Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

احتمال برخورد یک سیارک با زمین در اواخر بهمن

دسته بندي : اخبار,علمی
تاريخ : ۱۶ بهمن
بازديد : 821

جزییات خبر احتمال برخورد یک سیارک با زمین در ماه بهمن را در این پست می خوانید

3earth احتمال برخورد یک سیارک با زمین در اواخر بهمن

ناسا پیش‌بینی کرده سیارک ۲۰۱۶ دبلیو اف ۹ (۲۰۱۶WF9) اواخر بهمن ماه امسال از کنار مدار زمین و از فاصله حدود ۵۱ میلیون کیلومتری زمین عبور می‌کند. اعلام این خبر با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی روبه‌رو شده است.

تعدادی از نظریه‌پردازان علمی معتقدند ناسا واقعیت را از مردم پنهان می‌کند و این سیارک ۲/۲ کیلومتری قرار است به زمین برخورد کند. به گفته دکتر دیومین دمیر زاخارویچ ، منجم روسی که از نظریه‌پردازان این اتفاق است (به نظر می‌رسد این نامی جعلی در شایعه کذبی است)، بعد از برخورد این سیارک با زمین، سونامی‌های هولناکی اتفاق می‌افتد و این سیارک مثل سلاحی اتمی عمل می‌کند و نتایج فاجعه‌باری به دنبال دارد! او ادعا می‌کند ما همه در خطر هستیم و ناسا محل دقیق این برخورد را می‌داند، اما افشا نمی‌کند!

در واقع اجرامی که با زمین برخورد می‌کنند در طول صدها میلیون سال گذشته تغییرات چشمگیری داشته‌اند. میلیون‌ها سال پیش اجرام بزرگ‌تر منظومه شمسی با زمین برخورد کردند و عوارض سطحی بعضی از آنها هنوز روی زمین باقی مانده است. اما در این مدت تعداد سیارک‌ها و اجرام فضایی بسیار بزرگ که خطر برخورد با زمین داشته باشند، بشدت کاهش یافته است.

بخوانید :   حرکات عجیب زهرا بیرامی معروف به دختر ژله ای + فیلم

بسیاری از این سیارک‌ها با یکدیگر برخورد کردند و اکنون ذرات باقیمانده از این برخوردها در فضا سرگردانند و گاهی با زمین، ماه یا اجرام دیگر برخورد می‌کنند. نتیجه این برخوردها سوختن ذرات ریز در جو زمین است که حاصل آن را به صورت بارش شهاب‌های زیبا در آسمان مشاهده می‌کنیم.

اگرچه خطر برخورد اجرام فضایی همواره زمین و هر سیاره دیگری را تهدید می‌کند، اما برخورد احتمالی یک سیارک با زمین را اخترشناسان از مدت‌ها قبل می‌توانند پیش‌بینی کنند. ما باید همیشه گوش به زنگ خطرات احتمالی باشیم و سیارک‌ها و سنگ‌های سرگردان آسمان را از میلیون‌ها کیلومتر دورتر رصد کنیم.

قطعا اگر زمین با چنین خطر جدی روبه‌رو شود، دانشمندان، محققان و افراد مطلع بسیاری به آن واکنش نشان خواهند داد و موضوعی نیست که بتوان آن را از چشم رسانه‌ها و مردم دور نگه داشت. در نهایت مبنای مستندات در این موارد اطلاعیه‌های رسمی ناسا خواهد بود و چنین مطالبی فقط برای سرگرم کردن افکار عمومی از سوی رسانه‌های زرد منتشر می‌شود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي