مطالب پيشنهادي

اضطراب در محل کار

تاريخ : 20 سپتامبر
بازديد : 1060

اضطراب در محل کار

اضطراب در محل کار, جدید 99 -گهر

امام علی علیه السلام می فرمایند: سرکه، خوب خورشتی است. زرد آب را می شکند، صفرا را فرو می نشاند و قلب را زنده می کند.

 

استرس یکی از دغدغه های مهم در کار و فعالیت روزانه است معمولا حجم کار و مسئولیت ها باعث ایجاد استرس میشود. همچنین استرس روی روند کاری تاثیر میگذارد و ممکن است باعث ایجاد تاثیر منفی روی عملکرد کار و فعالیتهایی که در شغلمان داریم بشود.
داشتن مسئولیت ها و وظایف کاری در هر شغل و تجارتی متفاوت است اما همیشه با استفاده از برنامه ریزی میتوان مسئولیت های کاری را با استرس کمتری انجام داد چون برنامه ریزی نظم بیشتری را در کار و شغلی که داریم ایجاد میکند.

 

با استفاده از یک برنامه ریزی خوب میتوانیم زمان بندی خوبی برای وظایف و مسئولیت های مختلف داشته باشیم تا کمتر دچار کمبود وقت و استرس شویم. برنامه ریزی در کار روزانه به ما کمک میکند تا تلاشی که میکنیم از کیفیت بالاتری هم برخوردار باشد.

بخوانید :   طرز تهیه کاپوچینو + انواع کاپوچینو

 

داشتن انرژی مثبت و مثبت اندیشی از مهمترین چیزهایی است که به ما کمک میکند تا کمتر دچار استرس شویم. منفی بافی و داشتن انرژی منفی به استرس بیشتر کمک میکند وقتی که اهداف و موفقیتهای کاری خود را در نظر بگیریم بیشتر تلاش میکنیم تا به آنها دست پیدا کنیم.

 

روز کاری خود را با داشتن انرژی مثبت آغاز کنید. ورزش و داشتن تغذیه ی مناسب و خواب کافی از عوامل مهمی است که باعث میشود کمتر دچار استرس شویم. مدیریت زمان نیز باعث میشود تا نظم بیشتری در انجام کار و فعالیت روزانه داشته باشیم. همیشه برای انجام وظایف مختلف در کار و شغل با داشتن زمان بندی مناسب کمتر دچار کمبود زمان و استرس میشویم.

 

چالشها و مشکلات کاری نیز ممکن است باعث ایجاد استرس شود اما اگر یک برنامه ریزی خوب داشته باشیم راحت تر میتوانیم با چالشهای کاری مقابله کنیم. کار کردن با علاقه و انگیزه ی زیاد به موفقیت در کسب و کاری که داریم کمک میکند.

بخوانید :   ترفند های پخت زرشک پلو با مرغ خوشمزه

 

مشکلات و چالشهای کاری در اغلب کسب و کارهای مختلف وجود دارد اما با کسب تجربه ی بیشتر بهتر میتوانیم با چالشها کنار بیاییم. استرس روی روند کاری ما تاثیر میگذارد بنابراین باید همیشه سعی کنیم تا از راهکارهای ساده برای از بین بردن آن استفاده کنیم چون با داشتن استرس کیفیت کاری کاهش می یابد.

داشتن برنامه ریزی، مدیریت زمان و آن تایم بودن از عواملی است که به ما کمک میکند تا کمتر دچار استرس شویم. سر وقت رسیدن و آن تایم بودن باعث میشود تا کار روزانه ی خود را سر وقت شروع کنیم و با کمبود زمان مواجه نشویم چون در طول یک روز کاری وقت و استفاده از زمان اهمیت زیادی دارد بنابراین دیر رسیدن در محل کار باعث ایجاد استرس و کمبود وقت میشود.

 

سیمرغ

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي