احتمال حضور بارسلونا در لیگ فرانسه

تماشا: شهردار بارسلونا می گوید در صورت استقلال کاتالونیا احتمال اینکه بارسلونا در لیگ یک فرانسه بازی کند، هست

احتمال حضور بارسلونا در لیگ فرانسه

در شرایطی که روز گذشته انتخابات محلی در ایالات کاتالونیا برگزار شد، شهردار بارسلونا در صحبت هایی که AFP به آن پرداخت، از شرایط بارسا صحبت کرد. پیش از این صحبت بر سر این مورد بود که اگر کاتالونیا مستقل شود، احتمالا این تیم نمی تواند در لیگ اسپانیا بازی کند.

.

خاویر تریاس شهردار بارسلونا با اشاره به این مورد گفت که فکر همه چیز را برای این تیم کرده است: «اینجا در کاتالونیا این امکان وجود ندارد که لیگی مستقل، جذاب و تماشایی داشته باشیم. دلیل آن هم مشخص است چون تیم های حاضر در این ایالت خیلی کم هستند. این مورد باعث می شود که بارسلونا به لیگ های همسایه کوچ کند و برای بازی، یکی از آنها را انتخاب کند؛ درست مثل همان کاری که تیم های ولزی سوانسی و کاردیف انجام می دهند و در لیگ برتر انگلیس انجام می دهند. البته موناکو در فرانسه هم چنین وضعیتی دارد. برای بارسا هم در این میان دو راه فعلا وجود دارد: اینکه در لیگ اسپانیا به کارش ادامه دهد و یا اینکه به لیگ فرانسه برود و در این کشور بازی کند.»

.
خوان لاپورتا، رییس سابق بارسلونا و یکی از فعالترین مهره های جنبش جدایی طلب کاتالونیا هم می گوید: «در صورت رسمیت استقلال، بازیکنان کاتالونیایی بارسا باید با پیراهن این تیم و نه در اسپانیا، در بازی های ملی شرکت کنند.» مهمترین این بازیکنان پیکه، پویول، اینیستا و ژاوی هستند.

 

 

گردآوری: گروه ورزش گهر

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه

  1. شهرام says:

    زنده باد کاتالان. به شدت موافقم