مطالب پيشنهادي

اعلام زمان پیش فروش محصولات ایرانخودرو شهریور ۹۷

دسته بندي : اخبار,اقتصاد
تاريخ : 4 سپتامبر
بازديد : 496

مدیرعامل شرکت ایران خودرو زمان پیش فروش محصولات  این شرکت را اعلام کرد وی افزود در این طرح ۴۰ هزار خودرو پیش فروش خواهد شد.

لازم به ذکر است که هر فرد بالای ۱۸ سال فقط می تواند یک خودرو ثبت نام نماید و تا یک سال حق فروش آن را ندارد.

زمان پیش فروش محصولات ایرانخودرو شهریور ۹۷

اعلام زمان پیش فروش محصولات ایرانخودرو شهریور ۹۷, جدید 1400 -گهر

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ، از اجرای طرح پیش فروش ۴۰ هزار دستگاه خودرو در هفته آینده ( هفته سوم شهریور ۹۷ )خبر داد.

هاشم یکه زارع ضمن رد موضوع احتکار توسط خودروساز، این عمل را زشت و ناپسند در هر حوزه ای خواند و گفت: احتکار توسط خودروساز هیچ توجیهی ندارد چرا که خودرو به فروش رفته و مشتری آن مشخص است و اگر تاخیری در تحویل صورت بگیرد خودروساز موظف به پرداخت جریمه به مشتری است.

وی تصریح کرد: تاخیری که درحال حاضر در تحویل خودروها وجود دارد مربوط به کمبود قطعه است که سبب شده ما نتوانیم خودرو را به موقع به مشتری ارایه کنیم.

یکه زارع در ارتباط با انتشار فیلم درباره موجودی انبار سایت های تولیدی ایران خودرو اظهار کرد: ما ۱۰ روز قبل از این که این اتفاق بیفتد تمام موجودی خودروها را به سازمان تعزیرات اعلام کرده ایم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که یک ریال از پول هایی که در بازار و بالاتر از قیمت های مصوب مبادله می شود در جیب خودروساز نمی رود گفت: از این که قیمت ها چند میلیون بالا می رود ما زجر می کشیم، باید سیستمی ایجاد کنیم که مشتری به ما اعتماد کند و به جای مراجعه به بازار کاذب از ما خرید کند.

وی تاکید کرد: از هر ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در برنامه های فروش، ۹۵ درصد با قیمت روز و مصوب پیش فروش می شود و تنها ۵ درصد به صورت فوری عرضه می شود که این قسمت سبب التهاب در بازار شده است.

خواباندن التهاب با تحویل فوری خودرو

یکه زارع خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم بازار را از التهاب درآوریم باید تقاضای تحویل فوری را مدیریت کنیم.

وی با بیان این که ما خودروسازان خودمان را باید مسئول بدانیم تصریح کرد: باید در زمینه حل مشکلات تولید و تحویل به موقع خودرو با قیمت مناسب خودروساز پاسخگو باشد. سیاست ها جای دیگری تعیین می شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه گفت: ۷۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان به سمت بازار خودرو، سکه و مسکن وارد شده که برابر با فروش کل خودروسازی کشور در یک سال است. این میزان نقدینگی سبب ایجاد التهاب و بازار کاذب شده است.

وی اعمال شرایط محدود کننده برای جلوگیری از سوءاستفاده را از جمله اقدامات در حوزه فروش محصول در ایران خودرو دانست و گفت: در سیستم فروش عوامل محدود کننده ای از جمله خرید نکردن در ۱۸ ماه گذشته یا ثبت نام یک محصول برای هر کد ملی در یک سال را اعمال کرده ایم.

یکه زارع تصریح کرد: با این وجود، جاذبه ایجاد شده برای سرمایه گذاری در بخش خودرو، جامعه ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفری متقاضی را شکل داده که خارج از کنترل خودروساز است.

وی درباره نارضایتی مشتریان از مشکلات ثبت نام اینترنتی گفت: برنامه فروش در زمان اعلام شده باز است اما وقتی ۵۰۰ هزار نفر برای خرید ۲۰ هزار دستگاه خودرو مراجعه می کنند قطعا ۴۸۰ هزار نفر به دلیل موفق نشدن در ثبت نام ناراضی خواهند بود. وی تاکید کرد: ثبت نام به تعداد ظرفیت تعیین شده در برنامه های فروش انجام می شود و ما می توانیم اطلاعات را در اختیار مراجع و نهادهای مربوطه قرار دهیم.

یکه زارع در زمینه راهکار تنظیم بازار اظهار کرد: ما راه حل داریم؛ اگر به خودروساز اجازه دهند که خودرو را ۵ درصد زیر قیمت حاشیه بازار بفروشد آن هم فقط برای تحویل فوری، قطعا بعد از مدت کوتاهی بازار به تعادل رسیده و به قیمت مصوب نزدیک خواهد شد.

وی ادامه داد: مابه التفاوت قیمت مصوب و قیمت بازار هم به خودروساز تعلق نگیرد و ساز و کار دیگری برای آن اندیشیده شود. با این اقدام قیمت بازار سیاه شدیدا افت خواهد کرد و خودرو به قیمت مصوب خرید و فروش خواهد شد.

مهندس یکه زارع با عذر خواهی از مشتریان محصول ۲۰۰۸ برای تاخیر در تحویل گفت: ۲۰۰۸ محصول جدیدی بود که تولید آن همزمان با تحریم ظالمانه با تاخیر روبرو شد.

وی در پایان درباره اجرای استانداردهای ۸۵ گانه خودرو اظهار کرد: با سازمان استاندارد درحال هماهنگی هستیم. ما وظیفه داریم ابلاغیه سازمان ها از جمله استاندارد و محیط زیست را اجرا کنیم. ان شاءالله استانداردها را اجرا خواهیم کرد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي