میشوند ، علت اصلی و عامل ایجاد جوشها مواد زاید موجود در کبد و خون است .

داروی مفید برای رفع جوشها باید دارویی باشه که بتواند کبد و خون را کاملا پاکسازی کند در این مورد هم باز یکی از محصولات پاپریکا بنام مقطر پاکسازی کبد پاپریکا پیشنهاد میشه با این مزیت که چون عامل اصلی جوشها را برطرف میکنه دیگه قابل بازگشت نیستند .

خشکی و خارش پوست : در این مورد اگر هیچ عامل بیرونی مثلا تماس با مواد شیمیایی یا بیماریهای قارچی عامل ایجادش نباشد-  این مشکل هم به شکل مستقیم یا غیر مستقیم مربوط به ضعف کبد میباشد و غالبا بر اثر بالا رفتن حرارت کبد ایجاد می شود .

در تمام موارد فوق علت اصلی ایجاد مشکلات مذکور وجود مواد زائد در کبد می باشد این مواد زائد از طرق ذیل وارد بدن میشوند :

1- مصرف روغن های غیر طبیعی صنعتی جامد و مایع

2- رژیم غذایی غیر اورگانیک

3- مصرف بیش از اندازه برخی از داروهای شیمیایی

4-  استنشاق هوای آلوده

باید توجه داشت : قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید و باد ، عامل اصلی ایجاد این نوع مشکلات پوستی نیست اما به پیشرفت و زیاد شدن این مشکلات کمک میکنه .

موارد تاثیر گذار در جلوگیری از پیشرفت این مشکلات :

1- انجام حجامت بصورت دوره ای ( البته در صورت داشتن شرایط حجامت )

2- انتخاب رژیم غذایی طبیعی

3- محافظت از پوست در برابر تابش شدید آفتاب و باد

در تمام موارد بالا تاکید زیادی کردیم بر دفع مواد زائد از کبد و خون ، اینقدر تاکید فقط بخاطر اهمیت این موضوع هست ، تا اینجا و فقط در مورد مشکلات پوستی متوجه شدیم که چقدر مساله دفع مواد زاید از کبد حائز اهمیت است ، چقدر راحت میتونیم با رفع این عامل مشکلات دیگری را رفع کنیم

داروی مفید برای درمان این مشکلات پوستی : با توجه به علت اصلی این بیماریها که وجود مواد زائد در کبد عنوان شد پس باید دارویی در نظر گرفت که بتواند عمل پاکسازی کبد را به خوبی انجام دهد بنابراین اشاره میکینم به مقطر پاکسازی کبد پاپریکا که عمل پاکسازی را با موفقیت کامل انجام می دهد

مشکلات پوستی – سودایی

بیماریهای پوستی سودایی : بیماریهایی هستند که در راس عامل ایجاد آنها غلبه خلط سودا و کهنه شدن این خلط میباشد یا اصطلاحا معروف به سودای سوخته هست . این نوع مشکلات هم صورتهای بسیار زیادی دارد چون شکل رسوب سودا و محل های رسوب سودا بسیار متفاوت میباشند . بنابراین در این فرصت فقط به مشکلات شایع تر میپردازیم :

لکه های سودایی پوست : لکه های قهوه ای که بعد از مدتی به سیاهی گرایش پیدا میکند و معمولا پوست محل و اطراف لکه خشک میشود این لکه ها بر اثر رسوب سودا در آن ناحیه از پوست ایجاد میشوند باید دقت داشت که کبد این افراد هم بسیار خشک میباشد

رژیم غذایی این افراد رژیم ضد سودا باید باشد شامل خوراکیهای با طبع تر و پرهیز از خوراکیهای با طبع خشک

برای درمان باید داروهایی در نظر گرفت که اولا سودای اضافه دفع شود و ثانیا کبد پاکسازی و مرطوب شود که توصیه میکنیم به استفاده ازمقطر ضد سودای پاپریکا برای تنظیم خلط سودا و مقطر پاکسازی کبد پاپریکا برای مرطوب کردن کبد

روش های مکمل درمان هم شامل حجامتهای خاص که باید زمانش را پزشک با توجه به وضعیت جسمی بیمار تعیین کند و ماساژ با روغن های مفید

سیاهی زیر چشم : این مشکل معمولا بعلت رسوب سودا در مویرگهای زیر چشم ایجاد می شود و چون سیستم گردش خون در آن ناحیه مختل میشود سیاهی ایجاد میشود . برای رفع این مورد هم باید به سراغ داروهای ضد سودا بریم که همان مقطر ضد سودای پاپریکا پیشنهاد میشه

اگزمای پوست : این مشکل هم معمولا ناشی از خشکی کبد بر اثر سودا و حرکت مواد سودایی در پوست ایجاد میشود بنابراین ممکن است گاها تغییر مکان داشته باشند و در جاهای مختلف پوست ظاهر شوند .

در همه موارد یاد شده چون عامل اصلی مشکلات غلبه خلط سودا میباشد داشتن رژیم غذایی ضد سودا بسیار حائز اهمیت است و چون کبد هم بشکل مستقیم درگیر خشکی سودا شده استفاده از داروهای مفید برای کبد هم باید لحاظ شود بهمین دلیل مقطرضد سودای پاپریکا و مقطر پاکسازی کبد پاپریکا را به این افراد پیشنهاد میکنیم تا بتوانند با استفاده از خواص این محصولات مشکلات خود را مرتفع سازند انشالله .

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه