مطالب پيشنهادي

اعلام عوامل رکود بورس

دسته بندي : اخبار,اقتصاد
تاريخ : 27 آگوست
بازديد : 733

اعلام عوامل رکود بورس 

مدیر عامل کارگزاری بانک خاورمیانه در گفت‌وگو با ایسنا، عوامل رکود بورس را مورد توجه قرار داد و گفت:در حال حاضر بورس تهران در حالت انتظار قرار داشته و در انتظار آینده مذاکرات هسته‌ای و سیاست اقتصادی دولت است، بنابراین تا زمانی که بورس در حالت انتظار قرار دارد نقدینگی جدید وارد این بازار نمی شود علاوه بر اینکه دولت قصد دارد تورم را کنترل کند و نمی خواهد که قیمت ها از این میزان بالاتر رود.

اعلام عوامل رکود بورس, جدید 1400 -گهر
این فعال بازار سرمایه اضافه کرد: از سوی دیگر مشکل نقدینگی در صنایع وجود دارد و اگر مشکلات صنعت و تولید برطرف شده و صنایع بتوانند سودآور شوند، بازار سرمایه نیز به طبع آن رونق می گیرد.

به گفته ی این فعال بازار سرمایه، اولین راه حلی که می تواند مشکل فعلی بازار سرمایه را برطرف کند این است که بانک مرکزی بانکها را به پرداخت سود ۲۳ درصدی مکلف کند زیرا پرداخت سودهای بیشتر از این میزان توسط برخی بانکها موجب می شود تا سرمایه از بازار بورس خارج شده و به سمت بازار پول جذب شود.

وی تصریح کرد:بنابراین برای جذب سرمایه از بازار پول به سمت بورس باید جلوی پرداخت سودهای بالای ۲۳ درصد گرفته شده و بانک مرکزی بانکها را مکلف کند تا سودهای کمتری پرداخت کنند.

قنبرعباسی به بسته خروج از رکود اشاره کرد و گفت:در این بسته پیشنهادهای مناسبی برای بهبود اوضاع بازار سرمایه ارائه شده است اما نحوه ی عملیاتی شدن آن مهم است بنابراین باید منتظر ماند و دید که راهکارهای ارائه شده در این بسته تا چه حد عملیاتی می شود.

منبع: ایسنا

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي