مطالب پيشنهادي

اسب های بوئینگ سوار به تهران آمدند

دسته بندي : اجتماعی,اخبار
تاريخ : 7 آگوست
بازديد : 589

اسب های بوئینگ سوار به تهران آمدند

واردات ۶۵ راس اسب‌ از طریق هواپیمای بوئینگ و انعکاس آن در رسانه‌های مختلف سر و صدای زیادی را در کشور ایجاد کرد که نه تنها هیچ سودی برای جامعه ورزش و سوارکاری ندارد، بلکه به نوعی سر فدراسیون سوارکاری هم بی‌کلاه مانده است.

ماجرا از این قرار بود که در روز عید فطر یک فروند بوئینگ ۷۷۷ در فرودگاه امام خمینی(ره) تهران بر زمین نشست که مسافران ویژه‌ای داشت.مسافران این بوئینگ، اسب‌های نه چندان گران‌قیمتی بودند که به گفته واردکنندگان آنها برای فعالیت‌های ورزشی و مسابقات سوارکاری به کشورمان وارد شده‌اند.

اسب های بوئینگ سوار به تهران آمدند, جدید 1400 -گهر

متاسفانه جریان‌سازی برخی از رسانه‌ها در مورد واردات این اسب‌ها هم تا آنجا پیش رفت که عنوان رکورد شکنی در عرصه حمل و نقل هوایی! و انتقال اسب‌ها با فرست کلاس! و پرواز ویژه را بر آن نهادند تا به نوعی در این‌باره خبرسازی و عناوینی تحت عنوان گشایش تحریم‌ها و… را القا کنند.موضوعی که برخی رسانه‌های داخلی هم با پر و بال دادن به آن تصورات اشتباهی را بر سر زبان برخی مخاطبان انداختند.

در این‌باره رامین شفیعی مسئول بین‌الملل فدراسیون سوارکاری که خود دانش‌آموخته رشته پرورش اسب است و سال‌ها در ورزش سوارکاری فعالیت داشته است، صحبت‌های جالبی را داشت.

شفیعی در این‌باره گفت: درباره اینکه گفته می‌شود این اسب‌ها با هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ کارگو منتقل شده و به صورت پرواز فرست کلاس بوده، فقط خبرسازی است. اصلاً برای اسب فرقی نمی‌کند که با چه پروازی بیاید و در چه هواپیمایی باشد، به‌ طور کلی با توجه به بلندی قد اسب‌ها، نمی‌توان این چهارپایان را با هواپیمای مسافربری حمل کرد و به همین جهت باید از طریق کارگو منتقل کرد و در این هواپیماها اسطبل‌هایی وجود دارد که اسب‌ها در آن قرار می‌گیرند.

جدا از بحث حضور پر سر و صدای این محموله ورزشی به کشورمان که به اندازه کافی سوژه‌ رسانه‌های داخلی و خارجی شد و تایید و تکذیب‌های مختلفی از ناجا گرفته تا سایر بخش‌ها را به همراه داشت، در جریان نبودن مسئولان فدراسیون سوارکاری و بی‌اطلاعی آنها به عنوان متولی اصلی رشته سوارکاری هم نکته‌ای بود که بسیاری از آن غافل شدند.سودی که متولیان این واردات از این محموله می‌بردند و بخش‌های ورزشی مربوط به سوارکاری و در راس آن فدراسیون سوارکاری که تنها نظاره‌گر تصاویر و اخبار آن بودند!

در این باره هم مسعود خلیلی که به تازگی سکان هدایت فدراسیون سوارکاری را در دست گرفته است، هرگونه ارتباط فدراسیون با این انتقال و واردات را قاطعانه تکذیب می‌کند و اعلام می‌کند فدراسیون به هیچ وجه در جریان این انتقال نبوده است.

منبع: farsnes.ir

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي