اعزام کاردار غیر مقیم ایران به لندن

کاردار غیر مقیم جمهوری اسلامی ایران در لندن بامداد امروز چهارشنبه راهی لندن شد.
محمد حسن حبیب الله زاده کاردار غیر مقیم ایران در انگلیس برای نخستین بار از زمان قطع روابط دو کشور در سال 90 عازم لندن شد.
کاردار ایران پیش از عزیمت به لندن درباره برنامه سفر خود به لندن، اظهار داشت: سه هدف عمده برای سفر آتی به لندن مد نظر است. نخست آنکه وضعیت  خدمات کنسولی که به ایرانیان مقیم انگستان ارائه می شود از نزدیک مورد بررسی قرار گرفته و امکان بهینه ساختن این خدمات مورد توجه قرار خواهد گرفت.

اعزام کاردار غیر مقیم ایران به لندن

وی با اشاره به اینکه پس از تعطیلی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن در اوایل آذرماه 1390، ارائه خدمات کنسولی که به هموطنان مقیم این کشور که بالغ بر صدها هزار نفر هستند با مشکلاتی روبرو شده و عملا امکان دریافت خدمات کنسولی در محل متوقف شده است، بیان کرد: البته وزارت امور خارجه به فوریت و در کوتاه مدت راه حل های جایگزین را چاره جویی کرده و از طریق دو راهکار یعنی راه اندازی ستاد امورکنسولی ایرانیان مقیم انگلستان در تهران و نیز تعیین چند سفارتخانه معین در پایتخت های اطراف مثل دوبلین، پاریس و بروکسل بخشی از مشکلات را حل کرد.

حبیب الله زاده خاطرنشان کرد: در مرحله بعد موفق شدیم که از ابتدای خرداد ماه سالجاری بخشی از خدمات کنسولی را در لندن ارائه کنیم.  اما در هر صورت امیدواریم بتوانیم وضعیت ارائه خدمات کنسولی تا زمان بازگشایی سفارت که همراه با ارائه کلیه خدمات کنسولی خواهد بود را تسهیل کنیم.

وی تصریح کرد: موضوع دیگری که در دستور کار سفر به لندن قرار دارد بررسی وضعیت ساختمانها و اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در انگلستان است. همانطور که می دانید دولت جمهوری اسلامی ایران تعدادی متنابهی ساختمان و اماکن دیپلماتیک در این کشور دارد. با توجه به اینکه مدتی است فعالیت سفارت کشورمان در لندن متوقف بوده لازم است تا آخرین وضعیت آنها مورد بررسی قرار گیرد. و بالاخره دستور کار سوم این سفر ادامه مذاکراتی است که هفته گذشته در تهران با کاردار انگستان و هیئت همراه ایشان داشتیم.

خاطر نشان می شود آجی شارما کاردار غیر مقیم انگلیس در ایران نیز اخیرا برای بازدید از اماکن این کشور و نیز دیدار با برخی مسئولان ایرانی به تهران سفر کرده بود.

 

منبع: مهرنیوز

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه