Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

اشتباه فجیع دکتر و برخورد تیغ جراحی با صورت نوزاد ؛ عکس

دسته بندي : اخبار,حوادث
تاريخ : ۵ خرداد
بازديد : 715

یک دکتر که با بی احتیاطی در زایمان یک نوزاد باعث شد تیغ جراحی به صورت نوزاد برخورد و صورت او شکافته شود

یک‌ ماه قبل بود که عکسی در فضای مجازی مبنی بر جراحات وارده به صورت یک نوزاد در اتاق زایمان یکی از بیمارستان‌های تهران دست به دست شد؛ حالا پس از مدت کوتاهی این حادثه در یکی از بیمارستان‌ها دولتی اصفهان تکرار شده است.

به‌گزارش فارس؛‌ نوزاد در بیمارستان متولد می‌شود؛ پدر پشت در اتاق زایمان انتظار مادر و فرزند را می‌کشد، پس از دقایقی پرستاران مادر که هنوز به خوبی به‌هوش نیست را به بخش منتقل می‌کنند. اما همچنان خبری از نوزاد تازه متولد شده نیست. پدر با اضطراب راهرو بیمارستان را سراسیمه بالا و پایین می‌رود و بعد از یک ساعت پرستار بخش نوزاد را با صورت بخیه شده به آغوش پدر می‌رساند.
تکرار حادثه زایمان و برخورد تیغ جراحی با صورت نوزاد
پدر این نوزاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: ۲۶ اردیبهشت ماه بود که برای زایمان همسرم به یکی از بیمارستان های دولتی شهر اصفهان مراجعه کردیم.
وی ادامه داد: ابتدا مسئولان بیمارستان از پذیرش همسرم خودداری کردند؛ ولی بعد از مدت زمان طولانی با توجه به وضعیت اضطراری و درد شدید وی مجبور به پذیرش شدند. پس از پذیرش نیز حدود ۱۵ ساعت طول کشید تا همسرم را که در تمام این مدت درد می‌کشید به اتاق زایمان منتقل کنند.
وی گفت: پس از انجام زایمان همسرم را بدون فرزندم از اتاق خارج کردند و ما هرچه پیگیری می‌کردیم کسی جوابی به ما نمی‌داد که بالاخره پس از یک ساعت دخترم را با صورت بخیه شده به من تحویل دادند.
وی با اشاره به اینکه در تمام مدت سه روزه بستری همسرم در این بیمارستان حتی یک‌بار هم پزشک معالج را ندیده است گفت: مگر این طور نیست که پزشک برای معاینه وضعیت بیمار باید حضوری مراجعه کند؟ و آیا ویزیت و تجویز تلفنی هم در پزشکی امکان دارد؟ این پزشک حتی یکبار هم برای توضیح اینکه چه بلایی بر سر نوزاد بی‌گناه من آمده، حضور پیدا نکرد.
این پدر در پایان گفت: رئیس بیمارستان می‌گوید برو و یک ماه دیگر اگر صورت نوزادت خوب نشد برگرد. من هم برای شکایت به پزشک قانونی و نظام پزشکی مراجعه کردم که امیدوارم رسیدگی شود.
nozad اشتباه فجیع دکتر و برخورد تیغ جراحی با صورت نوزاد ؛ عکس
1464220361 اشتباه فجیع دکتر و برخورد تیغ جراحی با صورت نوزاد ؛ عکس
بررسی می‌شود….
ایرج حریرچی چندی پیش در ارتباط با حادثه‌ای مشابه که در یکی از بیمارستان‌های تهران اتفاق افتاده بود گفت: اینگونه عوارض در تمام دنیا به صورت اندک دیده می شود.
وی با اشاره به اینکه در حین عمل زایمان به صورت غیر عمد ممکن است تیغ جراحی با نوزاد برخورد کند گفت: اگر از جنبه ارگان‌های نظارتی به این موضوع بنگریم، از مسئول فنی بیمارستان و رئیس بیمارستان گرفته تا وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی وظایف ذاتی و عمومی بر گردن دارند که شامل آموزش کادر درمانی و انجام اقدامات سیستماتیک و جامع در جهت پیشگیری از این خطاها است.
قائم مقام وزارت بهداشت در آن حادثه نیز که صورت نوزاد توسط ابزار جراحی دچار جراحت شده بود گفت: اگر اشتباه توسط پزشکان حاذق صورت بگیرد، یک نوع رسیدگی انجام می شود و در مواقعی هم که خطای گروه درمانی خاص و عوارض از درصد استانداردهای مورد نظر بالاتر است در این صورت هم رسیدگی دیگری می طلبد. البته رابطه بیمار و پزشک هم رابطه اصلی و مستقل است که با معیارهای خودش بررسی می شود.
بخوانید :   ماجرای بررسی پرونده هنگامه شهیدی
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي