X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

افزایش ابتلا به سرطان با این کار

دسته بندي : اخبار پزشکی,سلامت
تاريخ : ۷ مهر
بازديد : 270

در این بخش مطلب جدیدی برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده ایم که دعوت می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید.

عنوان مطلب جدیدی که در این قسمت از سایت گهر به آن می پردازیم:

افزایش ابتلا به سرطان با این کار

ابتلا به سرطان افزایش ابتلا به سرطان با این کار

خطر ابتلا به سرطان با گذاشتن ظروف پلاستیکی در ماکروفر

یک متخصص تغذیه هشدار داد:مردم به هیچ عنوان برای گرم کردن غذا در ظروف یکبار مصرف از ماکروویو استفاده نکنند و سریع تر غذا را از این ظروف خارج نمایند. چرا که گرم کردن غذا با ظروف پلاستیکی داخل مایکروو، احتمال بروز سرطان در افراد را افزایش می دهد.source افزایش ابتلا به سرطان با این کار

ابتلا به سرطان

دکتر آزیتا حکمت دوست، متخصص تغذیه بالینی و عضو انستیتو تغذیه ای و صنایع کشور، بیان کرد:ظروف یکبار مصرف دسته بندی های متفاوتی دارند. ظروف پلاستیکی بدترین نوع این دسته هستند، حرارت بالای ۴۰ درجه پلیمر موجود در این ظروف سَمی را آزاد می کنند که در صورت استفاده دراز مدت باعث بدخیمی های جدی در دستگاه گوارش می شود.
وی در ادامه افزود:به عبارتی دیگر، اگر درون این ظروف پلاستیکی آب جوش یا غذای داغ مانند آش و… ریخته شود مونومرهای سمی آزاد شده و وارد بدن می شوند که می توانند با تحریک و تاثیر بر آنزیم ها و سلول های بدن منجر به بروز سرطان های مختلف و عوارض ناگوار در سیستم گوارشی شوند.

بخوانید :   عوارض آهن برای بدن چیست؟

حکمت دوست اشاره کرد:ظروف آلومینیوم که به مراتب بهتر از نوع پلاستیکی ظروف یکبار مصرف هستند، البته بازهم در مواجه با حرارت و مواد غذایی داغ سَم حاصل از آب شدن پلیمر نیز آزاد می شود اما با این تفاوت که میزان عارضه کمتری را نسبت به نوع پلاستیکی خود دارند.

این متخصص تغذیه اشاره کرد:نوع فومی این محصولات که از پلیمر ساخته شده اند دارای مقاومت بیشتری در برابر حرارت هستند و تا دمای ۷۰ الی ۸۰ درجه نیز مقاوم اند. اما از تمام این گزینه ها مناسب تر ظروف گیاهی هستند که با نشاسته ذرات تهیه شده اند و مشکلات خاصی را در هنگام برخورد با حرارت انتشار نمی دهند.
عضو انستیتو تغذیه ای و صنایع کشور خاطرنشان کرد:ظروف گیاهی بهترین گزینه برای استفاده در این ایام است، اما افراد به خاطر داشته باشند هرچه مدت زمان کمی غذا در ظروف یکبار مصرف قرار بگیرد بسیار مناسب تر است و احتمال تبدیل پلیمرها به مونومر در غذا کمتر می شود.

خطر گرم کردن غذا در ظروف پلاستیکی

 وی تشریح کرد:توصیه ما استفاده از ظروف گیاهی یا آلومینومی است البته افراد دقت داشته باشند هرچه سریع تر غذا را از این ظروف یک بار مصرف به ظروف دیگر منتقل کنند درصد ابتلا به عوارض آن کمتر است. استفاده این ظروف در مواد غذایی سرد بلامانع است و تنها در خوراکی های گرم و حرارتی ست که توصیه می شود کمتر استفاده شوند.

بخوانید :   ارتباط بین کم خونی و کبودی بدن

حکمت دوست خاطرنشان کرد:مواد تشکیل دهنده ظروف یک بار مصرف گیاهی، از مواد طبیعی گیاهی نظیر نشاسته ذرت و گندم ساخته می شود و به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی در هنگام استفاده از مواد داغ و چرب هیچ گونه مواد مضری از آن وارد غذا نمی شود. به عبارتی دیگر این ظروف عاری از هرگونه اثرات مضر و مواد شیمیایی در تماس با مایعات و غذاهای داغ است.

این متخصص تنها عیب ظروف گیاهی از تغییر در طعم مواد غذایی دانست و گفت:ممکن است در صورت ریختن مایعات در این ظروف کمی بوی نشاسته حس شود که به دلیل استشمام همزمان احساس می شود که مزه مایعات تغییر کرده است، البته این بو کم است و تنها برخی از افراد متوجه آن شوند.

وی در پایان هشدار داد:مردم به هیچ عنوان برای گرم کردن غذا در ظروف یکبار مصرف از ماکروویو استفاده نکنند و سریع تر غذا را از این ظروف خارج کنند. چرا که گرم کردن غذا با ظروف پلاستیکی داخل مایکروو، احتمال بروز سرطان در افراد را افزایش می دهد. در ظروف پلاستیکی یکبار مصرف ماده ای سمی بنام دیگوکسین آزاد می شود که خطر بروز سرطان به خصوص سرطان سینه را در زنان افزایش می دهد. دیگوکسین برای سلولهای بدن انسان فوق العاده سمی است و خطر تولید آن در ظروف یک بار مصرف بخصوص در اثر حرارت غذای پرچرب بیشتر است.

بخوانید :   آیا می دانید روغن مورینگا چیست؟
loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي