مطالب پيشنهادي

آیا طولانی ترین پل های جهان را می شناسید

تاريخ : 2 آگوست
بازديد : 509

طولانی ترین پل های جهان

طولانی ترین پل های جهان می توانند در عصر حاضر به عنوان یک سمبل در طراحی و معماری حرفه ای در نظر گرفته شوند. از این نظر می توان با شناخت طولانی ترین پل ها در جهان پل محکمی را میان تکنولوژی و زیبایی بنا کرد.

آیا طولانی ترین پل های جهان را می شناسید, جدید 1400 -گهر

تابستان امسال، انتظار می‌رود چین بزرگ‌ترین پل دریایی دنیا را با نام «پل هنگ کنگ جوهای ماکائو» که ۳۴ مایل (۵۴٫۷ کیلومتر) طول دارد، افتتاح کند. این پل بزرگ، سه شهر اصلی در چین را به یکدیگر متصل می‌کند.

این پل بزرگ شامل شش لاین و چهار تونل می‌شود که یکی از آنها زیر آب قرار گرفته است. اگرچه پل هنگ کنگ جوهای ماکائو را می‌توان یک مگاپروژه حیرت‌انگیز در نظر گرفت، ولی اندازه آن به هیچ‌وجه با سازه ۱۰۲ مایلی (۱۶۴ کیلومتری) تایوان با نام «پل بزرگ دانی یانگ کانشان» که به عنوان بزرگترین پل دنیا شناخته می‌شود، قابل قیاس نیست.

به بهانه افتتاح پل هنگ کنگ جوهای ماکائو در آینده نزدیک، در ادامه به معرفی طولانی ترین پل های جهان می‌پردازیم.

طولانی ترین پل های جهانرا بشناسید

گذرگاه ملک فهد

«گذرگاه ملک فهد» که با نام «پل دوستی بحرین و عربستان» نیز شناخته می‌شود، سال ۱۹۸۶ با طول ۱۶ مایل (۲۵٫۷ کیلومتر) به منظور اتصال این دو کشور به یکدیگر ساخته شده است.

پل خلیج جیاوزهو

اغلب طولانی ترین پل های جهان در چین واقع شده است که به عنوان نمونه می‌توان به «پل خلیج جیاوزهو» با ۱۶٫۶ مایل (۲۶٫۷ کیلومتر) اشاره کرد که شهر شرقی چینگدائو را به جزیره هوآنگداو متصل می‌کند.

مطابق با اطلاعات گاردین، این پل در واقع بخشی از «پروژه اتصال خلیج جیاوزهو» محسوب می‌شود؛ یک بزرگراه ۲۵٫۸ مایلی (۴۱٫۵ کیلومتری) در طول خلیج.

پل دنگهای

«پل دنگهای» یکی از دیگر از همین سازه‌های عظیم در چین با طول ۲۰٫۲ میل (۳۰٫۲ کیلومتر) است. این پل که سال ۲۰۰۵ ساخت آن به اتمام رسید، چجیانگ و شانگهای را به یکدیگر متصل می‌کند.

پل رودخانه یانگ تسه

«پل رودخانه یانگ تسه» -که از رودخانه یانگ تسه در استان جیانگسو می‌گذرد- در واقع شامل دو پل می‌شود. جزیره “Shiyezhou” در بخش مرکزی این مجتمع ۲۲٫۱ مایلی (۳۵٫۵ کیلومتری) قرار گرفته است.

پل خلیج هانگژو

زمانی که «پل خلیج هانگژو» در سال ۲۰۰۸ باز شد، زمان مسافرت از نینگبو به شانگهای را از دو ساعت به یک ساعت رساند.

پل مانچاک در آمریکا

یک پل دوقلو و بتنی در لوئیزیانا، «پل مانچاک» نام داشته و در سال ۱۹۷۹ با طول ۲۲٫۸ مایل (۳۶٫۶ کیلومتر) افتتاح شده است.

پل میان‌گذر دریاچه پونچاترین

«پل میان‌گذر دریاچه پونچاترین» به عنوان یکی دیگر از بزرگترین پل های دنیا، از روی رودخانه پونچاترین (یا بهتر است بگوییم تالاب پونچاترین) می‌گذرد. این پل ۲۳٫۸ مایل (۳۸٫۳ کیلومتر) طول دارد.

پل هنگ کنگ جوهای ماکائو

«پل هنگ کنگ جوهای ماکائو» که در سال ۲۰۱۷ کار ساخت آن به پایان رسیده، بزرگترین پل دریایی جهان است که از روی اقیانوس می‌گذرد. انتظار می‌رود این پل در ماه جولای با طول ۳۴ مایل (۵۴٫۷ کیلومتر) افتتاح شود.

بزرگراه بانگ نا

«بزرگراه بانگ نا» در تایلند در واقع یک بزرگراه طبقاتی شش لاینه است که به عنوان بزرگترین پل جاده‌ای دنیا در نظر گرفته می‌شود. طول این پل از نقطه آغازین تا پایان آن، ۳۴ مایل (۵۴٫۷ کیلومتر) است.

پل بزرگ تیانجین

«پل بزرگ تیانجین» با ۷۰٫۶ مایل (۱۱۳٫۶ کیلومتر) طول، بخشی از مسیر خط آهن تندروی پکن-شانگهای در چین است. این پل بین دو شهر لانگ فانگ و چینگ ساخته شده است.

پل چانگوا کائوسیونگ

در تایوان، مجموعه‌ای از طاق‌ها به سر پا نگه داشتن مسیر خط آهن «پل چانگوا کائوسیونگ» کمک می‌کنند. ساخت این پروژه ۹۷٫۸ مایلی (۱۵۷٫۳ کیلومتری) در سال ۲۰۰۷ پایان یافته است.

پل بزرگ دانی یانگ کانشان

در حال حاضر، «پل بزرگ دانی یانگ کانشان» در چین با ۱۰۲٫۴ مایل (۱۶۴٫۷ کیلومتر) طول، به عنوان طولانی ترین پل جهان شناخته می‌شود. پروسه ساخت این پروژه به کمک ۱۰ هزار کارگر انجام شد، چهار سال طول کشید، ۸٫۵ میلیارد دلار هزینه داشت و سال ۲۰۱۰ پایان یافت.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي