دانلود فیلم خارجی رایگان

آمار طلاق ، ازدواج ، مرگ و تولد در ایران

دسته بندي : اجتماعی,⭐ اخبار
تاريخ : 1 دسامبر

آمار طلاق ، ازدواج ، مرگ و تولد در ایران

آمار طلاق ، ازدواج ، مرگ و تولد در ایران, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

علی اکبر محزون در گفتگو با مهر به آمار ولادت ها اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان یک میلیون و ۱۲ هزار و ۵۱ ولادت در سراسر کشور به ثبت رسید که نسبت به سال گذشته ۴.۱ درصد افزایش داشت.

ثبات و پایداری در شیب ولادت
وی با اشاره به شیب ملایم افزایش آمار ولادت تاکید کرد: باید سعی کنیم برای افزایش آمار ولادت و رشد جمعیت به یک پایداری در این حوزه برسیم به طوری که در حال حاضر تا حدودی نسبت به سال گذشته به این امر دست پیدا کردیم.

وی با تاکید بر اینکه ۷۷۹ هزار و ۸۷۷ تولد در نقاط شهری و ۲۳۲ هزار و ۱۷۴ تولد در مناطق روستایی انجام شده است گفت: از این تعداد ۵۲۰ هزار و ۶۱۷ مورد مربوط به پسران و ۴۹۱ هزار و ۴۳۴ مورد نیز مربوط به دختران بوده است.

به گفته محزون در هر ماه به طور متوسط ۱۲۶ هزار و ۵۰۶ تولد و در هر شبانه روز چهار هزار و ۱۱۴ و در هر ساعت نیز ۱۷۱ ولادت به ثبت رسیده است.

قم بیشترین و گیلان کمترین نرخ ولادت
وی به استان هایی که بیشترین آمار ولادت را به خود اختصاص دادند اشاره کرد و گفت: طی این مدت استان قم با رشد ۹.۵ درصدی استان البرز با رشد ۷.۶ درصد و استان یزد نیز با رشد ۷.۵ درصد بیشترین استان های کشور در رشد آمار ولادت ها بودند. همچنین  رشد ولادت در استان تهران ۶.۱ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات و مهاجرت سازمان ثبت احوال به استان هایی که آمار ولادت در آنها کم بوده است نیز اشاره کرد و اظهار داشت: به ترتیب استان های گیلان با منفی ۰.۱ درصد کهگیلویه و بویراحمد با منفی ۰.۵ درصد و خراسان شمالی نیز با منفی ۳ درصد کمترین آمار تولد را به خود اختصاص دادند.

افزایش ۸.۵ درصدی آمار طلاق
محزون به آمار طلاق اشاره کرد و گفت: طی این مدت ۱۰۳ هزار و ۳۰۲ مورد واقعه طلاق رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش ۸.۵ درصدی برخوردار بوده است.

به گفته وی، ۹۴ هزار و ۷۹۴ طلاق در مناطق شهری و هشت هزار و ۵۰۸ مورد نیز در مناطق روستایی به ثبت رسیده است .

کاهش ۶.۷ درصدی آمار ازدواج
وی از کاهش ۶.۷ درصدی ازدواج نیز خبر داد و گفت: در هشت ماه امسال ۴۹۵ هزار و ۶۷۱ ازدواج به ثبت رسیده که از این تعداد ۴۱۸ هزار و ۷۲۵ واقعه در شهرها و ۷۶ هزار و ۹۴۶ واقعه در روستاها ثبت شده است.

محزون تاکید کرد: به طور متوسط در هر ساعت ۱۷ طلاق و ۸۴ ازدواج ثبت شده است.

کاهش ۱.۶ درصدی وفات
مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات و مهاجرت سازمان ثبت احوال در مورد آمار وفات نیز گفت: ۲۹۱ هزار و ۷۱۵ واقعه طی این مدت رخ داده که ۱۴۵ هزار و ۵۷ مورد مربوط به فوت مردان و ۱۴۶ هزار و ۶۵۶ مورد نیز مربوط به فوت زنان بوده است.

به گفته وی، آمار وفات نسبت به مدت مشابه سال قبل منفی ۱.۶ درصد کاهش یافته است.
اخبار اجتماعی – مهر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي