اعتصاب بازار تهران

دسته بندي : گوناگون
تاريخ : 25 ژوئن

اعتصاب بازار تهران بدلیل نوسانات عجیب ارز

اعتصاب بازار تهران, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

بالاخره بازار تهران تعطیل شد

با تورم دو برابر ارز در عرض هفته ی گذشته و عدم همکاری دولت در این خصوص، امروز کلیه بازارهای تهران تعطیل شد.بازار بزرگ تهران ـ بازار قطعات یدکی ـ بازار چارسو ـ بازار علاالدین و …

پیش از ظهر امروز تعدادی از راسته پارچه‌فروشان پیش قدم شدند و کرکره مغازه‌های خود را پایین دادند اما کمی بعد بخش‌های دیگر بازار نیز به آنان پیوستند.
کسبه بازار می‌گویند در اعتراض به گرانی و وضعیت ارز امروز مغازه‌های خود را بسته‌اند.
برخی منابع غیر رسمی خبر می‌دهند که امروز در بازار تنش‌هایی هم ایجاد شده است ولی هنوز منبع رسمی این خبر را تأیید نکرده و طبق گزارش خبرنگاران حاضر در بازار، پلیس در محل حاضر است و بازاریان نیز با حفظ آرامش اعتصاب کرده‌اند.
این اعتصاب در حالی است که عصر روز گذشته کسبه بازار موبایل ایران و پاساژ علاءالدین نیز دست از کار کشیدند و نسبت به گرانی نرخ دلار اعتراض کردند.

اعتراض به دولت

اعتصاب بازار تهران, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

تعطیلی بازار چارسو

اعتصاب بازار تهران, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

یکی از کاسبان علا الدین نوسان قیمت دلار و بستن گمرک را دلیل این تعطیلی عنوان کرد و گفت: به دلیل نوسان قیمت دلار و بالا رفتن قیمت اجناس، مغازه داران ترجیح می دهند که جنس خود را نفروشند. 

افراد با تجمع مقابل مغازه ها خواهان رسیدگی به وضعیت بازار و تصمیم گیری برای تثبیت نرخ ارز هستند.
تجمع این افراد به شکل پراکنده و آرام گزارش شده است.
یکی از این بازاریان در گفت وگو با خبرنگاری گفت: صبح امروز کسبه مغازه هایشان را باز کردند اما برخی از آنها به علت شرایط نرخ ارز مغازه ها را تعطیل کردند.
وی که داخل مغازه خود نشسته بود اظهارداشت: برخی بازاریان همکاران خود را برای تعطیلی تشویق می کردند.
به گزارش این خبرنگاری، شماری از مغازه های بازار موبایل علاء الدین نیز دیروز در اعتراض به همین مسائل برای چند ساعت مغازه هایشان را تعطیل کردند.
اعتصاب بازار تهران, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر
برخی منابع، قیمت ارز در بازار آزاد را طی روزهای گذشته افزون بر هشت هزار تومان اعلام کرده اند و این درحالیست که امروز رئیس کل بانک مرکزی از ایجاد بازار ثانویه ارز در کشور خبر داد و گفت: در این بازار صادرکنندگان خُرد غیرنفتی می توانند برای تامین ارز کالاهای گروه سوم، ارز خود را عرضه کنند.
ولی الله سیف، نرخ مبنا برای واردات کالاهای گروه دوم را همان نرخ ارز رسمی دانست و گفت: یکی از مباحث جدی این روزها در بازار، تبدیل نرخ کالاهایی است که با بهای۴۲۰۰ تومان وارد کشور می شوند اما با قیمت های بالاتر نرخ گذاری می شوند.
وی ادامه داد: بانک مرکزی برای کنترل قیمت ها و شفاف سازی در بازار، قرار است ارزهایی که با مبنای ۴۲۰۰ تومان به واردکنندگان تخصیص داده را در سامانه ای به اطلاع عموم برساند تا هر کسی کالایی وارد می کند که قیمت آن منطقی نیست و با این رقم مغایرت دارد، بتواند اعتراض کند و نهادهای نظارتی همچون سازمان تعزیرات نظارت کنند.
اعتصاب بازار تهران, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

اعتراض بازاریان تهران ـ امروز ۴ تیر ماه -۱۳۹۷

یک روز پس از اینکه فروشندگان موبایل در بازار چارسو و علاءالدین در تهران در اعتراض به افزایش بی‌رویه نرخ ارز و گران شدن تلفن همراه اعتراض کرده بودند، امروز دوشنبه چهار تیر ماه ۹۷ بازاریان تهران نیز در اعتراض به رکود حاکم بر بازار نوسان بی‌ضابطه نرخ ارز، کمبود مشتری و گرانی کالا دست از کار کشیدند.

بنا به گزارش ، ابتدا پارچه‌ فروشان و بازاریان راسته بازار بزرگ و چارسوق و سرای قیصریه اقدام به بستن مغازه‌های خود کردند و پس از آن سایر بازاریان نیز با بستن مغازه‌ها دست از کار کشیدند.

اعتصاب بازار تهران, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي