مطالب پيشنهادي

اصفهان پایتخت سرطان سینه

دسته بندي : اخبار پزشکی,سلامت
تاريخ : ۲۷ دی
بازديد : 971

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان گفت: اصفهان پایتخت سرطان سینه در ایران است.

عباسعلی جوادی صبح امروز در هشتمین همایش سالانه کلینکال انکولوژی که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: سرطان‌ها در استان اصفهان روند صعودی دارد و آمار سرطان در استان اصفهان بیشتر از دیگر استان‌های کشور است.

187259 اصفهان پایتخت سرطان سینه

وی شایع‌ترین سرطان‌ها در استان اصفهان را سرطان پستان، پوست، معده، تخمدان و مثانه دانست و افزود: شایع‌ترین سرطان‌ها در استان اصفهان، سرطان سینه، پوست، معده، تخمدان و مثانه می‌باشد که سرطان مثانه و پستان در شهرستان‌های لنجان و فریدون شهر اصفهان روند صعودی دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان اخیرا سرطان تیروئید را یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در بین زنان دانست و عنوان کرد:‌سرطان تیروئید از جمله سرطان‌هایی است که به تازگی در بین زنان ایرانی روند صعودی داشته و در اصفهان این سرطان نسبت به آمار کشوری بسیار زیاد است.

بخوانید :   آدرس آکواریوم اصفهان ، آکواریوم اصفهان کجاست؟

وی در ادامه خاطرنشان کردک عوامل محیطی و استرس‌ها نقش مهمی در انوع سرطان ها در استان اصفهان دارد.

جوادی سرطان مثانه در بین مردان را دومین سرطان شایع استان دانست و گفت:‌ استان اصفهان رتبه دوم سرطان مثانه در بین مردان را به خود اختصاص داده است.

وی در پایان آلودگی هوا را یکی دیگر از عوامل سرطان‌ها اعلام کرد و گفت:‌ آلودگی هوا سبب افزایش سرطان‌ها در استان اصفهان است و این موضوع سبب شده که استان اصفهان پایتخت سرطان سینه در کشور را به خود اختصاص دهد.

 

منبع: فارس نیوز

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+