اقدام جالب شکیرا

تاريخ : 26 بهمن

ظلم و ظالم قصه‌ای تکراری در این دنیا راز‌آلود و تو در تو است که با وجود آن که سخنان‌ در بیان کراهت و نوشته ‌ها در تایید رذالت و پستی آن به گوش می‌رسد و به دیده مشاهده می‌شود اما هنوز رخت برنبسته است و به نظر نمی‌رسد که رخت هم بربندد چرا که تا زمانیکه که قدرت است ظلم هم وجود دارد و این همان نکته ای است که “مونتسکیو” معلم تاریخ به ما آموخته است.

اقدام جالب شکیرا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

گاهی اوقات فطرت انسانها آنها را به ریشه نخستینشان برمی‌گرداند و ندای روحانی مبارزه با ظلم و ستم هرچند در تعارض با منافع فرد باشد اما در درون او دمیدن می گیرد و فرد چاره‌ای جز بیان آن را ندارد. رژیم اشغالگر قدس در این سالهای بیشمار حضور ظالمانه خود بارها و بارها علیه فلسطینی‌های مظلوم اقدامات ناجوانمردانه‌ای انجام داده است و هرباره از قدرت خود استفاده کرده تا علیه مردم ستمدیده فلسطین استفاده کند.

“محمد عساف” نوجوانی فلسطینی است که به خاطر صدای گوش نواز و خوبش به چهره‌ای محبوب در دنیای عرب تبدیل شده است. این نوجوان فلسطینی در برنامه تلویزیونی مشهور “محبوب عرب” با کسب ۶۷ میلیون رای به عنوان محبوب‌ترین صدای جهان عرب انتخاب شد. فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) نام این نوجوان فلسطینی را در میان خوانندگان مشهوری که قرار است در مراسم افتتاح جام جهانی در برزیل برنامه اجرا کنند قرار دارد اما در آخرین لحظات نام او را از این فهرست خط زد تا این شائبه به وجود آید که باردیگر دست‌های پشت پرده پلید اشغالگران قدس وجود دارد.

“شکیرا” خواننده سرشناس کلمبیایی لبنانی‌تبار که نام او هم در میان خوانندگان مراسم افتتاحیه وجود دارد در اقدامی جالب و تحسین برانگیز اعلام کرد که در اعتراض به خط خوردن نام محمد عساف فلسطینی در این مراسم شرکت نخواهد کرد.

یورو اسپورت و بسیار از رسانه‌های عربی نوشتند: همسر “پیکه” مدافع آبی-اناریها خط خوردن نام این نوجوان فلسطینی را دخالت سیاست در ورزش دانست و اعلام کرد که در اعتراض به این تصمیم فیفا در مراسم افتتاحیه جام جهانی برزیل برنامه اجرا نخواهد کرد. این تصمیم او جدی است و از آن صرف نظر نخواهد کرد.

بدون شک پیکه همسر این خواننده کلمبیایی از اقدام تحسین برانگیز همسر خود کاملا آگاه بوده است و این کار با موافقت او هم همراه شده اما تاکنون اظهار نظری رسمی در این بار نداشته است. مدافع آبی-اناریها دو سال پیش به همراه همسرش شکیرا به قدس سفر کرد و مقابل دیوار گریه ایستاد. باید ببینیم که آیا آنها با این حمایتی که از این نوجوان فلسطینی داشته‌اند آیا دوباره برابر این دیوار خواهند ایستاد یا نه.

منبع: ایسنا

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي