ارتفاع برف در سیستان و بلوچستان به یک متر رسید

ارتفاع برف در سیستان و بلوچستان به یک متر رسید

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: بارش برف که از عصر روز چهارشنبه در بخش بزمان به ویژه اطراف کوه خضر آغاز شده و همچنان ادامه دارد تاکنون به بیش از یک متر رسیده که بی سابقه است.

ارتفاع برف در سیستان و بلوچستان به یک متر رسید

نبی بخش داوودی روز پنجشنبه افزود: بارش برف راه 140 روستا در حوالی کوه خضر بخش بزمان ایرانشهر را بسته است.

وی بیان کرد: بر اثر ریزش برف سنگین 150 نفر در راههای منطقه در محاصره برف قرار گرفتند که با تلاش به موقع گروههای راهداری، هلال احمر، بسیج و نیروی انتظامی نجات یافته و در مساجد و مدارس بزمان اسکان داده شدند.

وی ادامه داد: محور ایرانشهر – بم در محدوده بزمان که بر اثر بارش برف و یخبندان بسته شده بود با تلاش گروههای راهداری و امدادی بازگشایی شد.

فرماندار ایرانشهر اظهار کرد: کار توزیع اقلام مورد نیاز به روستاییان گرفتار در برف از دیشب آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: با وجود بارش بی سابقه برف و کولاک تاکنون هیچ گونه خسارت جانی گزارش نشده اما به دام های مردم به ویژه عشایر خسارتهایی وارد شده که کارشناسان در حال بر آورد خسارت هستند.

داوودی خاطرنشان کرد: هم اینک گروههای مختلف راهداری و امدادی در منطقه مستقر هستند و تلاش برای بازگشایی راههای روستایی ادامه دارد.

بزمان در 100 کیلومتری ایرانشهر و در مسیر ایرانشهر -بم قرار دارد و یکی از مناطق گرم استان سیستان و بلوچستان است که شدت گرمای آن در برخی از روزهای سال به 49 درجه سانتی گراد می رسد و ریزش برف با این شدت در آن بی سابقه است.

ایرانشهر در 340 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه