امشب آخرین مهلت ثبت نام کنکور 93

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت ثبت نام داوطلبان شرکت در آزمون سراسری سال 1393 امشب به پایان می رسد و این مهلت، دوباره تمدید نخواهد شد.

امشب آخرین مهلت ثبت نام کنکور 93

حسین توکلی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 1393 به منظور پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، بین الملل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و همچنین متقاضیان تحصیل در آن دسته از رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها براساس آزمون صورت می پذیرد، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه فرهنگیان از ساعت 14 روز شنبه، 16 آذرماه آغاز شده و ساعت 24 امروز، 26 آذرماه 92 پایان می پذیرد.

وی آمار ثبت نام داوطلبان آزمون سراسری سال 1393 تا ساعت هشت صبح امروز، 26 آذرماه را 835 هزار و 199 نفر ذکر کرد و از داوطلبانی که تاکنون برای ثبت نام اقدام نکرده اند خواست که حداکثر تا پایان امروز با مراجعه به سایت اینترنتی سنجش، ثبت نام خود را به انجام برسانند.

توکلی خاطرنشان کرد: داوطلبان ضرورت دارد پس از مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش، با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب نسبت به پرداخت اینترنتی وجه ثبت نام و دریافت اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام شامل شماره سریال 12 رقمی، نسبت به دریافت دفترچه راهنمای آزمون و مطالعه دقیق آن اقدام کنند.

وی همچنین به داوطلبان توصیه کرد ابتدا فرم پیش نویس ثبت نام را تکمیل و پس از کنترل اطلاعات و اطمینان از صحت آنها به سایت سنجش مراجعه کرده و تقاضانامه اینترنتی ثبت نام را تکمیل کنند.

سخنگوی سازمان سنجش تاکید کرد: پس از تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت نام به هر داوطلب یک شماره پرونده 7 رقمی و یک کد پیگیری 16 رقمی از سوی سیستم اینترنتی ارائه می شود که به منزله اتمام فرآیند ثبت نام است.

**مهلت ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطلبان کنکور از سوم تا ششم دی ماه 92

توکلی درباره چگونگی ویرایش اطلاعات تقاضانامه ثبت نامی داوطلبان کنکور 93 نیز توضیح داد: داوطلبانی که در آزمون سراسری 93 ثبت نام کرده و شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی دریافت کرده اند از روز شنبه، سوم دی ماه 92 تا سه شنبه، ششم دی ماه فرصت دارند به سایت اینترنتی سنجش مراجعه و نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات تقاضانامه ثبت نامی خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: ضمنا آن دسته از داوطلبانی که دیپلم خود را از سال 1384 و بعد از آن تاکنون دریافت کرده و موفق به دریافت کدسوابق تحصیلی از طریق سایت اینترنتی وزارت آموزش و پرورش نشده و یا کدسوابق تحصیلی دریافتی آنها دارای اشکال و ایراد است نیز می توانند تا قبل از سوم دی ماه نسبت به رفع مشکل و دریافت کدسوابق تحصیلی خود اقدام کرده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش، در آزمون سراسری سال 93 ثبت نام کنند.

آزمون سراسری سال 93 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در دو نوبت صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه، پنجم و ششم تیرماه و صبح روز شنبه، هفتم تیرماه در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه