انواع روش های کاشت مو

دسته بندي : پوست و مو
تاريخ : 1 آگوست

انواع روش های کاشت مو در ایران

امروزه ریزش مو به عنوان یکی از شایع ترین مشکلات در بین افراد جامعه به خصوص مردان مطرح شده و کاشت مو را به درمان های پزشکی پر طرفدار تبدیل کرده است. ریزش مو در مردان اغلب به دلیل عوامل ژنتیکی و وراثتی اتفاق می افتد و در زنان نیز ناشی از تغییرات هورمونی است. کارآمدی درمان جراحی و کاشت مو در افراد به عوامل مختلفی بستگی دارد که میزانی از آن به واکنش بدن افراد و میزان قابل توجهی نیز به انتخاب روش کاشت مو باز می گردد. در ادامه به بررسی روش های کاشت مو می پردازیم.

 

کاشت مو به روش (FUE) استخراج فولیکول‌های مو

قبل از هرچیز درخصوص FUE باید گفت، این روش در ایران با نام عمومی FIT نیز شناخته می‌شود. در یک عمل پیوند مو به روش FUE هر واحد فولیکولی به صورت جداگانه و مستقیماً از پوست سر خارج می‌شود. در این روش هیچ رد یا نشانه‌ای در اثر برداشت فولیکول‌های مو در منطقه اهداکننده باقی نمی‌ماند. نکته دیگر این است که فولیکول‌های مو به صورت تصادفی برداشت می‌شوند و در نتیجه کم شدن تراکم مو در ناحیه اهداکننده آزاردهنده نخواهد بود و به اعتقاد بسیاری اصلا به چشم نخواهد آمد! همین نکته ساده تفاوت اصلی بین دو روش FUE و FUT است.

انواع روش های کاشت مو, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

درد در روش کاشت FUE

از آنجا که در جراحی به روش FUE نیاز به هیچ بخیه‌ای وجود ندارد، بهبودی با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد و احساس درد و ناراحتی در این روش نسبت به FUT کمتر است. همانطور که گفته شد در روش FUE، تعدادی از فولیکول‌های مو جداگانه از منطقه اهداکننده حذف می‌شوند و در نتیجه برش‌های خط خطی در این منطقه دیده نمی‌شود. اما  زخم‌های ریز به قطر ۱ میلی‌متر و حتی کمتر در این منطقه تشکیل می‌شوند که این اتفاق کاملاً طبیعی است. این زخم‌ها ظرف مدت کوتاهی پس از عمل در اثر شست‌وشو از بین رفته و التیام می‌یابند.

هزینه کاشت با روش FUE

در روش FUE، پزشک باید هر فولیکول مو را به صورت جداگانه استخراج کند و این مسئله به ظرافت و دقت عمل بالایی نیاز دارد. ماهیت و دقت بالای این روش آن را از روش‌های دیگر مانند FUE گران‌تر می‌کند. البته این فن‌آوری هزینه‌های شما را در مورد مسائلی مانند استفاده از داروهای متعدد یا سایر اقدامات ترمیم مو کاهش می‌دهد و از این نظر شاید حتی به صرفه‌تر نیز باشد!

پیوند مو به روش FUT

فرآیند FUT شامل حذف یک گرافت کوچک از بافت پوست پشت سر است که فولیکول‌های مو از آن استخراج می‌شوند. فولیکول‌های مو در آزمایشگاه با دقت و ظرافت از گرافت جدا می‌شوند و سپس به طور جداگانه به مناطق دریافت‌کننده پیوند می‌شوند. در اغلب موارد و به خصوص در بیماران با ریزش موی پیشرفته، FUT روش ترجیحی است زیرا این امکان را به پزشک می‌دهد تا از تمام نواحی پوست سر استفاده کرده و نتایج را با آنچه خواست بیمار است مطابقت دهد. در عمل FUT معمولاً بیشترین تعداد فولیکول‌های پیوندی در یک جلسه به منطقه مورد نظر منتقل می‌شود و طبیعتاً از نظر زمانی این روش از سرعت عمل بیشتری برخوردار است.

درد در روش FUT

گفته می‌شود در این روش بعضی از بیماران درد و تورم بیشتری نسبت به روش FUE در ناحیه اهداکننده احساس می‌کنند. تورم و درد در این ناحیه به دلیل برداشت گرافت‌های مو طبیعی است و البته قابل کنترل. هردو روش کاشت مو، جراحی‌های سرپایی و بدون بیهوشی عمومی‌ هستند و بیماران می‌توانند در روزهای بعد به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازند. در خصوص خطوط به جامانده ناشی از برداشت گرافت‌های مو باید گفت این اسکارها بسیار نازک هستند و به مرور زمان کاهش می‌یابند. همچنین استفاده از برخی داروهای ترمیم‌کننده می‌تواند به بهبود هرچه سریعتر آنها کمک کند.

هزینه عمل FUT

به طور کلی هزینه یک عمل کاشت مو با روش FUT کمتر از روش FUE است اما باید گفت هزینه هر عمل جراحی بسته به شرایط عمومی ‌بیمار، نیاز و اهداف او متفاوت است. توصیه می‌شود برای انجام یک ارزیابی دقیق از الگوی ، دلیل ریزش مو و هزینه‌های مربوط به ترمیم مویتان به متخصصین پوست و مو مراجعه کنید.

جدیدترین روش کاشت مو در ایران! روش SUF

اخیراً نام یک روش جدید در وب‌سایت برخی از کلینیک‌های ایرانی به چشم می خورد و از آن به عنوان بهترین روش کاشت مو یاد می‌شود. این روش که به نام SUT معروف شده است در واقع همان عمل FIT یا FUE است که در آن فولیکول‎های مو به صورت دانه‌ای و جداگانه از ناحیه اهداکننده (فولیکول‌های موی پشت سر) توسط دستگاه (ربات!) برداشت و به ناحیه دریافت کننده پیوند می‌شود. این روش اصطلاحاً به دلیل S اول کلمه SAFER (دستگاه برداشت‌کننده) با نام SUT شناخته می‌شود. به نظر می‌رسد در انجمن‌های پوست‌ومو معتبر در دنیا، روش SUT هنوز به شکل آزمایشی مطرح است و اثبات‌شده‌ترین روش‌های موجود در واقع همان FUE و FUT هستند.

 

بهترین روش کاشت مو کدام است؟

همانطور که گفته شد، هریک از روش‌های کاشت مو معایب و مزایای خود را دارند و نمی‌توان با قطعیت در مورد برتری یکی از آنها و بهترین روش کاشت مو صحبت کرد. هرچند این روزها روش FUE طرفداران بیشتری در دنیا نسبت به روش‌های دیگر یپدا کرده است؛ اما در طی مشاوره اولیه، پزشک معالج تعیین می‌کند که کدام روش پیوند برای شما بهتر است. این مسئله تا حد زیادی به میزان و نوع ریزش موی، مساحت منطقه دریافت‌کننده، کیفیت و کمیت موهای شما بستگی دارد. بنابراین باید گفت در میان انواع متدها بهترین روش کاشت مو، روشی است که به نظر پزشک متخصص نتایج مطلوب و موثری را برای شما رقم بزند و این کاملاً به خودتان بستگی دارد. همچنین پزشک معالج باید تصمیم بگیرد که کدامیک از این دو روش، می تواند یک ظاهر طبیعی و متناسب برای شما ایجاد کند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي