آلرژی چشمی چیست + علت آلرژی چشم

آلرژی چشمی که به آن التهاب آلرژیک گفته می شود در بین بسیاری از افراد شایع است. آلرژی چشم هنگامی رخ می دهد که چشم ها به چیزی که آنها را تحریک می کند واکنش نشان دهند ، چشمها ماده‌ای به نام هیستامین را برای مقابله با آلرژن تولید می کنند در نتیجه،  چشم ها دچار التهاب ، قرمز شدن ، متورم شدن و خارش می شوند. برخلاف دیگر بیماری ها آلرژی چشم واگیردار نیست.

آلرژی چشمی چیست + علت آلرژی چشم

افرادی که آلرژی چشم دارند معمولاً آلرژی بینی همچون خارش بینی و عطسه دارند.
آلرژی از حساسیت به حیوانات خانگی، گرد و غبار، دود، عطر و ادکلن آیا حتی غذا ها نشأت می گیرد . همچنین در مواردی که این آلرژی قابل جلوگیری نیست و علت آن می تواند حساسیت به نور باشد.

علائم آلرژی چشم چیست

شایع ترین علائم آلرژی چشمی شامل موارد زیر می باشد
.قرمز شدن و متورم شدن چشم و خارش بیش از حد
.سوزش چشم
.حساسیت به نور
اگر آلرژی بینی داشته باشید ممکن است دچار خارش بینی، عطسه، سردرد، سرفه و خارش و درد گلو شوید.

علت آلرژی چشم چیست؟

حساسیت هنگامی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن نسبت به آلرژن واکنش نشان می دهد. هنگامی که آلرژن با چشم شما در تماس باشد، سلول های خاصی در داخل چشم به منظور مقابله با آلرژن، از خود هیستامین و سایر مواد آزاد می کند .این واکنش متقابل باعث قرمز شدن چشم ، خارش و یا وجود اشک در چشم خواهد شد.

آلرژن شامل مواد زیر می شود

.گرده درختان و گرد و خاک حاصل از درختان میوه
.گرد و خاک
.دود
.عطر و مواد آرایشی
-برخی از افراد ممکن است که به مواد نگهدارنده در قطره های چشمی حساسیت داشته باشند در صورت امکان باید از قطره های بدون مواد نگهدارنده استفاده کنند

-گاهی اوقات چشم ها نسبت به آلرژنهای خارجی که با چشم در تماس مستقیم نیستند واکنش نشان می دهد این موارد می تواند شامل غذاهای خاص و یا نیش حشرات باشد.

منبع: aao

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه